טל דן מתכנן את החיים שאחרי הכדורסל

כדורסלן ליגת העל התחיל את שנתו השלישית במסגרת לימודי תואר ראשון בכלכלה במכללה למינהל. דן: "יום אחד הגוף יגיד 'די', ואני צריך לדאוג לקריירה חלופית"; לצד יצירת תנאי לימוד נוחים לספורטאים המקצועיים משקיעה המכללה רבות בטיפוח הספורט גם בקרב כלל הסטודנטים
זכייתו של דן טל באליפות במסלול האקדמי המכללה למינהל

מי שתוהה מה עושה בזמנו הפנוי כדורסלן ליגת העל טל דן – יתפלא למצוא אותו חובש את ספסלי המכללה למינהל כסטודנט מן המניין. לצד השגרה הספורטיבית התובענית מצליח דן לשלב גם לימודי תואר ראשון בכלכלה, אותם הוא צפוי לסיים השנה.
כשהוא נשאל מדוע בחר להעמיס על עצמו לצד הקריירה הספורטיבית התחייבויות נוספות, עונה דן, המשחק בליגת העל במסגרת עירוני נס ציונה: "הבנתי שאני צריך לחשוב על היום שאחרי הכדורסל. יום אחד הגוף יגיד 'די', ואני צריך לדאוג לקריירה חלופית".


דן מספר על הקושי לשלב בין לימודים וקריירה כספורטאי מקצועי, אך מציין כי הגישה הכוללת של המכללה למינהל מסייעת לו רבות: "בחרתי במכללה למינהל כי הבנתי שתהיה לי אוזן קשבת, שתהיה התחשבות רבה בצרכים שלי. יש כאן המון גמישות שמאוד מסייעת – אם בנושא של שינוי מועד מבחנים, גמישות לגבי מועדי הגשת עבודות וגם התחשבות בקביעת מערכת השעות. כל אלו מסייעים לי לשלב בהצלחה בין הלימודים והפעילות הספורטיבית".

דן הוא אינו הספורטאי היחיד שבחר ללמוד במכללה למינהל. כחלק מגישה כוללת שמאמינה כי יש לעודד ספורטאים מקצועיים לרכוש תואר אקדמי, גויס למכללה לפני מספר שנים כדורסלן העבר שמעון אמסלם כראש מדור הספורט בדיקנאט הסטודנטים. אחד מתפקידו של אמסלם הוא לגייס ספורטאים מובילים למכללה. במסגרת זו לומדים ולמדו במכללה למינהל לא מעט ספורטאים מקצועיים ביניהם: אור שינויק, אלוף העולם בסקי מים; הכדורסלנית נועה גנור, המשחקת בנבחרת ישראל; הכדורגלן רועי דיין המשחק במכבי פתח תקווה; הכדורסלן שמוליק ברנר, המשחק בליגת העל במסגרת הפועל גלבוע גליל; טניה פרגה, קפטנית נבחרת ישראל בכדורעף וליבי חיים, שחקנית בנבחרת; יפעת כהן שחקנית בנבחרת ישראל בכדורגל ועוד.

הספורטאים זוכים להתחשבות בהתאמת מערכת השעות כדי שתתאים ללוח התחרויות והאימונים שלהם, וזוכים להקלות בכל מה שקשור למועדי הבחינות ומועדי הגשת המטלות, ואף למלגות שונות. מי שנזקק מקבל אף שיעורי עזר וחונכים במקרה הצורך, עקב הפסד חומר בשל אימונים ותחרויות.
לצד ההשקעה בספורטאים המקצועיים משקיעה המכללה רבות גם בקידום הספורט הלא מקצועני בין כתליה. כיום משתתפים בפעילויות הספורט המגוונות במכללה למנהל כ-400 סטודנטים במגוון פעילויות ספורטיביות, ביניהן נבחרות של כדורגל (בנים ובנות), כדורסל (בנים ובנות), כדורעף (בנים ובנות), כדוריד בנים, טניס שולחן, ג'ודו, אתלטיקה, שחמט, קרטה, באולינג ומועדון דיבייט.

בזכות ההשקעה הרבה זכה המסלול האקדמי המכללה למינהל במספר מכובד של תארים בתחרויות שונות במסגרת ליגת אס"א בארץ ובחו"ל (הליגה של האוניברסיטאות והמכללות). כך, למשל, זכו קבוצות הכדורסל והכדוריד (בנים) של המכללה 5 שנים ברציפות בתואר אלופות ישראל במסגרת ליגת אס"א. אותן נבחרות ייצגו את ישראל בתחרויות לנבחרות של סטודנטים בהולנד ובספרד; נבחרת הכדורגל (בנים) זכתה פעמיים באליפות הארץ בליגת אס"א; נבחרת כדורעף (בנות) זכתה באליפות הארץ במסגרת ליגת אס"א ונבחרת הכדורגל בנות ממוקמת במקום השני בליגת אס"א. כמו כן מציגים הספורטאים מטעם המכללה הישגים יפים גם בתחומי הריצה הקלה, שיט, וטניס שולחן.

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום