תואר כפול בכלכלה ומשפטים

התואר המשולב משפטים וכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למינהל מציע לימודים מעמיקים בתחום הכלכלה והאקטואליה בשילוב ידע בתחומי המשפט המסחרי, החוזים והתאגידים. המסלול נלמד בלימודי ערב.
תואר משולב משפטים וכלכלה

שואפת להיות עורכת דין במחלקת שוק ההון של אחד המשרדים הגדולים? חולם להיות כלכלן ברשות המסים או ברשות ניירות ערך? מתלבטת בין משיכתך לעולם המשפט לבין רצונך להכיר את השפה הפיננסית? התואר המשולב במשפטים וכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למינהל הוא בדיוק בשבילך.
התואר מציע לימודים מעמיקים בתחום הכלכלה, אקטואריה, מכשירים פיננסיים ועוד, בשילוב ידע בתחומי המשפט המסחרי, החוזים, התאגידים וידע משפטי כללי. בסיום הלימודים תצאו עם בסיס מקצועי רחב, שיקנה לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה, ותקבלו כלים מגוונים שיקלו עליכם את תהליך מציאת העבודה וההשתלבות בעולם הפיננסי והמשפטי כאחד. בוגרי התכנית משתלבים במחלקות המסחריות של משרדי עורכי דין, וכן בתפקידים של כלכלנים במגוון חברות ותפקידי ניהול שונים.

לדברי ד"ר תמיר שאנן, ראש התוכניות המשולבות השילוב של לימודי משפטים וכלכלה מקנה לסטודנטים ידע והבנה שהכרחיים לתפקידי ניהול שונים. "הסטודנטים לומדים את השפה הכלכלית שהיא מאד דומיננטית בשוק, רוכשים יכולת והבנה במכשירים פיננסיים, ונחשפים אל הרקע ועולמות התוכן של העולם הכלכלי והמסחרי, לצד רכישת השפה והידע המשפטיים. התואר כרוך בלימודי מתמטיקה ברמה גבוהה ולכן הרבה מהקורסים קשים, אבל הסטודנטים צולחים אותם בהצלחה רבה והופכים למבוקשים מאד בשוק העבודה".

 משלבים התנסות פרקטית: סדנת מימון והשתלבות בקליניקות המשפטיות

הלימודים בתכנית המשולבת נמשכים שלוש שנים וחצי (שבעה סמסטרים), על פני כשלושה וחצי ימי לימוד. הלימודים כוללים לא רק רכישת ידע אקדמי נרחב, אלא גם התנסות פרקטית. במכללה מציעים אפשרויות רבות לתבל את הלימודים בסדנאות ופרויקטים מעשיים, שמטרתם להקנות לסטודנטים היכרות עם העולם המעשי אליו הם יוצאים. למשל, יכולים הסטודנטים לבחור בסדנת מימון, הכוללת הרצאות של מנהלים בכירים מתחומי שוק ההון, הבנקאות והביטחון הפנסיוני. בנוסף, יכולים הסטודנטים להשתלב בקליניקות משפטיות בתחומים כמו משפט פלילי, חופש המידע וזכויות החולה, במסגרתן משתפשפים הסטודנטים בעבודה משפטית בשטח.

נועם רותם, סטודנט בתוכנית, שהתקבל להתמחות ברשות ני"ע, מספר כי בחר בתואר המשולב משום שכשמסתכלים על שוק עורכי הדין, חלק גדול מעורכי הדין הם כאלה שיושבים במשרד ועושים עסקאות. "המשרדים מחפשים סטודנטים שיודעים להבין את המשמעות הכלכלית של העסקאות שהם עושים, וזה נותן לי כסטודנט בתכנית המשולבת יתרון מאד גדול, גם בביטחון שאני מגיע איתו לראיונות וגם באיכויות ובכלים שאני יכול להציע".

בשונה ממוסדות לימוד אחרים המציעים תואר משולב אך מטילים על הסטודנטים את האחריות להרכיב את מערכת הלימודים והבחינות ולדאוג שלא תהיה התנגשות בין המסלולים, במכללה למנהל המסלול מובנה ומתואם מראש על ידי ראשי שתי התוכניות, כדי להסיר את הדאגה לכך מכתפיהם של הסטודנטים.
מילי פנחס, בוגרת התוכנית, שמתמחה בליטיגציה מסחרית במשרד עו"ד צלרמאייר- פילוסוף, מעידה כי "התואר בכלכלה נותן יתרון יחסי, במיוחד למי שמתמחה בתחום המסחרי, כיוון שהוא מגיע מוכן יותר, עם רקע בשוק ההון והבנה גדולה יותר במניות ובמספרים". לדבריה, "התואר המשולב מספק שילוב בין מקצוע הומני ומקצוע ריאלי שלשניהם יש נגיעה כמעט בכל תחומי החיים".

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום