• גרעין סמ"ן

  מועדוני אגודת הסטודנטים | סטודנטים מובילים נגישות
 • סמ"ן- סטודנטים מובילים נגישות

  מועדון סמ"ן (סטודנטים מובילים נגישות) הוא מועדון שהוקם בשיתוף התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל וארגון ג'וינט ישראל.

  כמה זמן המועדון פעיל:
  המועדון פעיל זו השנה השנייה.

  מה המטרה שלשמה הוקם:
  המועדון הוא מיזם חברתי-התנדבותי במסגרתו פועלים יחדיו סטודנטים עם וללא מוגבלויות, במטרה לנפץ סטראוטיפים ולשנות עמדות חברתיות הקשורות לבעלי מוגבלויות.
  המועדון פועל, בנוסף, על מנת לשפר את החוויה הסטודנטיאלית, החברתית והלימודית עבור סטודנטים עם מוגבלויות, תוך רתימת הסגל האקדמי, המנהלי וכלל הסטודנטים.

  מה עושים שם בתכל'ס:
  חברי המועדון נפגשים אחת לחודש ויחד מקדמים פעילויות שונות במטרה לעלות מודעות ולשבור סטיגמות וסטראוטיפים הקשורים ביחס לשונה בחברה.

  אקסטרות:
  ביום הבין-לאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות נערכה פעילות ייחודית בקמפוס. הוקם דוכן עם בלונים, והעוברים והשבים ביקשו לפוצץ את הבלונים אשר בתוכם היו פתקים עם מידע מפתיע במטרה לנפץ סטריאוטיפים.
  כמו כן ערך המועדון הפנינג נגישות בסימן "אל תתייג אותי", שכלל פעילויות מגוונות, ביניהן קיר גרפיטי בו אנשים כתבו למה הם לא רוצים שיתייגו אותם, יצירת מודעות דרושים עם דרישות מופרכות, והופעה של להקת טריו מיילקה – להקה של רקדניות עם בעיות קשב וריכוז.
  במסגרת פעילות המועדון חן מילר, אשת חינוך, מפתחת תפיסת חינוך ומרצה, העבירה הרצאה "אין ילד שלא, יש ילד שכן" לסגל האקדמי.

  מה זה ייתן לי?
  הפעילים במועדון סמ"ן הם קבוצה חזקה ומדהימה של חברים, איתם אפשר לקדם כל מה שרק נראה לנכון. המועדון הוא מקום שבו ניתן להיפתח, מבלי לחשוש מה יגידו או יחשבו. זוהי מסגרת חברתית, תומכת ומחבקת, ובעיקר – מסגרת המסייעת להבין שאנשים עם מוגבלויות הם בדיוק כמו כולם.

  סמ"ן- סטודנטים מובילים נגישות
צפייה בסרטון

גרעין סמ"ן

סמ"ן - סטודנטים מובילים נגישות, הוא מיזם חברתי-התנדבותי במסגרתו פועלים יחדיו סטודנטים עם וללא מוגבלויות, במטרה לנפץ סטראוטיפים ולשנות עמדות חברתיות הקשורות לבעלי מוגבלויות. המועדון פועל, בנוסף, על מנת לשפר את החוויה הסטודנטיאלית, החברתית והלימודית עבור סטודנטים עם מוגבלויות, תוך רתימת הסגל האקדמי, המנהלי וכלל הסטודנטים.

/