נמצאים בחוד החנית של המחקר והפיתוח

בית הספר למדעי המחשב של המכללה למינהל מאפשר לסטודנטים להתנסות בעשייה יישומית במעבדות מחקר ופיתוח מתקדמות בתחומי רובוטיקה, רפואה חישובית ומערכות וידאו חכמות
בית הספר למדעי המחשב מעבדות מחקר
ד"ר יהודה אלמליח, דקאן בית הספר למדעי המחשב: "החשיבות מבחינתנו היא לשלב בין תאוריה לפרקטיקה. אנחנו שמים דגש מיוחד על עידוד יזמות וחשיבה מקורית אצל הסטודנטים, שהם אבני הדרך לעידוד מצוינות"
רובוטים שיסדרו את הבית נשמעים עדיין כמו סצנה מסרט מדע בדיוני, אך כבר בעתיד הקרוב רובוטים מסוג זה ונוספים צפויים להיות חלק מחיי היום-יום. פיתוחים אלו הם חלק קטן מתוך מגוון רחב של עשייה ההולכת וצוברת תאוצה בתחומי הרובוטיקה, מערכות וידאו נבונות ורפואה חישובית, שהפכו בעשורים האחרונים לתחומים החמים ביותר בתעשייה ובארגונים ביטחוניים. 
בית הספר למדעי המחשב של המסלול האקדמי המכללה למינהל, שנמצא בקשר הדוק עם התעשייה, מפעיל מעבדות מחקר מתקדמות בתחומי רובוטיקה, רפואה חישובית, מערכות וידאו נבונות, מערכות תקשורת, אבטחה בסייבר ו-Big Data, וזאת מתוך מטרה להיות בחוד החנית של הפיתוח והמחקר על מנת להעניק את ההכשרה המקצועית ביותר לבוגריו.
 
ד"ר יהודה אלמליח, דקאן בית הספר וראש המכון למחקר ופיתוח מערכות רובוטיות נבונות, מסביר כי במעבדות השונות מפתחים תוכנות ואלגוריתמים מתקדמים, בין אם מדובר על פיתוח מערכות רובוטיות נבונות או ניטור מערכות רפואיות שעשויות להציל חיי אדם, ומספקים לתלמידים את מיטב האפשרויות לחקור ולפתח מערכות חדשניות, שיועילו להם בהמשך דרכם המקצועית. 
"החשיבות מבחינתנו היא לשלב בין תאוריה לפרקטיקה", מוסיף ד"ר אלמליח, "אנחנו שמים דגש מיוחד על עידוד יזמות וחשיבה מקורית אצל הסטודנטים, שהם אבני הדרך לעידוד מצוינות".
 
מגוון התנסויות
מעבדות המחקר והפיתוח בבית הספר מספקות מגוון רב של עשייה ולמידה וכוללות את המכונים הבאים:
 
המכון למחקר ופיתוח מערכות רובוטיות נבונות בראשות ד"ר יהודה אלמליח
המכון מתמקד בפיתוח אינטליגנציה עבור רובוטים ניידים. במכון זה למעלה מעשרה רובוטים מסוגים שונים באמצעותם מתנסים הסטודנטים ביישום אלגוריתמים שונים אותם הם מפתחים במסגרת קורס הרובוטיקה ובפרויקט הגמר. 
 
המכון למחקר ופיתוח מערכות וידאו נבונות בראשות פרופ’ שמואל איציקוביץ
המחקר והפיתוח במכון זה מתמקד בניתוח אוטומטי של תוכן וידאו בעיקר לצרכי אבטחה וביטחון. המכון עוסק במחקר ופיתוח פרויקטים עבור חברות תעשייה בארץ ובחו"ל, בשילוב הסגל האקדמי, סטודנטים ובוגרים של ביה"ס. 
 
המכון למחקר ופיתוח מערכות תקשורת מחשבים בראשות ד"ר עמית דביר
המכון עוסק בפיתוח רשתות מחשבים מתקדמות עם התממשקות לעולם המולטימדיה. המכון מתמחה בפיתוח אלגוריתמיים לרשתות אלחוטיות וניידות, תוך שיתוף פעולה הדוק עם חברות מובילות בתעשייה ומוסדות מחקר בארץ ובחו"ל.
 
המכון למחקר ופיתוח בינה תהליכית ורפואה חישובית בראשות ד"ר רפאל ברכאן
המכון לרפואה חישובית עוסק בפיתוח אלגוריתמים חדשניים הקשורים בעולם התוכן הרפואי בשילוב עם מודלים חישוביים מתקדמים. 
 
המעבדה לחקר אבטחה בסייבר בראשות נתנאל גלרנטר
המעבדה מספקת את הציוד החדשני ביותר למחקר ולפיתוח מערכות סקיוריטי מתקדמות, ומשמשת את הסטודנטים לקידום מחקרים בתחום, ולמימוש פרויקט הגמר בשיתוף חברות חיצוניות וגופים ביטחוניים.
 
מעבדת Big Data 
אחד האתגרים הגדולים בעולם הטכנולוגיה הוא ניהול נתונים ושאיבת מידע ממקורות. תחום ה- Big Data מספק כלים חישוביים להתמודדות עם מאסה קריטית של מידע. מעבדת ה- Big Data  בבית הספר למדעי המחשב משמשת לצרכי הוראה ומחקר וכוללת שרת ייעודי המאפשר פיתוח ובחינת אלגוריתמים לאנליזה של מצבורי נתונים גדולים.
 
כלב נחייה רובוטי
לדברי ד"ר אלמליח, לאחרונה שיתף בית הספר פעולה עם ארגונים ביטחוניים, במיוחד בתחומי מערכות וידאו נבונות ורובוטיקה. "נושאי המחקר הנושאים היו עיבוד וידאו קונטקסט", הוא מוסיף, "למשל ניטור של חדירה מן הים לכיוון היבשה. בים יש תזוזה תמידית והמערכת צריכה להיות מסוגלת לחלץ תנודות". 
"אבל אנחנו לא עוסקים רק בביטחון", מסייג ד"ר אלמליח, "פרויקט מעניין שאני מנחה השנה" מוסיף ד"ר אלמליח, "עוסק בפיתוח רובוט נחייה לעיוור. כעת אנו עוסקים בניתוח data של כישורי הכלב. הבנו שכלב נחייה, מאומן ככל שיהיה, מכיר רק מספר מסלולים מוגבל ולא יכול להזהיר בפני מכשולים. פה מגיע היתרון המרכזי של רובוט נחייה. הרובוט יזהה מכשול או ייתן מסלולים נבחרים". 
 
לדברי ד"ר אלמליח בעתיד הלא רחוק לכל אדם יהיה רובוט הבנוי לסביבה הביתית. רובוטים אלו ימלאו את כל משימות ניקוי הבית, יחליפו את מערכת האזעקה הביתית וגם יסייעו לנו כאשר נזדקק לזה. לדבריו, אנו רואים השקעה משמעותית בעולם בתחום הרובוטיקה שתממש לצרכים ביתיים. "אני מאמין שהתחום הזה עתיד להתפתח ולשנות את חיינו לעד", הוא מסכם.
 
 
 

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

לפגישת ייעוץ חינם

השאר פרטים וקבל 40% הנחה בדמי רישום