תארים מואצים - מסלולי תואר שני המאפשרים שילוב בין קריירה ולימודים

במסלול האקדמי המכללה למינהל מבינים שמי שמתעניינים בלימודי תואר שני משלבים במקרים רבים את הלימודים עם חיי משפחה וקריירה, לכן יצרו מספר מסלולים אטרקטיביים מקוצרים
מספר האנשים המעוניינים להרחיב את השכלתם האקדמית ולהגדיל את יתרונם בשוק העבודה נמצא בעלייה בשנים האחרונות, וכתוצאה – גדל הביקוש ללימודי תואר שני במגוון התחומים. במקרים רבים, מי שבוחרים להמשיך ללימודי תואר שני מתמודדים עם אתגרים הקשורים לשילוב בין קריירה, חיי משפחה ולימודים, ומחפשים מסגרות שיאפשרו להם לעשות את השילוב הזה בצורה המוצלחת ביותר.
כדי לעזור למי שרוצים לשדרג את מעמדם בשוק התעסוקה ולרכוש יתרון יחסי, לצד המשך פיתח הקריירה שלהם וניהול חיי משפחה, מאפשר המסלול האקדמי המכללה למינהל השתלבות במגוון תכניות תואר שני הנלמדות במשך יומיים בשבוע הנפרסות על תקופה של שנתיים. בנוסף, מאפשר המסלול האקדמי השתלבות בתכניות מקוצרות יותר, בהן ניתן להשלים את התואר בתוך 3-4 סמסטרים. המסלולים המקוצרים מאפשרים לסטודנטים לחסוך בזמן ולרכז את המאמץ בתקופה קצרה יחסית, ובמקביל ללימודים להמשיך ולעבוד במשרה מלאה.
 
תכנית המוסמך בייעוץ ופיתוח ארגוני נוסדה ב 2004- כתכנית הראשונה בארץ, בעלת אופי חדשני וייחודי בנוף האקדמי, הרואה את היועץ הארגוני כאדם שמסייע לארגונים לשמר את האנושיות שלהם בעולם טכנולוגי סבוך ומורכב. מסגרת הלימודים כוללת קורסי ליבה קלאסיים בתחום, כגון: סוציולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה ארגונית, אבחון ושינוי ארגוני, לצד סדנאות וסמינרים ייעודיים לתחום הייעוץ הארגוני - עיצוב אסטרטגיה, מיזוגים ורכישות, מנהיגות ופיתוח מנהלים, תרבות ארגונית, פיתוח צוותים, ניהול קריירות, סוגיות אתיות ופרופסיונאליות בפרקטיקה של הייעוץ הארגוני ולימודי פרקטיקום. התואר מתעדכן באופן שוטף ומותאם למגמות המתפתחות בשוק העבודה. הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של פרקטיקות בייעוץ ארגוני (כמו הנחיית קבוצות, ליווי אישי למנהלים, הדרכה, אבחון ועוד). במסגרת לימודי הפרקטיקום הסטודנטים מבצעים ייעוץ ארגוני על כל שלביו (אבחון, ייעוץ והתערבות) בליווי אישי של יועץ ארגוני בכיר מצוות התכנית.
נבחרת המרצים בתואר השני בייעוץ ופיתוח ארגוני מביאה עמה ניסיון עשיר מהשטח לצד תחומי מחקר מגוונים ומתקדמים. סגל בית הספר משקיע מאמצים רבים שתכליתם להכשיר בצורה הטובה ביותר את הדורות הבאים של היועצים הארגוניים והמנהלים בישראל, תוך הטמעת ערכים פרופסיונליים ויצירת אווירת לימודים פורייה ומהנה.
ניתן ללמוד לתואר השני בייעוץ ופיתוח ארגוני בשתי אפשרויות:
במתכונת לימודים של שנה קלנדרית אחת (שלושה סמסטרים עוקבים), או במתכונת לימודים של דו-שנתית. הכל בהתאם לקצב הלימודים ול"מרווח הנשימה" המתאים לסטודנט.
התכנית נלמדת ביום שלישי אח"צ וביום שישי בבוקר.
 
מסלולים אטרקטיביים נוספים שמציעה המכללה למי שמעוניינים ברכישת תואר שני תוך פרק מן קצר יחסית הם במסגרת התואר שני בלימודי משפטים ללא משפטנים.
המסלולים נוצרו מתוך ההבנה כי ידע משפטי הפך לחיוני לבעלי תפקידים רבים – במגוון תחומי עשייה. כדי להתקדם מבחינה מקצועית, נדרש כיום כל מנהל ועובד בכיר להפגין הבנה רב תחומית בעולמות תוכן שונים, ובראש ובראשונה בתחום המשפט, ולא רק ידע בתחום הספציפי שבו בחר להתמחות. התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון אשר מעוניינים ברכישת כלים וידע משפטיים, אך אינם מעוניינים לעסוק בעריכת דין.
לדברי ראש התכניות לתואר שני, ד"ר עידו באום, "התכנית לתואר שני ללא משפטנים מתאימה לאנשים בעלי תואר ראשון, שרוצים להרחיב את הידע שלהם על העולם המשפטי ולרכוש הבנה רב תחומית ו'ארגז כלים' רב-תכליתי. היא משלבת את התאוריה יחד עם יישומים פרקטיים של תחומי המשפט שרלבנטיים לכל אדם, ובפרט לכל מי שרוצה לקדם את הקריירה שלו ולהסתכל על תחום העיסוק שלו מזוויות אחרות".
במסגרת זו מציעה המכללה 2 התמחויות בהתאם לתחומי הלימוד והעיסוק של הסטודנטים: התמחות במשפט מסחרי-עסקי והתמחות במשפט וחברה.
תכניות אלו נלמדות יום אחד אחה"צ וביום שישי במשך 4 סמסטרים רצופים הנפרסים על פני 15 חודשים.

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום