חפש

מרכז לבריאות הנפש- גהה- מחלקת מבוגרים

 

לאחר מספר חודשיי התנדבות בגהה, נגלה בפני תחום חדש ומרתק של נפגעי הנפש. בעקבות ההתנדבות החלפתי מקום עבודה וממשרת סטודנט במוקד טלפוני התחלתי לעבוד בהוסטל לנפגעי נפש.

כשאני בגהה אני מרגיש טוב, התחברתי למקום ממש מן הרגע הראשון שנכנסתי בשעריו, הדבר מתבטא בקשר שלי עם השוהים שם. במהלך המפגשים אנו צוחקים, מדברים על היום יום וגם על חוויות עבר, אני משתדל להנעים את זמנם ולנצל את הזמן שאני שם כדי לשפר את מצב הרוח שלי ושלהם. מעבר להתנדבות, בית החולים מאפשר למתנדבים לבוא להרצאות בנושאים שונים, דבר חשוב לדעתי, ובנוסף מאפשר להגיע ל"אינטקים" בהם לא הספקתי להיות נוכח.

הסיטואציות בגהה עוזרות לי להבין התנהגויות של אנשים גם מחוץ לבית החולים, בעבודה וברחוב. אני מרגיש יש לי עוד הרבה ללמוד לתת ולקבל ואני סקרן לגבי מה שיקרה בעתיד.

דודו שניברג, 2007

 

אני נמצאת ב"גהה" עם המבוגרים, מדברת איתם, מסתכלת עליהם ומנסה להבין מה הם מרגישים, מה עובר להם בראש ובכלל אך הם רואים את החיים. לפעמיים התחושה קצת מלחיצה ומאיימת אבל כשאני מתקרבת אני מרגישה את החום, ההקשבה והתמיכה שהם מחפשים ורוצים. "ציירתי" את גהה כמקום עצוב, מדכא ומפחיד אך להפתעתי גילתי משהו שמילא אותי בחום, אהבה אופטימיות והמון תקווה.

מור ביטון, 2006