פרויקט גמר

בית הספר לעיצוב וחדשנות
 • פרויקט גמר

  עשייה עשירה ומרתקת של 4 שנות לימוד מגיעה לשיאה בתערוכת הבוגרים של בית הספר לעיצוב של המסלול האקדמי המכללה למינהל. בסיומה של כל שנה, זוכים הסטודנטים המסיימים להציג את פרויקט הגמר שלהם בפני בכירים מהתעשייה, אקדמיה, בני משפחה וחברים באירוע מרגש.

  במהלך השנה הרביעית ללימודים עובדים הסטודנטים על פרויקט הגמר שלהם, כאשר נושא הפרויקט משתנה משנה לשנה. בית הספר, כחלק ממוסד המוביל תפיסה חברתית, מקדם גישה לפיה למעצבים חלק חשוב בקידום פתרונות המשפרים את חייהן של אוכלוסיות מגוונות. כתוצאה, פעמים רבות הנושאים של פרויקט הגמר עוסקים ביצירת פתרונות העונים על הצרכים החברתיים והתרבותיים של קבוצות שונות בחברה הישראלית.

  האדריכלית טלי כהן אנדרסון, מרצה בכירה בבית הספר, מרכזת בכל שנה את פרויקט הגמר אשר עוסק בנושאים שונים בעלי דגש חברתי, בהם, עיצוב פתרונות חכמים לאוכלוסיית הגיל השלישי, בהיבטים שונים הקשורים לבית הישראלי  -  הקשר האישי, העירוני והחברתי, בכלכלה שיתופית וההשפעה שלה על תפיסות מסחר, מגורים ועוד, ומקומו של המעצב בתהליכים אלו.

  את פרויקט הגמר מציגים הסטודנטים בתערוכת גמר חגיגית אליה מוזמנים אדריכלים ומעצבים מובילים המגיעים להתרשם מהפרויקטים ואף לחוות את דעתם במעין תחרות הנערכת בין הפרויקטים השונים. לחלק השני של אירוע הפתיחה מגיעים בני המשפחה והחברים. בהמשך נפתחת התערוכה גם לקהל הרחב

  "במסגרת פרויקט הגמר הסטודנטים מביאים לידי ביטוי את כל הכלים העיצוביים שרכשו במהלך שנות לימודיהם, ומגיעים לתוצרים שלמים, מורכבים ומפותחים", אומרת טלי כהן אנדרסון. "הפרויקט עצמו ותערוכת הגמר, בה הם חושפים את התוצרים שלהם בפני בכירי התעשייה, מספקים להם נקודת פתיחה מצוינת" היא מסכמת.

  בית הספר לעיצוב פרויקט גמר

משתפים

תערוכת בוגרים לשנת 2016

"לעצב את הזמן"

תערוכת בוגרים לשנת 2015

"מחולל 4.0"

תערוכת בוגרים לשנת 2014