• תא נקו"ם

  מועדוני אגודת הסטודנטים | המסלול האקדמי המכללה למינהל
 • תא נקו"ם - נשים, קהילה ומשפט

  כמה זמן המועדון פעיל:
  המועדון פעיל זו השנה החמישית.

  מה המטרה שלשמה הוקם:
  התא הוקם על ידי 2 סטודנטיות למשפטים אשר פעלו במקלט לנשים מוכות במסגרת הקליניקה לזכויות נשים, משפט פלילי ושינוי חברתי בראשות ד"ר רותי לבנשטיין לזר. התא הוקם בכדי לעזור לאוכלוסיית הנשים המוכות, בכדי להעמיק את הדיון הציבורי בבעיה זו ובעיקר - לחשוף את הסטודנטים ולעורר בהם רצון לגרום לשינוי תודעתי בנושא. עם השנים התא התפתח והחל לקדם מטרות נוספות וביניהן עזרה לאוכלוסיות מוחלשות והובלת שוויון חברתי.

  מה עושים שם בתכל'ס:
  חברי התא מתנדבים פעמיים בשבוע במקלט לנשים מוכות. במסגרת פעילות זו הם אינם מספקים ייעוץ משפטי, אלא מתמקדים בעשייה חברתית. הסטודנטים מעבירים פעילויות עבור הילדים של הנשים במטרה לסייע להם לשבור את השגרה ועבור הנשים עצמן, ביניהן סדנת תכשיטים, בישול, כלכלת בית ועוד.
  בנוסף, אחת לשבועיים נערכים מפגשי העשרה לפעילים. מפגשים אלו עוסקים בנושאים שונים: מעמד האישה בישראל, הרצאות של נשים מעוררות השראה, הרצאה על אומנות הפיתוי ותרבות האונס ברשתות ועוד.

  אקסטרות:
  חברי התא השתתפו ב"פסטיבל בסוודר", שמטרתו גיוס תרומות בגדים לחסרי דיור בת"א. יחד עם פעילי עמותת "לשובע" הפעילים בתא עזרו למיין את הבגדים וסייעו לחסרי הדיור לבחור את הפריטים המתאימים להם. כמו כן השתתפו חברי התא במיון אריזות מזון לפסח בשיתוף עמותת "לתת".

  מה זה ייתן לי?
  יכולת לתרום, להשפיע לטובה על חייהם של אחרים. מעבר לתחושת הסיפוק העצומה, הפעילות בתא מאפשרת לחבריו להיחשף לעולם שאינו מוכר ונגיש להם. 

  תא נקו"ם | קלאבים במסלול האקדמי המכללה למינהל
צפייה בסרטון

תא נקו"ם

נשים, קהילה ומשפט. התא הוקם על ידי 2 סטודנטיות למשפטים אשר פעלו במקלט לנשים מוכות במסגרת הקליניקה לזכויות נשים, משפט פלילי ושינוי חברתי בראשות ד"ר רותי לבנשטיין לזר. התא הוקם בכדי לעזור לאוכלוסיית הנשים המוכות, בכדי להעמיק את הדיון הציבורי בבעיה זו ובעיקר - לחשוף את הסטודנטים ולעורר בהם רצון לגרום לשינוי תודעתי בנושא. עם השנים התא התפתח והחל לקדם מטרות נוספות וביניהן עזרה לאוכלוסיות מוחלשות והובלת שוויון חברתי.

/