• מועדון הדיבייט

  מועדוני אגודת הסטודנטים | המסלול האקדמי המכללה למינהל
 • מועדון הדיבייט

  דיבייט הוא ספורט חשיבתי המדמה עימות בסוגיות שונות, הנמצאות על סדר היום הציבורי, בין שתי קבוצות בעלות עמדות מנוגדות. כל אחת מהקבוצות מנסה לשכנע בצדקתה על ידי שימוש בטיעונים לוגיים, אותם היא מנסה להעביר באופן האפקטיבי ביותר.

  על הקבוצות להעלות טיעונים, להסביר את עמדתן, להביא הוכחות ודוגמאות, להפריך את טיעוני הקבוצה היריבה, וכל זאת בפרק זמן מוגבל. חוקי המשחק יוצרים דיון אמיתי בין שני הצדדים, בו נבחנות יכולות השכנוע והנאום של הדוברים. הנושאים בהם עוסק הדיבייט לקוחים מחיי היום-יום בישראל ובעולם וביניהם סוגיות העולות לדיון בשולחן הכנסת, בממשלה, בבתי-המשפט, במועצת האו"ם, בארגוני זכויות האדם ועוד.

  מועדוני הדיבייט בעולם מהווים נקודת קפיצה לקריירות משמעותיות, והצמיחו פוליטיקאים ומדינאים מובילים (טוני בלייר, ביל קלינטון, הילרי קלינטון, בנימין נתניהו, אבא אבן), אנשי תקשורת והסברה (שגריר ישראל באו"ם לשעבר דני גילרמן, אופרה וינפרי, בראד פיט), בכירים בעולם העסקי (טד טרנר, ענק התקשורת העולמית) ועוד רבים.

  זהו מועדון אקסקלוסיבי עם מספר מוגבל של מקומות. תהליך המיון למועדון כולל 3 מפגשים המורכבים משיעור ודיבייט, ולאחריהם יש ראיון אישי. במפגשים אלו בודקים את יכולות היישום של הסטודנטים.

  כמה זמן המועדון פעיל:
  המועדון פעיל 6 שנים, מהן 4 שנים בליגת הדיבייט הישראלית.

  מה המטרה שלשמה הוקם:
  לימוד ותרגול של פורמט הדיבייט, הנחשב לספורט תחרותי בכל העולם.

  מה עושים שם בתכל'ס:
  מועדון הדיבייט הוא בעצם חדר כושר למוח. במסגרת המועדון נפגשים חבריו אחת לשבוע. בסמסטר א' המפגש כולל שיעור של שעה וחצי ואחריו אימון דיבייט של שעה וחצי. בסמסטר ב' המפגש כולל 2 דיבייטים ברציפות, והכשרה כיצד לשפוט בתחרויות.
  בנוסף, פעמיים בסמסטר מתקיימים גם מפגשים חברתיים שונים.

  אקסטרות:
  החברות במועדון כוללת השתתפות בתחרויות רבות, המתקיימות בתדירות של כאחת לחודש. התערוכות נערכות בארץ ובחו"ל, כאשר המועדון מסבסד את מרבית העלות שלהן עבור משתתפים נבחרים.
  מדי שנה מארחת המכללה לפחות 2 תחרויות של מועדון הדיבייט.

  מה זה ייתן לי?
  במסגרת המועדון מקבלים המשתתפים כלים לשיפור יכולת הביטוי האישי, טכניקות לפיתוח טיעונים לוגיים ולומדים להשתמש בשפת גוף ככלי להעברת מסרים. במועדון ניתן דגש רב על הקניית מיומנויות אקדמאיות של חשיבה ביקורתית, הסקת מסקנות, יכולת ניתוח, וכן על העמקת הידע הכללי בתחומי כלכלה, ביטחון, זכויות אדם, בריאות ורווחה, אתיקה ומוסר, יחסים בין-לאומיים, דת ומדינה ועוד. המשתתפים במועדון משכללים את יכולות פיתוח התוכן שלהם, האילתור, החשיבה מחוץ לקופסה, יכולת העמידה מול קהל ועבודת הצוות. זוהי מסגרת ייחודית המאפשרת להם לתרגל את המיומנויות החשובות האלו, מסגרת שכמותה יתקשו למצוא - בעיקר לאחר הלימודים.

  כמו כן, זוכים חלק מחברי המועדון לייצג את המכללה בתחרויות דיבייט נחשבות בארץ ובחו"ל.

  ברמה החברתית מספק המועדון הזדמנות להכיר אנשים מבתי הספר השונים שאוהבים אתגר אינטלקטואלי. 

  מועדון הדיבייט
צפייה בסרטון

מועדון הדיבייט

מועדון הדיבייט הוא ספורט חשיבתי המדמה עימות בסוגיות שונות, הנמצאות על סדר היום הציבורי, בין שתי קבוצות בעלות עמדות מנוגדות. המטרה שלשמה הוקם המועדון היא לימוד ותרגול של פורמט הדיבייט, הנחשב לספורט תחרותי בכל העולם.

/