מייצגים את המכללה בכבוד

נבחרות הספורט של המכללה למינהל זוכות להישגים יפים במסגרת משחקי אס"א אילת, בהם משתתפים אלפי סטודנטים מכל הארץ

מדי שנה, בחודש מארס, מתמלאת העיר אילת באלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ המגיעים למשחקי אס"א (ארגון ספורט אקדמי). הסטודנטים, ממגוון רחב של מוסדות אקדמיים, מתחרים בענפי ספורט שונים במשך מספר ימים. לצד האווירה התחרותית, מהווים המשחקים גם הזדמנות למפגש חברתי של אלפי צעירים מכל רחבי הארץ, ובמשך ארבעת ימי התחרות נהנים הסטודנטים ממסיבות ואירועים חברתיים שונים.

בשנים האחרונות הפכה הנוכחות של נבחרות המסלול האקדמי המכללה למינהל בתחרויות האלו לבולטת – עם זכיות לא מעטות. כך, זכו נבחרת הכדורסל והכדוריד (בנים) במשך 5 שנים באליפות ישראל בליגת אס"א, נבחרת כדורעף (בנות) זכתה באליפות הארץ בליגת אס"א ונבחרת הכדורגל (בנים) זכתה פעמיים באליפות הארץ בליגת אס"א.

לדברי שמעון אמסלם, כדורסלן העבר וראש מדור הספורט בדיקנאט הסטודנטים, ההשתתפות בתחרויות אלו, אותן הוא מלווה באופן צמוד, היא חלק מהתפיסה הכללית של המכללה הרואה בקידום הספורט ערך מרכזי. במסגרת תפיסה זו, מעודדים במסלול האקדמי את הסטודנטים להשתלב במגוון רחב של פעילויות ספורטיביות הקיימות במכללה אך גם משמשים כמסגרת שמעודדת ספורטאים מקצועיים לרכוש השכלה גבוהה. את הגישה הזו מובילה תפיסה שמטרתה עידוד מצוינות, בכל התחומים - לא רק בתחום האקדמי, והרצון לספק לסטודנטים מענה גם בתחום החברתי.

כיום משתתפים בפעילויות הספורט המגוונות במכללה למנהל כ-300 סטודנטים, ביניהם גם לא מעט ספורטאים מקצועיים, שהמכללה למינהל משקיעה רבות על מנת לשלבם במסגרת אקדמית, ומלווה אותם עד לסיום התואר הראשון כאשר חלקם ממשיכים אף לתואר שני.
הסטודנטים יכולים להשתתף במגוון פעילויות ספורטיביות, ביניהן נבחרות של כדורגל (בנים ובנות), כדורסל (בנים ובנות), כדורעף (בנים ובנות), כדוריד בנים, טניס שולחן, ג'ודו, אתלטיקה, שחמט, קרטה, באולינג ומועדון דיבייט.

ההשתתפות מגבירה מוטיבציה ומגבשת
"ההשתתפות במשחקי אס"א היא כיף גדול, מצד אחד, כי זו הפנינג ענק והזדמנות להיפגש עם הרבה חבר'ה מרחבי הארץ", אומר אמסלם, "אבל בנוסף, זה חוויה מאוד מגבשת ומאתגרת. זה גורם למי שמשתתפים במשחקים להרגיש חלק ממשהו גדול יותר ותחושת השייכות הזו גם מגבירה את המוטיבציה הרצון לחזור עם ניצחונות".

לדברי אמסלם הפופולריות של הפעילות הספורטיבית במכללה ומשחקי האס"א גבוהה מאוד. "סטודנטים נלחמים על המקום שלהם בקבוצות הספורט שלנו. יש היענות אדירה. ברור לכל מי שמשתתף בכל אחת מהפעילויות האלו שהשתתפות לא באה על חשבון הפן האקדמי", הוא מציין.

 

לקריאה על הישגי נבחרת הכדורסל של המכללה למינהל לשנת 2016, במסגרת תחרויות הספורט שמארגנת אגודת הספורט האוניברסיטאית (אס"א), לחצו לכתבה

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום