• המסלול לתקשורת חזותית במרחב

  בית הספר לעיצוב וחדשנות
 • אודות התכנית

  לימודי תקשורת חזותית במסגרת תואר ראשון בעיצוב פנים

  הדור הבא של המעצבים
  תחום התקשורת החזותית עובר תהפוכות משמעותיות בשנים האחרונות – העיצוב הגרפי עבר אבולוציה מהדפוס אל המסך והפך להיות אינטראקטיבי ובכך למעשה הפך להיות הכלי העיקרי שדרכו אנחנו משתמשים וצורכים תוכן דיגיטאלי. מהפכה נוספת בתחום שמתקיימת ממש לנגד עייננו היא פריצת גבולות המסך ושילוב של העולם הדיגיטאלי במרחב הממשי - טכנולוגיות של מציאות וירטואלית, מציאות רבודה, ווידאו במרחב, הכוונה והתמצאות במרחב, מוזאונים וחללי תוכן אינטראקטיביים הן מספר קטן של דוגמאות למגמה הזו. להתפתחויות העכשוויות יש השפעות רבות על עולם העיצוב, העיקרית ביניהן ההתמזגות של תחום התקשורת החזותית עם תחום התכנון ועיצוב המרחב. התואר הראשון בתקשורת חזותית במרחב משלב בין שני תחומי עיצוב: עיצוב פנים ותקשורת חזותית ומכשיר את הדור הבא של המעצבים אשר ייהנו מיתרון משמעותי בשוק העבודה.

  מובילים את עולם העיצוב
  תכנית הלימודים הייחודית של תקשורת חזותית במרחב, מקנה שליטה מלאה בתכנון ועיצוב המרחב האדריכלי ובמקביל ידע ושליטה מלאה בכלים של עיצוב גרפי הכולל העברת מסרים, מידע ורעיונות באמצעים חזותיים. המפגש בין שני תחומי העיצוב מהווה מנוע ליצירה מקורית וחדשנית שמאפיינת ומייחדת את בוגרי התכנית, אשר משנים את פני המרחב החזותי העכשווי.   

  תקשורת חזותית במרחב - יתרונות בשוק העבודה
  מומחיות בנישות עיצוב עכשוויות וייחודיות: עיצוב חנויות מותג, עיצוב אולפני טלוויזיה, עיצוב תערוכות, פרסום סביבתי, חללי תצוגה, מערכות שילוט והכוונה, אפליקציות ומרחבים וירטואליים וכל מרחב שמטרתו העברת מסרים, תכנים ומידע באופן חוויתי.
  שליטה וידע בשני תחומי העיצוב הקלאסיים: עיצוב פנים ותקשורת חזותית.

  לימודים בבית ספר לעיצוב וחדשנות
  במסלול האקדמי המכללה למנהל נמצא בסביבה אקדמית בין תחומית ייחודית לתחום העיצוב אשר מאפשרת שיתופי פעולה עם בתי ספר מתחומי ידע שונים: מינהל עסקים, מדעי המחשב ותקשורת. בית הספר מבוסס על קשר הדוק בין אקדמיה לפרקטיקה דרך פלטפורמות ויוזמות ייחודיות. תכנית הלימודים מתאפיינת בגישה הרואה את המעצב כיזם, המיושמת דרך שיטות הוראה חדשניות של למידה התנסותית, חשיבה המבוססת על פתרון בעיות ועבודה עם כלים מתקדמים לעיצוב וייצור דיגיטאלי.

  התארים בבית הספר
  תואר ראשון בעיצוב פנים – התואר הגדול ביותר והראשון ללימודי עיצוב פנים בארץ.
  תואר ראשון בתקשורת חזותית במרחב – תואר רב-תחומי בעיצוב מתקדם.
  תואר שני בינתחומי בעיצוב, חדשנות ויזמות.

