דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

דבר ראש רשות המחקר

אחד מעמודי התווך של מוסד אקדמי כלשהו הוא היקף, איכות וגיוון של המחקר בו הוא עוסק.
מוסד אקדמי שרבים מאנשי הסגל שבו עוסקים במחקר הוא מוסד חדשני שיכול להנגיש לסטודנטים.ות את הידע העדכני ביותר בתחומי פעילותו, ואפילו חשוב מכך – מאתגר אותם ואותן לצורות חשיבה חדשות. למוסד בו מתבצע מחקר איכותי יש מוניטין גבוה בקהילה האקדמית והוא זוכה במענקי מחקר ובפיתוח אקדמי.
תפקיד רשות המחקר במכללה למנהל הוא לפתח את האתוס המחקרי של המוסד. היא עושה זאת באמצעות עידוד וסיוע לא.נשי הסגל בפיתוח מערכי מחקר, מציאת שותפים בארץ ובחו"ל, סיוע בהנגשת מקורות מימון למחקר ולבסוף, בפרסום המחקרים שבוצעו בספרים ובכתבי עת מדעיים. מעבר לסיוע לחברי הסגל באופן אישי, מארגנת הרשות ימי עיון וסימפוזיונים המעשירים את המשתתפים בהם בסוגיות מגוונות.
על מנת לעודד את הפעילות המחקרית במכללות בישראל ואת ההתייחסות הציבורית אליה, יזמה רשות המחקר במכללה למנהל לפני כשנתיים וחצי את הקמת "פורום ראשי רשויות המחקר במכללות", בו חברות כ-40 מכללות. הפורום הקים אתר אינטרנט בו מרוכז מידע אודות החוקרים והחוקרות במכללות, תחומי המחקר והפרסומים האקדמיים שלהם.ן, וכן מידע אודות מרכזי ומכוני המחקר במכללות. האתר – ric.org.il – זוכה להתעניינות רבה ואף הושק באופן רשמי בתחילת שנה"ל תשפ"ב.

 

פרופ' בני גדרון 

ייעוץ מחקרי, לשכת הרקטור