דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר ראשון בחשבונאות

בית הספר לחשבונאות במסלול האקדמי המכללה למינהל הוקם בשנת 1978 והוא בית הספר הגדול ביותר ללימודי חשבונאות בישראל. בבית הספר לומדים למעלה מ-800 סטודנטים וסטודנטיות בתוכנית ללימודי חשבונאות*.


התואר במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות מקנה ידע מעבר לדרישות מועצת רואי החשבון. זאת מתוך מבט לעתיד לשלבים המתקדמים בקריירה המקצועית, שבהם יידרשו בוגרי ובוגרות התואר בראיית חשבון, להיות לא רק רואי חשבון מעולים אלא גם בעלי יכולות ניהוליות היכולים להשתלב בהנהגת ארגונים כלכליים ואף להוביל אותם.

 

אחוזי המעבר בבחינות מועצת רואי החשבון - מהגבוהים בארץ

המכללה למינהל הוא המוסד האקדמי המוביל בהכשרת רואי חשבון, כארבעה עשורים ברציפות, ולראייה - אחוזי המעבר במבחני מועצת רואי החשבון של הבוגרים והבוגרות של בית הספר הם מהגבוהים בארץ. כתוצאה, הבוגרים הבוגרות של תוכנית התואר הראשון בחשבונאות של המכללה הופכים למבוקשים על ידי פירמות רואי החשבון הגדולות בישראל, ובהמשך משתלבים בתפקידי מפתח במשק הישראלי.

 

תוכנית הלימודים החדשה: דגש על שימוש בטכנולוגיות לניתוח Big Data וכלי AI

במסגרת הרפורמה הכוללת בלימודי המקצוע, שנכנסה לתוקפה ב-2020, מתפרסים כעת הלימודים על פני 7 סמסטרים במשך 3.5 שנים, והתבטלה שנת ההשלמה שהיתה קיימת בעבר. בנוסף, בהתאם לתהליך האיפיון החדש של דרישות המקצוע, ניתן דגש בלימודי ראיית חשבון על היכרות עם כלי מחשוב שונים וטכנולוגיות רלוונטיות.

התוכנית מספקת לסטודנטיות ולסטודנטים הכשרה טכנולוגית מתקדמת הכוללת היכרות מעמיקה עם מגוון רחב של תוכנות עסקיות, לצד למידה והטמעה של שינויים טכנולוגיים. במהלך התואר מתנסים הסטודנטים והסטודנטיות בעבודה עם כלים לניתוח Big Data וטכנולוגיות AI המשמשות במגוון רחב של פעולות הקשורות לניהול כספים, החל מניתוח נתונים פיננסיים וחיזוי מגמות שוק עתידיות, דרך ניהול תיקי השקעות וכלה באיתור הונאות.

הכשרה בהנהלת חשבונות וחשבות שכר: בנוסף, הסטודנטים והסטודנטיות בתוכנית עוברים הכשרה מקצועית ומעשית בהנהלת חשבונות ובחשבות שכר ומקבלים תעודה המעידה על כך.


מהפרקטיקה - לכיתה

סגל בית הספר לחשבונאות משקיע מאמצים רבים במטרה להכשיר בצורה הטובה ביותר את הדורות הבאים של רואי ורואות החשבון בישראל, תוך הטמעת ערכים חינוכיים-חברתיים ויצירת חווית לימודים מעצימה ומפתחת אישית ומקצועית, פורייה ומהנה.

בית הספר מקיים שיתופי פעולה עם גופים שונים בתעשייה, בראשם פירמות ראיית החשבון המובילות בארץ: EY, דליוט (Deloitte), בריטמן אלמגור זוהר, PwC, סומך חייקין ו- BDO זיו האפט. הקשר ההדוק עם התעשייה בא לידי ביטוי בשילוב של מרצים מהפרקטיקה ובסיוע לבוגרים ולבוגרות במציאת מקומות להתמחות.

בנוסף, מעניקות פירמות רואי החשבון המובילות מלגות הצטיינות לסטודנטים ולסטודנטיות בתוכנית.

*.B.A במנהל עסקים - התמחות בחשבונאות.

דיקן בית הספר- רו"ח, עו"ד אלי אור

השינויים הרבים בתחום החשבונאות, הפכו את ההתמקצעות בהכשרת רואי החשבון של העתיד לקריטית מבעבר, וכגוף המוביל את התחום מזה שנים רבות אנו מבינים זאת היטב.
בית הספר לחשבונאות במסלול האקדמי המכללה למינהל הינו מהוותיקים והמובילים בתחום.
בארבעים השנים האחרונות הכשרנו אלפי בוגרים שהשתלבו בעמדות מפתח בענף ובמשק הישראלי, ומדי שנה אנו קולטים מאות סטודנטים חדשים ומלווים אותם בדרכם להפוך לרואי חשבון מיומנים.

מתוך הקשר ההדוק שלנו עם משרדי ראיית החשבון המובילים בישראל, תכנית הלימודים בחשבונאות הינה העדכנית ביותר, המבוססת על דרישות מועצת רואי החשבון והמועצה להשכלה גבוהה ומותאמת לצרכי תחום החשבונאות הדינמי.

