רשות המחקר

המרכז למצוינות אקדמית
 • אודות

  רשות המחקר הינה יחידה מסלולית, שמטרתה  לעודד ביצוע מחקר בסיסי ומחקר יישומי ביחידות ההוראה של המסלול, והגשת בקשות לקבלת מענקים מקרנות מחקר חיצוניות בארץ ובחו"ל.

  רשות המחקר מעודדת הגשת הצעות מחקר לקרנות חיצוניות המוכרות ע"י הות"ת כתחרותיות. פעילות זאת מקדמת את המסלול כמוסד מחקר, ואת יוקרת החוקרים וחשיבות המחקר שלהם. לצורך זה יוזמת רשות המחקר פרסום הקולות הקוראים, קיום ימי עיון ומעניקה מענקי עידוד להכנת הצעות מחקר.
  החוקרים אשר הגישו הצעות מחקר לקרנות החיצוניות זכו במענקים מקרנות מכובדות: האיחוד האירופאי (מגוון תכניות); הקרן הלאומית למדע; משרד המדע והטכנולוגיה; משרד הבריאות; איגוד האינטרנט הישראלי; מפעל הפיס; הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ועוד.

  קרן רשות המחקר לעידוד מחקרים וקידום פרסומים, תומכת בפעילות המחקרית של החוקרים שהם מרצים בתקן; הקרן משלימה את הקצבות המחקר שמעניקות יחידות ההוראה ומעניקה מענקי seed money למחקרים. נוסף על כך היא מסייעת לחוקרים בכיסוי הוצאות פרסום של מאמרים וספרים שהתקבלו לפרסום בכתבי עת ובהוצאות לאור אקדמיות.

  כמו כן מקיימת כבר כעשור ימי מחקר שנתיים שמטרתם הצגת תוצרים מחקריים ע"י סגל החוקרים מכל המסלול. יום המחקר מאפשר "הצצה" לתוצרי מחקרים ראשוניים, ופותח צוהר לשיתופי פעולה בין החוקרים מהדיסיפלינות השונות.

  רשות המחקר גם מנהלת את ועדת האתיקה המסלולית אליה כל איש סגל המבקש לבצע מחקר במסלול יגיש בקשה לאישור מחקרו. עפ"י נוהל הוועדה, לא יבוצע מחקר שבו מעורבים בני אדם בכל רמת מחקר שהיא ללא אישור בכתב מראש של הוועדה, בכפוף לתקנות הוועדה ולהנחיותיה.

  רשות המחקר מציעה תמיכה מינהלית שוטפת הכרוכה בביצוע כל הפעילות הנ"ל.
   

  רשות המחקר ממוקמת בקמפוס ראשל"צ בבניין ג', בקומה 1, חדר 301 . פקס: 03-6902084

  מייל: research_authority@hdq.colman.ac.il

  03-9634271  yeden@colman.ac.il ראש הרשות: פרופ' יורם עדן
  03-9634088  mgilboa@hdq.colman.ac.il מנהלת: גב' מיכל גלבוע
  03-9635733  meravba@hdq.colman.ac.il  מידענית ,רכזת: גב' מרב בכר רייז

   

   

   

   

  רשות המחקר המכללה למינהל
 • אתיקה במחקר

  תפקיד ועדת האתיקה במחקר במסלול הוא להקפיד על קיומם של כללי האתיקה במחקרים שבהם מעורבים בני אדם.

  אתיקה במחקר

המחקר במסלול

מחקרים שפורסמו מטעם חוקרים מהמסלול האקדמי

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם