דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות

Interdisciplinary Program in Design Innovation and Entrepreneurship

M.A בעיצוב חדשנות ויזמות היא תכנית בינתחומית המבוססת על שילוב בין ידע אקדמי-עיוני לבין התנסות מעשית-יזמית ועשיה פרויקטלית בסביבת מעבדה. תוצריה מערבים הובלת חדשנות והגברת מעורבותם היזמית של הסטודנטים, ומאפשרת שילוב מיטבי בתעשייה דינאמית, המייצרת אתגרים מגוונים וצורך בפתרון בעיות מורכבות.

 

התכנית הבינתחומית בעיצוב חדשנות ויזמות הינה תכנית המגיבה לבעיות המורכבות של המאה ה- 21 ומתפתחת באופן דינאמי מתוך קשר זה. בעיות אלו דורשות פתרונות אסטרטגיים המשלבים דיסציפלינות שונות. בגישה זו יש משמעות מרכזית למתן סט כלים ושיטות בפתרון בעיות מורכבות, ביצירתיות, חדשנות, יזמות עסקית ובשיווק. הצורך ביצירתיות ובחדשנות אינו עוד בגדר רשות אלא בגדר חובה, וניכר שהשחקנים המרכזיים ברוב התעשיות המובילות בעולם הפנימו זאת. כמו כן נדרשות כיום התוכניות באקדמיה להיות דינאמיות ולהתעדכן על פי צרכי התעשייה ותוך שיח עם בכירים במשק.

 

התכנית בלימודי יזמות מקנה לבוגריה יתרונות של יכולות אינטגרטיביות של יצירתיות, חשיבה עיצובית, חדשנות ורב-תחומיות, המאפשרות יישומים של ידע מעשי ופיתוח תהליכים ופרויקטים יזמיים. התכנית דורשת מבוגריה לרכוש כישורים יצירתיים, לפעול באופן פרואקטיבי במקומות של חוסר ודאות ובסיטואציות של קיפאון, תוך שימוש בכלים של חדשנות, לקיחת סיכונים, חשיבה פורצת דרך ונחישות.

תנאי הקבלה

 • תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר בישראל בציון ממוצע של 80 ומעלה.
 • השתתפות בסדנת יצירתיות.
 • מעבר ראיון קבלה.

למה ללמוד את התוכנית?

תנהלו אתגרים אסטרטגיים, טכנולוגיים ועסקיים
תפתחו חשיבה ביקורתית, תחקרו ותזהו טרנדים ותהליכים
תנהלו ארגונים תוך חשיבה יזמית ,יצירתית ופורצת דרך
תנהלו פרויקטים בתחומי יזמות עסקית וחברתית
תהיו יזמים עצמאיים ומייסדים של חברות סטארט-אפ
כבוגרי התכנית תוכלו לשמש כסוכני חדשנות בסביבות עבודה מגוונות
תיזמו יזמויות בתחומי הטכנולוגיה והדיגיטל, עיצוב ואפיון ממשקים וחווית משתמש
תצטרפו לקהילה בינלאומית מובחרת של מעצבי ומובילי החדשנות והיזמות

AI בתואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות

 • תואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות

  במסגרת התואר תלמדו מעבדה לחשיבה יצירתית שעושה שימוש בכלי AI שונים כגון: ChatGPT4 ,Beautifiul AI ,Canva ועוד. הכלים משולבים לאורך כל תוכנית הלימודים והסטודנטים עובדים עימם בסיור הלימודים בחו"ל וגם במיזם הגמר במסגרת האקסלרטור.
 • כיתה חכמה

  בקרוב! כיתה חכמה המצוידת במיטב הטכנולוגיות המאפשרות יישום של שיטות למידה מותאמות לדור הדיגיטלי כגון: למידה בצוותים, למידה עם עמיתים בחו"ל, פתרון בעיות וניהול פרויקטים.
 • מרחבי למידה גמישים

  מרחבי למידה גמישים לתצורות למידה חדשניות באמצעות מסכים אינטראקטיביים כגון: למידה אישית, עבודה בקבוצות קטנות, קבוצות חקר ועוד.

מה יש לבוגרים שלנו להגיד?

 • קארין צדוק - מנהלת את מחלקת הפרודקט בספרייה הלאומית

  "התכנית פתחה לי את הראש מהיום הראשון, שינתה לי את אופן החשיבה, ביטלה את החשיבה האוטומטית שלי, ניפצה מיתוסים וערערה כל דבר שחשבתי שאני יודעת. אני מוצאת את עצמי שואלת את השותפים שלי המון את השאלה, למה? ומי אמר שזאת הדרך הנכונה? למדתי לאתגר את עצמי, להפעיל את המוח, לחשוב אחרת. אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים אמר דר׳ סוס, וצדק! זאת תכנית פרקטית ומשנה חיים שנותנת כלים לעבודה כבר ממחר בבוקר. התכנית מתאימה לכל אחד שרוצה לחשוב אחרת, שמרגיש שהאוטומט כבר לא רלוונטי, שמאמין שיש דרך אחרת ללכת, לדבר ושרוצה להגיע למקום מופלא וחדש. אין ספק שקיבלתי כלים להצלחה, שום דבר לא נראה אותו הדבר יותר."
 • אביב אליהו - מנהל פעילות ומוביל תחום היזמות בחברת Lam Research

