"עוזרים לי כמה שיותר כדי להמשיך ולהצליח בלימודים"

אלון אלבוחר, אלוף ישראל בטאקוונדו, בחר ללמוד במסלול חשבונאות ומינהל עסקים במכללה למינהל כדי לרכוש כלים פרקטיים לעתיד
אלון אלבוחר ספורטאי במכללה למינהל
אלון אלבוחר: "קריירה ספורטיבית היא קריירה תובענית ומתגמלת, וניתן להתמיד בה עד גיל מסוים. חייבים לחשוב כמה צעדים קדימה"

ספורטאים צעירים, הנמצאים בשיא הקריירה המקצועית שלהם, בדרך כלל לא מוצאים זמן לפתח אפיקי קריירה אחרים, ליום שבו לא יוכלו יותר לעסוק בספורט.
אלון אלבוחר, בן 24, אלוף ישראל בטאקוונדו, החליט לא לחכות לרגע האחרון והחל ללמוד לפני שנה תואר ראשון במינהל עסקים וחשבונאות במסלול האקדמי המכללה למינהל. אלבוחר לא נרתע מהמסלול התובעני שבו בחר: "חשבונאות ומינהל עסקים אלו נושאים שמעניינים אותי. מעבר לכך – אלו תחומים פרקטיים שיתנו לי הרבה כלים לעתיד. קריירה ספורטיבית היא קריירה תובענית ומתגמלת, וניתן להתמיד בה עד גיל מסוים. חייבים לחשוב כמה צעדים קדימה".

אלבוחר, שזכה בעבר גם במקום שלישי באליפות שבדיה הבינלאומית ובמקום שני באליפות שוויץ הבינלאומית, מספר כי הבחירה במכללה למינהל נבעה מהקרבה של הקמפוס למקום בו הוא מתאמן, ובזכות הקשר שנוצר עם שמעון אמסלם, כדורסלן העבר, המשמש כראש מדור הספורט בדיקנאט במכללה. אמסלם במסגרת תפקידו משקיע רבות בגיוס ספורטאים מקצועיים ושילובם במכללה מתוך רצון לייצר להם אופק מקצועי. ההשקעה הזו היא חלק מהתפיסה הכוללת של המכללה למינהל שמטרתה טיפוח הפעילות הספורטיבית במוסד האקדמי, והפיכתו לבית לספורטאים מקצוענים וחובבנים.

בזכות גישה זו והמאמצים של אמסלם לומדים כיום לומדים במכללה כ-50 ספורטאים מקצועיים שהמכללה למנהל משקיעה רבות על מנת לשלבם במסגרת אקדמית, ומלווה אותם עד לסיום התואר הראשון כאשר חלקם ממשיכים אף לתואר שני. בין הספורטאים מקצועיים שלמדו ולומדים במכללה ניתן להזכיר את: אור שינויק, אלוף העולם בסקי מים; הכדורסלן טל דן המשחק בליגת העל במסגרת עירוני נס ציונה; הכדורסלנית נועה גנור, המשחקת בנבחרת ישראל; הכדורגלן רועי דיין המשחק במכבי פתח תקווה; הכדורסלן שמוליק ברנר, המשחק בליגת העל במסגרת הפועל גלבוע גליל; טניה פרגה, קפטנית נבחרת ישראל בכדורעף וליבי חיים, שחקנית בנבחרת; יפעת כהן שחקנית בנבחרת ישראל בכדורגל ועוד. אלון אלבוחר: [summary]

נעזר רבות בשיעורים המצולמים
הליווי של הספורטאים נמשך לאורך כל הלימודים, כאשר המכללה מסייעת בהתאמת מערכת השעות כדי שתתאים ללוח התחרויות שלהם בארץ ובחו"ל ולתוכנית האימונים. הספורטאים המצטיינים זכאים להקלות בדומה לחיילי מילואים והמכללה מתחשבת בהם בכל מה שקשור למועדי הבחינות, מועדי הגשת המטלות ומספקת להם שיעורי עזר וחונכים במקרה הצורך, עקב הפסד חומר בשל אימונים ותחרויות, אפשרות לרישום מוקדם לקורסים, צילומים והדפסות חינם ועוד. כמו כן מעניקה המכללה מלגות אישיות לספורטאים בולטים ומלגות על בסיס מצוינות אישית.

אלבוחר מספר כי הוא הגישה הזו מסייעת לו רבות במהלך התואר. לדבריו הוא משתמש רבות בשיעורים המצולמים שמועלים לאינטרנט, המאפשרים לו להשלים חומר בקלות כאשר הוא מפספס הרצאות בגלל אימונים או תחרויות בארץ ובחו"ל. "בנוסף, אם אני מפספס מבחן, תמיד דואגים לתת לי מיד מועד אחר. באופן כללי – אני מרגיש שעוזרים לי כמה שיותר כדי להמשיך ולהצליח בלימודים".

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום