• פרויקט גל

  מועדוני אגודת הסטודנטים | המסלול האקדמי המכללה למינהל
 • פרויקט גל

  מועדון אקסקלוסיבי, איכותי והתנדבותי עבור סטודנטים למשפטים שבוער בהם הרצון לשנות עוולות בהן הם נתקלים. המועדון הוא חלק ממועדון ארצי הפועל גם באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית.

  כמה זמן המועדון פעיל:
  המועדון פעיל זו השנה הרביעית.

  מה המטרה שלשמה הוקם:
  יצירת קהילת סטודנטים גדולה שעוסקת בשיפור הסביבה והחברה באמצעות כלים משפטיים. פרויקט גל נותן במה לסטודנטים למשפטים לאתר עוולות בחברה הישראלית, ולהתמודד איתן באמצעות כלים מגוונים - תביעות, הצעות חוק, תקנות ומאבקים ציבוריים ותקשורתיים - תוך העצמה אישית ומקצועית.
  מטרת המועדון היא לטפח קהילה של משפטנים שיהוו את הדור הבא של עורכי דין בישראל, בעלי השקפה אקטיביסטית ותחושה של אחריות חברתית.

  מה עושים שם בתכל'ס:
  המועדון מורכב מ-6 צוותי עבודה של סטודנטים למשפטים, המשתפים פעולה עם גופים נוספים, בין היתר עמותות חברתיות, משרדי עורכי-דין, גופים ציבוריים וממשלתיים. כל הצוותים מלווים על ידי ראש צוות ואנשי מקצוע המסייעים להם בהשגת הידע המקצועי והכלים המשפטיים הדרושים לקידום היוזמות.
  כל צוות בוחר עוולה ולפעול בכדי לפתור אותה. הפגישות הן שבועיות כאשר בחודש הראשון מתבצע מחקר- איך נוצרת העוולה, במי היא פוגעת וכיצד, חשיבה על פתרונות אפשריים, והכנת דף עמדה. בשלב השני מכינים אסטרטגיה ולאחר מכן מתחילים להוציא את האסטרטגיה לפועל.
  את פעילות הצוותים מלווים מנטורים חיצוניים, עורכי דין והפעילה החברתית נטלי הורוביץ, מייסדת ומנהלת ארגון "עמית לדרך".

  אקסטרות:
  חברי המועדון משתתפים בתכנית מנטורינג וחניכה שמתבצעת בשיתוף משרד עו"ד תדמור לוי ושות' ונטלי הורוביץ.
  ההשתתפות במועדון כוללת חשיפה להרצאות העשרה בנושאים מגוונים, כמו איך מבצעים מחקר משפטי, איך מקדמים יוזמות ועוד.
  בנוסף, פעמיים בשנה מתקיים כנס ארצי לכל הפרויקט, עם מרצים מובילים, כדוגמת עו"ד אביגדור פלדמן.

  מה זה ייתן לי?
  ההשתתפות במועדון משפרת את יכולות ביצוע המחקר המשפטי, עבודת הצוות, בניית אסטרטגיה לשינוי וקידום יוזמות. במסגרת פעילות זו לומדים חברי המועדון כיצד ניתן להניע מהלכים מול חברי כנסת, תקשורת ועמותות.

  פרויקט גל
צפייה בסרטון

פרויקט גל

מועדון אקסקלוסיבי, איכותי והתנדבותי עבור סטודנטים למשפטים שבוער בהם הרצון לשנות עוולות בהן הם נתקלים. המועדון הוא חלק ממועדון ארצי הפועל גם באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית.

/