• תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני

  בית הספר למדעי ההתנהגות
 • נעים להכיר

  לימודי פיתוח וייעוץ ארגוני לתואר שני

  תכנית המוסמך בייעוץ ופיתוח ארגוני נוסדה ב 2004- כתכנית הראשונה בארץ, בעלת אופי חדשני וייחודי בנוף האקדמי, הרואה את היועץ הארגוני כאדם שמסייע לארגונים לשמר את האנושיות שלהם בעולם טכנולוגי סבוך ומורכב.

  הידע הנלמד בתכנית התואר השני מעודד את היועץ הארגוני לחשיבה אסטרטגית, ומצייד את המוסמך במיומנויות להטמעת ידע חדש במקומות העבודה. מסגרת הלימודים כוללת קורסי ליבה קלאסיים בתחום, כגון: סוציולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה ארגונית, אבחון ושינוי ארגוני, לצד סדנאות וסמינרים ייעודיים לתחום הייעוץ הארגוני - עיצוב אסטרטגיה, מיזוגים ורכישות, מנהיגות ופיתוח מנהלים, תרבות ארגונית, פיתוח צוותים, ניהול קריירות, סוגיות אתיות ופרופסיונאליות בפרקטיקה של הייעוץ הארגוני ולימודי פרקטיקום.

  התואר מתעדכן באופן שוטף ומותאם למגמות המתפתחות בשוק העבודה. הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של פרקטיקות בייעוץ ארגוני (כמו הנחיית קבוצות, ליווי אישי למנהלים, הדרכה, אבחון ועוד). במסגרת לימודי הפרקטיקום הסטודנטים מבצעים ייעוץ ארגוני על כל שלביו (אבחון, ייעוץ והתערבות) בליווי אישי של יועץ ארגוני בכיר מצוות התכנית.נבחרת המרצים בתואר השני בייעוץ ופיתוח ארגוני מביאה עמה ניסיון עשיר מהשטח לצד תחומי מחקר מגוונים ומתקדמים. סגל בית הספר משקיע מאמצים רבים שתכליתם להכשיר בצורה הטובה ביותר את הדורות הבאים של היועצים הארגוניים והמנהלים בישראל, תוך הטמעת ערכים פרופסיונליים ויצירת אווירת לימודים פורייה ומהנה.

  תכניות לימודים מגוונות

  ניתן ללמוד לתואר השני בייעוץ ופיתוח ארגוני במגוון אפשרויות:
  במתכונת לימודים של שנה קלנדרית אחת (שלושה סמסטרים עוקבים), או במתכונת לימודים של דו-שנתית. הכל בהתאם לקצב הלימודים ול"מרווח הנשימה" המתאים לסטודנט.

  במתכונת הדו-שנתית הפרקטיקום ילמד בשנה השנייה ואילו במתכונת השנתית ילמד בסמסטרים ב+ג. תתאפשר גמישות במעבר בין שתי המסגרות, בכפוף לנקודת הזמן בה יבחר הסטודנט לשנות את העדיפות ולהתקדמותו בתכנית.

  אפשרות נוספת הקיימת לתלמידי התכנית הדו-שנתית היא ללמוד בתכנית חלקית, כלומר לפרוס את הלימודים מעבר לשנתיים, ובלבד שמשך הלימודים לא יעלה על חמש שנים. בתכנית הלימודים הדו-שנתית ילמדו קורסים ממגוון תחומי התמחות אותם ניתן לשלב: הנחיית קבוצות, אימון ניהול וייעוץ פנים ארגוני. סטודנט שיצבור לפחות ארבעה קורסים בתחום התמחות אחד, יקבל בסוף התואר תעודה. סטודנטים מהתכנית הקלנדרית שירצו לקבל תעודה, יצטרכו להשלים בתום התואר את הקורסים הרלוונטיים.
  ימי הלימוד: יום אחד באמצע השבוע (שני או שלישי) החל מהשעה 15:00 ויום שישי בשעות: 7:45-15:00

   

נבחרת המרצים

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לשיחה טלפונית עם נציג
5025*