דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות

רשות המחקר הינה יחידה מסלולית, שמטרתה לעודד ביצוע מחקרים ביחידות השונות של המסלול, והגשת בקשות לקבלת מענקים מקרנות מחקר חיצוניות בארץ ובחו"ל.


רשות המחקר מעודדת הגשת הצעות מחקר לקרנות חיצוניות המוכרות ע"י הות"ת כתחרותיות. פעילות זאת מקדמת את המסלול כמוסד מחקר, ואת יוקרת החוקרים וחשיבות המחקר שלהם. לצורך זה מפרסמת רשות המחקר קולות קוראים אודות אפשרויות מימון מחקרים, מקיימת ימי עיון ומעניקה מענקי עידוד להכנת הצעות מחקר.


במהלך השנים זכו חוקרי המכללה במענקים מקרנות מכובדות כגון: האיחוד האירופאי (מגוון תכניות); הקרן הלאומית למדע; משרד המדע והטכנולוגיה; משרד הבריאות; איגוד האינטרנט הישראלי; מפעל הפיס; הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ועוד.


קרן רשות המחקר לעידוד מחקרים וקידום פרסומים, תומכת בפעילות המחקרית של החוקרים שהם מרצים בתקן; הקרן משלימה את הקצבות המחקר שמעניקות יחידות ההוראה ומעניקה מענקי seed money למחקרים. נוסף על כך היא מסייעת לחוקרים בכיסוי הוצאות פרסום של מאמרים וספרים שהתקבלו לפרסום בכתבי עת ובהוצאות לאור אקדמיות.


כמו כן מקיימת כבר כעשור ימי מחקר שנתיים שמטרתם הצגת תוצרים מחקריים ע"י סגל החוקרים מכל המסלול. יום המחקר מאפשר "הצצה" אל החוקרים המובילים במכללה, תהליכי המחקר ותוצרי מחקרים ראשוניים, והוא פותח צוהר לשיתופי פעולה בין החוקרים מהדיסציפלינות השונות.


כמתחייב במוסדות העוסקים במחקר, רשות המחקר מנהלת את ועדת האתיקה המסלולית. כל חוקר/ת המבקש לבצע מחקר במסלול מגיש בקשה לאישור מחקרו. עפ"י נוהל הוועדה, מחקר שבו מעורבים בני אדם בכל רמת מחקר שהיא לא יבוצע ללא אישור של הוועדה,


רשות המחקר מציעה תמיכה מינהלית שוטפת הכרוכה בביצוע כל הפעילות הנ"ל.

רשות המחקר גאה להציג את אתר המחקר במכללות בישראל - אתר ראשוני מסוגו בארץ

רשות המחקר שמחה להציג את אתר המחקר במכללות בישראל https://ric.org.il ביוזמתו של פרופ' בני גדרון, ראש רשות המחקר במכללה.

זהו אתר ראשוני מסוגו בארץ שמקשר ומחבר בין החוקרים והחוקרות במכללות השונות- המתוקצבות והלא מתוקצבות, אשר מטרתו להציג את היקף ומגוון הפעילות המחקרית המתקיימת במכללות ולקדם שיתופי פעולה מחקריים.

לצד פעילות ההוראה שלהן, כל אחת מהמכללות השותפות למיזם זה רואה חשיבות בקידום המחקר ובמסגרתן פועל מגוון רחב של חוקרות וחוקרים התורמים לקידום, הרחבת והעמקת הידע בתחומי פעילותם באמצעות ביצוע מחקרים יישומיים.

אנחנו סבורים שהגיע הזמן שמרכיב המחקר במכללות יזכה להכרה פורמלית, הכרה שתאפשר לחוקרים ולחוקרות במכללות לקבל הזדמנות מלאה לתרום לידע בחברה בתחומי פעילותם.

האתר מציג את הפעילות המחקרית של החוקרות והחוקרים במכללות ומאפשר לפתח מערכים של שיתופי פעולה בין חוקרות וחוקרים העוסקים בתחומים קרובים, לשתף ולהציג מידע על כנסים, קרנות מחקר, מכונים ומרכזי מחקר, ופעילויות מחקריות אחרות המתקיימות במכללות.

יצירת קשר

רשות המחקר

גב' מרב בכר רייז