• מועדון מודל האו"ם

  מועדוני אגודת הסטודנטים | המסלול האקדמי המכללה למינהל
 • מועדון מודל האו"ם

  מועדון מודל האו"ם הוא פרויקט בין-לאומי בו הסטודנטים והסטודנטיות מדמים את פעולות האו"ם. החברים במועדון לומדים את חוקי הדיון הרשמי ואת נוהלי האו"ם. כמו כן הם לומדים להכיר לעומק את המדינות השונות ונושאים הנמצאים על סדר היום הבין-לאומי.

  כמה זמן המועדון פעיל:
  המועדון פעיל זו השנה השישית.

  מה המטרה שלשמה הוקם:
  מטרת המועדון היא לאפשר לסטודנטים להיות חלק מהפרויקט הבין-לאומי ולהיחשף לעשייה ייחודית זו.

  מה עושים שם בתכל'ס:
  חברי המועדון נפגשים אחת לשבוע למפגש של 3 שעות. בתחילת השנה לומדים חברי המועדון על יחסים בין-לאומיים וחוקי הדיון באו"ם. בהמשך השנה, כוללים המפגשים סימולציות של דיונים בנושאים אקטואליים, כאשר כל סטודנט מייצג מדינה אחרת. במסגרת זו, מקבלים הסטודנטים שבוע לפני הדיון הנחיות לגבי הסוגיה בה ידונו. במטרה לייצג את המדינה הנבחרת בצורה הנאמנה ביותר לאופן התנהלותה באו"ם, עליהם לעשות מחקר מעמיק וללמוד על היחסים הבין-לאומיים שלה, על האינטרסים ועל המניעים הפוליטיים, הכלכליים והדמוגרפיים.
  במסגרת הפרויקט מתקיימים 4-5 כנסים בשנה בארץ, וכנסים נוספים בחו"ל.

  אקסטרות:
  חברי המועדון יכולים להשתתף בפרויקט כנסת צעירה, המשותף לארגון מודל האו"ם הארצי והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל. במסגרת הפרויקט הסטודנטים יכולים להיכנס לוועדות השונות בכנסת, להציג בפני חברי הכנסת שאילתות ולהציע רעיונות להצעות חוק.
  כמו כן, חברי המועדון יכולים להשתתף בכנסים בין-לאומיים ולקבל עבורם סבסוד חלקי. כך, השתתפו בשנה שעברה 8 חברי מועדון בכנס שנערך באוניברסיטת סורבון בפריז.
  החברות במועדון כוללת השתתפות בסיורים, הרצאות העשרה ואירועים שונים. כך למשל, השתתפו חברי המועדון בסיור מטעם ארגון הפיקוח על הפסקת אש של האומות המאוחדות (UNTSO) בארמון הנציב בירושלים, בסדנת ראיונות ברדיו, במפגש עם שגריר ארה"ב לשעבר דן שפירו, ובאירוע לציון 50 שנות יחסים דיפלומטיים עם גרמניה בנוכחות שגריר גרמניה ד״ר קלמנס פון גוצה.

  מה זה ייתן לי?
  כל הסימולציות במועדון וחלק מעבודת התחקיר לפניהן מתנהלים באנגלית. זוהי הזדמנות חד פעמית עבור סטודנטים השואפים לעבוד בחברות בין-לאומיות להתאמן על כישורי השפה שלהם, ולהתנסות בדיבור באנגלית מול קהל. כמו כן, ההשתתפות במועדון מאפשרת לחזק את המיומנויות של עמידה מול קהל, הצגת טיעונים, ביצוע מחקר ולהרחיב את הידע באקטואליה.
  החברות במועדון מקנה תעודת השתתפות יוקרתית מטעם התאחדות מודל האו"ם בישראל (IMUNA). על מנת לקבל את התעודה חייבים להגיע ל-75% מהמפגשים ולהשתתף בשני כנסים לפחות.

  מועדון מודל האו"ם
צפייה בסרטון

מועדון מודל האו"ם

פרויקט בין-לאומי בו הסטודנטים והסטודנטיות מדמים את פעולות האו"ם. החברים במועדון לומדים את חוקי הדיון הרשמי ואת נוהלי האו"ם. כמו כן הם לומדים להכיר לעומק את המדינות השונות ונושאים הנמצאים על סדר היום הבין-לאומי.

/