מטרתנו הינה לספק לכם את מיטב הכלים להשתלבות מוצלחת בשוק התעסוקה עם סיום הלימודים. כחלק מהתפיסה הכללית של המסלול האקדמי המכללה למינהל אנו מאמינים כי לצד הענקת הידע התיאורטי המעמיק ביותר, חשוב לשלב יישום של הלמידה ורכישת כלים פרקטיים.

במסגרת זו על הסגל האקדמי נמנים בכירי הענף, אשר מפגישים את הסטודנטים עם הפרקטיקה .במהלך הלימודים מתקיימים ירידי תעסוקה בהם נחשפים הסטודנטים למשרדי ראיית החשבון המובילים בישראל.

אני מזמין אתכם להצטרף לבית הספר לחשבונאות, המוביל את תחום ראיית החשבון באקדמיה ובשטח, ולקבל את ההכשרה הטובה ביותר להתמודדות עם הסביבה התחרותית המקומית והגלובלית.

שלכם, אלי אור.


למה ללמוד אצלנו?

תוכנית הלימודים העדכנית כוללת היכרות מעמיקה עם כלי מחשוב הנדרשים בעבודת ראיית החשבון
אחוזי המעבר של הבוגרים שלנו בבחינות ההסמכה למקצוע הן מעל הממוצע הארצי, והציונים שלהם בין הגבוהים מקרב כלל המוסדות האקדמיים בישראל
הרלוונטיות של התוכנית והכלים שניתנים לבוגרים הופכים אותם למבוקשים בשוק העבודה - 80% מבוגרי בית הספר נקלטים להתמחות בפירמות ראיית החשבון המובילות ובהמשך משתלבים בתפקידי מפתח במשק הישראלי
שיתופי הפעולה שלנו עם פירמות ראיית החשבון המובילות בארץ מאפשרים לנו לשלב מרצים בעלי ניסיון מקצועי רב, ומסייעים לנו במציאת מקומות להתמחות עבור הסטודנטים והסטודנטיות שלנו

תנאי קבלה

קבלה אוטומטית

קבלה על תנאי

מסלול בגרות: ממוצע בגרות משוקלל מציון 100 ומעלה. לוחמים/תומכי לחימה/קצינים – ממוצע בגרות משוקלל מציון 98 ומעלה.

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה האוטומטית מוזמנים להגיש את מועמדותם ולפנות לצוות מרכז הרישום לצורך בדיקת אפיקי הקבלה על תנאי.

מסלול בגרות ופסיכומטרי: ציון פסיכומטרי 555 ומעלה, עם ציון כמותי 100 ומעלה ועמידה בציון המשוקלל (בגרות ופסיכומטרי) הנדרש במוסד. *מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה על תנאי יכולים להירשם למסלול המכינה (בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה למכינות).


*
קבלה בתנאים מקלים – מתווה חרבות ברזל: לפרטים נוספים לחצו כאן>>

AI בתואר ראשון בחשבונאות

שאלות ותשובות

הבחירה בלימודי חשבונאות מקנה ידע מעבר לדרישות מועצת רואי החשבון. זאת מתוך מבט לעתיד לשלבים המתקדמים בקריירה המקצועית, בהם יידרשו הבוגרים להיות הן חשבונאים מעולים והן מנהלים היכולים להשתלב בהנהגת ארגונים כלכליים ואף להוביל אותם. בהתאם אחוזי ההצלחה במבחני מועצת רואי החשבון הגדולים והמובילים בישראל, ובהמשך משתלבים בתפקידי מפתח במשק הישראלי. 

בבית הספר לחשבונאות מתקיימים דרך קבע כנסים, אירועים, סדנאות וקליניקות מגוונות. הסדנאות והקליניקות הן לפיתוח והעשרה (אך לא חובה). 

הקליניקות המוצעות הן בתחומים והתמחויות מגוונות כגון: קליניקה להנהלת חשבונות מעשית, קליניקה לחשבות שכר, קליניקה להחזרי מס ועוד. 

בית הספר לחשבונאות יחד עם המרכז לפיתוח קריירה מבצעים השמה של הסטודנטים להתמחות כבר בתום שנה ב'. 

משרדי רו"ח מגיעים לקמפוס ליום גיוס וקולטים את הסטודמטים להתמחות באופן מרוכז כך שאין צורך באיתור וחיפוש מקום התמחות באופן עצמאי. 

כ-80% מהבוגרים שלנו מתקבלים להתמחות באחד מחמשת המשרדים המובילים בישראל ובעולם. 

בוודאי. סטודנטים שסיימו חובותיהם בתואר הראשון ועמדו בקריטריונים הנדרשים לתואר שני יכולים להמשיך לתואר שני במנהל עסקים. יתרה מזאת, במכללה למינהל ניתן לסיים תואר שני בשלושה סמסטרים בלבד. 

בנוסף, לסטודנטים מצטיינים בתואר הראשון, ניתנת האפשרות ללמוד 2 קורסי ליבה כבר במהלך שנת הלימודים האחרונה שלהם. אין זה מקצר את משך הלימודים לתואר שני, אבל בהחלט מוריד קצת מהעומס בהמשך.

חווית לימודים ייחודית

הבוגרים שלנו מתמחים במשרדי רואי החשבון המובילים בישראל

כל המידע שצריך לדעת על תואר בחשבונאות

כניסה לבלוג