מועדון הדיבייט

להצלחה יש דרך
 • אודות

  שיפור יכולת השימוש בטיעונים לוגיים, חידוד החשיבה הביקורתית והרחבת הידע הכללי, העמקת היכולות האקדמיות והאישיות ופתיחת אופציות תעסוקתיות מרתקות- אלו הן הסיבות העיקריות לקחת חלק במועדון הדיבייט של המכללה למינהל.

  מועדון הדיבייט של המסלול האקדמי המכללה למינהל פועל בשיתוף אגודת הסטודנטים ודקאנט הסטודנטים כפעילות העשרה הניתנת לסטודנטים במכללה. במסגרת המועדון מקבלים המשתתפים כלים לשיפור יכולת הביטוי האישי, טכניקות לפיתוח טיעונים לוגיים ושימוש בשפת גוף ככלי להעברת מסרים. במועדון ניתן דגש רב על הקניית מיומנויות אקדמאיות של חשיבה ביקורתית, הסקת מסקנות, יכולת ניתוח, וכן על העמקת הידע הכללי בתחומי הכלכלה, ביטחון, זכויות אדם, בריאות ורווחה, אתיקה ומוסר, יחסים בין לאומיים, דת ומדינה ועוד. כמו כן, זוכים חלק מחברי המועדון לייצג את המכללה בתחרויות דיבייט נחשבות בארץ ובחו״ל.

  מה זה דיבייט?

  דיבייט הוא ספורט חשיבתי הנפוץ באוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר בארץ ובעולם, המדמה המדמה עימות בסוגיות שונות הנמצאות על סדר היום הציבורי בין שתי קבוצות בעלות עמדות מנוגדות. כל אחת מהקבוצות מנסה לשכנע בצדקתה על ידי שימוש בטיעונים לוגיים המועברים באופן האפקטיבי ביותר. על הקבוצות להעלות טיעונים, להסביר את עמדתן, להביא הוכחות ודוגמאות, להפריך את טיעוני הקבוצה היריבה, וכל זאת בפרק זמן מוגבל. חוקי המשחק יוצרים דיון אמיתי בין שני הצדדים, בו נבחנות יכולות השכנוע והנאום של הדוברים. לאחר כל עימות, בוחר צוות שופטים את הצד המנצח לדיבייט ומעביר למשתתפים משוב אישי מותאם אישית, המסייע למשתתפים לשפר את יכולות הטיעון שלהם לקראת עימותים עתידיים. הנושאים בהם עוסק הדיבייט לקוחים מחיי היום-יום בישראל ובעולם וביניהן סוגיות העולות לדיון בשולחן הכנסת, בממשלה, בבתי-המשפט, באו"ם, בארגוני זכויות האדם וכו׳.

  מועדוני הדיבייט בעולם מהווים נקודת קפיצה לקריירות משמעותיות, והצמיחו פוליטיקאים ומדינאים מובילים (טוני בלייר, ביל קלינטון, הילרי קלינטון, בנימין נתניהו, אבא אבן), אנשי תקשורת והסברה (שגריר ישראל באו"ם לשעבר דני גילרמן, אופרה וינפרי, בראד פיט), אנשי עסקים ושיווק מכירות (טד טרנר, ענק התקשורת העולמית) ועוד רבים.

  לקבלת מידע נוסף ולפרטים על ההצטרפות למועדון, מוזמנים ליצור קשר במייל: colman.debate@gmail.com

  מוזמנים לעקוב אחר פעילות המועדון גם בפייסבוק

  פגישות המועדון מתקיימות באופן קבוע בימי ב' בין השעות 22:30-18:00.

   
  אודות מועדון דיבייט המכללה למינהל

צוות המרכז

קשר ייחודי בין חבריו

מועדון הדיבייט של המכללה למינהל מספק לחבריו התנסות אקדמית יוצאת דופן אך גם מסגרת המעשירה את קשריהם החברתיים

לפגישת ייעוץ חינם

40% הנחה

בדמי הרישום

לפגישת ייעוץ חינם