  "התוכנית העניקה לי הזדמנות לצאת משגרת העבודה ולהשקיע בעצמי. הכרתי חבורה מדהימה ומאוד מגוונת של סטודנטים ומרצים שהעשירו אותי בעולמות תוכן חדשים ומרתקים. למדתי לחשוב בדרכים שונות על בעיה או אתגר, קיבלתי כלים לפיתוח חשיבה יצירתית ולצאת מקיבעון מחשבתי. למדתי לסחוט את הרעיונות הטריוויאליים עד שמגיעים להברקה משוגעת שמאתגרת כל דבר שהכרתי ולהחליט ליישם אותה כי כמה שהיא משוגעת, היא בסופו של דבר הכי מוצלחת ונכונה.
  אבל הכי חשוב, למדתי לא להיכנע לשגרה ולנתון. למדתי שתמיד אפשר (וצריך) לשאול: 'למה זה צריך לעבוד ככה?'."
 • רוני לוי - מנהל החטיבה הטכנולוגית במשרד ראש הממשלה

  "כששואלים אותי למה בחרתי בלימודי יזמות וחדשנות במכללה למינהל, התשובה שלי מאוד פשוטה – חיפשתי לימודים באווירה אחרת. התוכנית מבוססת על סביבת למידה הטרוגנית, המורכבת מא.נשים המגיעים מעולמות תוכן שונים ומגוונים כאשר כל אחד תורם ומוסיף ידע וצבע ייחודי משלו. הכלים הנרכשים בתוכנית הינם כלים פרקטיים שניתן ורצוי לשלב בעשייה המקצועית בארגונים השונים במגזר הפרטי והציבורי. התוכנית מורכבת מסדנאות ופרויקטים פרקטיים מלמידה אקטיבית, השתתפות ועשיה במהלך המפגשים ובצוותי החשיבה. אין לי ספק שאעשה שימוש בידע, בשיטות ובכלים הנרכשים בתוכנית בעשייה בעתיד."
 • אסתי כהן - מרצה ומאמנת עסקית לחשיבה יצירתית

  "התואר שינה לי את החיים! הגעתי בתפקיד יועצת עסקית ומפתחת הדרכה שכירה ויצאתי בעלת עסק עצמאי עם מודל ליווי חדשני שמביא ללקוחות שלי תוצאות אישיות ועסקיות ובנוסף, חזרתי ללמד ולהיות חלק מהאקדמיה. קיבלתי המון טכניקות, כלים ושיטות לעלות הרבה רעיונות ולתת הרבה אפשרויות לכל אתגר, מיקד ולימד אותי איך לזהות הזדמנויות בכל רגע נתון והכי חשוב איך למנף אותן. זכיתי להכיר הון אנושי איכותי ולהיות חלק מקבוצה מדהימה שנמצאים בעולמי עד היום."

יש לכם עוד שאלות?

הביקוש לאנשים יצירתיים, טכנולוגיים וכאלה שחושבים מחוץ לקופסא קיים ורק הולך ומתגבר בעולם של חדשנות. התואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות יכין אתכם לעולם האמתי ויקנה לבוגריו כלים לחשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא.

חדשנות קריאטיבית היא המנוף הגדול ביותר להצלחה עסקית או לשינוי חברתי, בין אם מדובר במוצר, יוזמה, שירות או טכנולוגיה. חדשנות קריאטיבית יכולה לשנות את עולם העסקים והיזמות, כל עוד קיימת היכולת לדבר בשתי שפות: שפת העיצוב והחדשנות ושפת העסקים היוזמה.

התואר שני בלימודי עיצוב חדשנות ויזמות מאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות לעבור תהליך שיעצב אותם כיזמים מובילים היודעים להוביל תהליכי אפיון וחוויות משתמש, תכנון וניהול מצבים מורכבים באמצעות ידע תיאורטי ומעשי באסטרטגיות שיווק, באקו–סיסטם הגלובלי ובטרנדים חדשים. רשת מומחים מתחומי המדיה, הטכנולוגיה, העירוניות, החדשנות והעסקים לכל אורך לימודי התואר.

בוגרי התוכנית משתלבים במגוון רחב של תפקידים, בין אם במגזר העסקי או הציבורי. מיזמות חברתית, דרך הוראה ומחקר, יזמות אקדמית, ניהול פרויקטים במשרדים מובילים, ניהול פיתוח עסקי ועד ניהול חדשנות בתאגידים. רבים מהם פותחים סטארט אפים משל עצמם או זוכים לקידום בחברה בה הם עובדים.

הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רב של תפקידים ומגזרים:

תאגידים ומגזר עסקי
ניהול חדשנות בתאגידים תפקיד מובנה במערך התאגידי.
יזמות ואחריות תאגידית
יזמות, ניהול, עיצוב ותכנון של פרקטיקות עצמאיות בתחומי עיצוב שונים.
יזמות וניהול פרויקטים בנדל"ן במשרדים מובילים בתחום.
ניהול פרויקטים
ניהול פיתוח עסקי
ניהול שיווק במדיה
ניהול מוצר
מומחה שירות וחווית לקוח
עיצוב ואפיון חוויה וממשק משתמש מגזר ציבורי
יזמות וניהול פרויקטים בתחום העיצוב והתחדשות עירונית
יזמות וניהול תוכן במוסדות עירוניים
יזמות חברתית
הוראה ומחקר
השתלבות בהוראה ומחקר בתחומי חדשנות
יזמות אקדמית

בית הספר לעיצוב וחדשנות הינו בית ספר ייחודי המפתח גישות ותכניות חדשניות המבוססות על ידע בין–תחומי וחיבור עם התעשייה המובילה.
העשייה וההתמודדות עם אתגרים ופרויקטים אמיתיים בשילוב חדשנות פורצת דרך, זוכה להכרה והצלחה בארץ ובעולם.
לבית הספר רשת רחבה של בוגרים המובילים את תחומי העיצוב בארץ ובעולם הן במישור המעשי והן במישור האקדמי.

כל המידע שצריך לדעת על תואר שני בעיצוב חדשנות ויזמות

כניסה לבלוג