  שותפים לעשייה
  לבית הספר למעלה מ-90 חברי סגל מתחומי עיצוב הפנים, אדריכלות, תקשורת חזותית, אמנות וטכנולוגיה המביאים איתם קשרים מהשטח לצד תחומי מחקר מגוונים ופורצי דרך. תכנית הלימודים מבוססת על שיתופי פעולה עם התעשייה המובילה, ארגונים, מוסדות ורשויות, בארץ ובעולם. שיתופי פעולה אלו מייצרים הזדמנויות להשתתפות בפרויקטים מעשיים; אלה מעשירים את הרזומה המקצועי של הסטודנטים, ומעניקים להם יתרון תחרותי משמעותי בשוק העבודה. בין משתפי הפעולה נמנים: קסטרו, ynet, פנגו+, ג'וני ווקר, בנק הפועלים, Abbvee, שלמה סיקסט, יאיר דורם, ויה ארקדיה ועוד רבים.

  מעבדות לעיצוב, חדשנות ויזמות 
  קליניקת המעצבים ע''ש פיס סליבן, הקליניקה מהווה מסגרת לתרומה חברתית אשר דרכה ניתן לענות על צרכים שלא נענים בצורה המספקת על ידי המדינה, הרשות המקומית או השוק הפרטי. דרך הקליניקה סטודנטים מתנסים בפרויקטים בעולם האמתי תוך הבנה שבכוחו של העיצוב לשנות את העולם לטובה. את הפרויקטים מובילים בוגרים ומרצים מבית הספר.

  מעבדת FAB-LAB ישראל הפאבלאב הינה חלק מרשת מעבדות בין-לאומית בהובלת אוניברסיטת MIT, בוסטון, אשר מהווה מרכז לפיתוח, עיצוב וטכנולוגיה הפתוח הקהילה. הסטודנטים מתנסים בעבודה במעבדה דרך פרויקטים מעשיים של עיצוב וייצור רהיטים ואובייקטים באמצעות הכלים החדשניים במעבדה, ביניהם מכונת לייזר ומדפסת תלת ממד. סטודנטים מקבלים הכשרה מקצועית ועובדים כמדריכים במעבדה. FAB-LAB הוא מיזם משותף של בית  הספר לעיצוב והמרכז לאמנות דיגיטלית בשיתוף עיריית חולון.

  הבוגרים שלנו
  בוגרי בית הספר לעיצוב וחדשנות עומדים בחזית המקצוע בארץ ובעולם מייצרים רשת רחבה ומגוונת של קשרים, ומובילים את תחומי העיצוב בארץ ובעולם, הן במישור המעשי והן במישור האקדמי. הקשר עם הבוגרים אינו נגמר עם סיום הלימודים אלא ממשיך ומתהדק דרך סיוע במציאת עבודה, חיבור לתעשייה ונטוורקינג, שילוב הבוגרים כמתרגלים ומרצים בבית הספר, עדכונים שוטפים של פעילויות, הזמנות להשתתף באירועים, כנסים והרצאות.

   

   

   

  המסלול לתקשורת חזותית במרחב

למה ללמוד אצלנו?

תכנית לימוד יחידה מסוגה בארץ
התואר היחיד המאפשר בחירה תעסוקתית- גם תקשורת חזותית וגם עיצוב פנים באותו התואר
ידע בינתחומי- תואר המעניק מומחיות בידע ייחודי : תקשורת חזותית במרחב, תכנון סביבות מידע ותוכן, מיתוג סביבה, ממשקים אינטרקטיביים, ניו מדיה במרחב, בנייה ירוקה ועוד.
תואר המקנה ניסיון מקצועי של שנתיים: סטאז' במשרדים מובילים, פרויקטים בשיתוף פעולה עם התעשייה, פרויקט אינטרשריפ
הסמכות מקצועיות- קורס מלווה ירוק, קורס Fab Academi
טכנולוגיה וחדשנות- תואר המקנה ידע בחזית העיצוב: עיצוב וייצור דיגיטלי, סדנא טכנולוגית, מעבדת FAB-LAB IL
תואר המקנה כישוריי יזמות וניהול: חשיבה יזמית עסקית, שיווק ומיתוג עצמי, ליווי מיזם אישי
תכנית בין-לאומית, חילופי סטודנטים, סדנאות בחו"ל, תחרויות בין-לאומיות

הכירו את שחר

סטודנט שנה ד' במסלול לתקשורת חזותית במרחב

מעצבים עבור "קסטרו"

סטודנטים עיצבו חנויות קונספט עבור מותג האופנה המוביל "קסטרו"

לפגישת ייעוץ חינם

40% הנחה

בדמי הרישום

לפגישת ייעוץ חינם