חפש

 לימודי מינהל עסקים  

בפתחה של שנת הלימודים תשע"ו  מתעניינים בלימודי מינהל עסקים 
 

 

 

לפני מספר ימים הלך לעולמו חברנו פרופ' מיכאל אתגר שהיה אחד מחברי הסגל המשמעותיים שלנו החקוק בהיסטוריה של ביה"ס למנהל עסקים ושל המכללה למנהל בכלל. עצם כתיבת מילים אלו מצמררת ונראית לא הגיונית. מיכה היה עבורי חבר ושותף מקצועי כמו גם אדם שליווה את דרכי במכללה בכלל ובמחלקה לשיווק בפרט, אותה הקים וניהל מספר פעמים לאורך השנים. הזדמן לי לעבוד עימו גם מחוץ למכללה במספר פרויקטים משמעותיים בתעשייה במסגרת חברתו "אתגר ייעוץ שיווקי". הוא הכיר את התיאוריה לעומקה, אך במקביל היה גם בעל יכולת מדהימה לניתוח מצבים עסקיים וקבלת מסקנות והמלצות מתוכם. הוא חי את עולם השיווק ויכול היה לעבוד שעות ארוכות ללא הפסקה על פרויקט שריתק אותו ואיתגר אותו. תובנותיו הגיעו עם עושר פרטים אל כיתת הלימוד משולחנן של ההנהלות הבכירות ביותר במשק.

כשמיכה יצא לגמלאות מהמכללה כתבתי נאום פרידה אותו הקראתי בפניו באירוע ההוקרה עבורו. חזרתי עכשיו אל הדברים, וכמה עצוב לקרוא אותם כעת ולדעת שהפעם אלו דברי פרידה אחרונים באמת. ברצוני להביא כמה משפטים מתוך דברי אז, לפני חמש שנים בדיוק:

פרופ' אתגר הקים את המחלקה לשיווק, שביחד עם המחלקה לחשבונאות היו התשתית להקמת המסלול האקדמי של המכללה למינהל. מאז שהגעתי למכללה והצטרפתי למחלקה לשיווק, מיכאל תמיד נתפס בעיני כדמות המזוהה ביותר עם המחלקה - הפרופסור לשיווק מאוניברסיטת ברקלי, בעל הידע העצום והכמיהה להפיץ אותו, ללמד ולחנך.

בהתבוננות ראשונה מיכאל שקול ורציני, אומר את דבריו בנחרצות ולא מהסס לעמוד על דעתו, אך תמיד עושה זאת ברוח טובה וטוב טעם. עם הזמן למדתי להכיר את חוש ההומור של מיכאל ונהניתי לפגוש בכל פעם זויות התבוננות מקוריות ומפתיעות על מגוון של תחומים שאינם רק בעולם מינהל העסקים. רק לאחרונה הגעתי לכנס פסיכולוגי והופתעתי לפגוש בו את מיכאל יושב בשורה הראשונה ומאזין להרצאות בעניין. נושאים של חברה וערכים היו תמיד בראש מעייניו, והוא ביטא לא פעם את עמדותיו בשיחות ובכתבות על החברה בישראל והשינויים שמתרחשים בה.

תמיד אפשר לסמוך על מיכאל, חשוב לו להשפיע ולתרום, גם אישית וגם ארגונית. הוא אדם שמכיר ביכולותיו האישיות אבל יודע גם לתת מקום לאחר, לומר מילה וטובה ולפרגון, מה שאינו נפוץ בימינו.

אני בטוח שעוד צפויות למיכאל שנים רבות של תרומה אקדמית ומחקרית ואני שמח שהיה לי הכבוד להיות שותף איתו לצוות המחלקה...

כאמור, אלו היו הדברים שנכתבו בדיוק לפני חמש שנים. במהלך שנים אלו המשיך מיכה לחקור ולהיות פעיל אקדמית, ונלחם להמשיך ולצעוד קדימה, תרתי משמע, למרות מחלתו. לצערי המסע הזה הסתיים בטרם עת בשל מחלתו. אני משתתף בשם כולנו בצער המשפחה, זהו אובדן שמסמן סיומה של תקופה עבור כולנו.

 

יהי זכרו ברוך.

 

פרופ' אורן קפלן

דיקאן ביה"ס למנהל עסקים

 

 

 

 


השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שם פרטי: *
שם משפחה: *
דוא"ל: *
טלפון: *
-
מעוניין ב: *
אני מעוניין לקבל עדכונים מהמכללה
*שדות חובה
תכניות הלימודים   הצטרפו להצלחה 

 

תארים שניים במינהל עסקים