דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני

תכנית המוסמך בייעוץ ופיתוח ארגוני מיועדת לסייע לסטודנטיות ולסטודנטים לעצב את האופן שבו הם מבינים ופועלים, במטרה לחולל שינוי או לסייע בחוללות של שינויים וצמיחה של ארגונים ושל החברה. התכנית היא פלטפורמה לרכישת ידע, מתודולוגיות והתנסויות רלוונטיות לשדות הפעולה השונים של מנהלים ויועצים, ומציעה שילוב של לימודים עיוניים עם הכשרה מעשית (כולל פרקטיקום).


התכנית מתעדכנת כל הזמן ועוסקת בסוגיות אקטואליות של עולם הניהול והשינוי ובכלל זה תהליכים של שינויים בעולם העבודה, יזמות, התמודדות עם מצבי אי-ודאות, שינויים מהירים ולא ברורים, הטמעת טכנולוגיות חדשניות ועוד.


התכנית מפגישה את הסטודנטיות והסטודנטים עם תאוריות ופרקטיקות של חוללות של שינויים חברתיים, עסקיים וטכנולוגיים, במציאות מורכבת וכאוטית. התכנית עוזרת לפתח את יכולותיהם לנתח מצבים חברתיים וארגוניים ממגוון נקודות מבט, לבחור תחומי פעולה רלוונטיים לאתגרים ארגוניים, ולפעול ליישומם של שינויים בארגונים.


התכנית מספקת לסטודנטיות ולסטודנטים הזדמנויות להתנסויות מודרכות שיתרמו ליכולתם להתמודד עם מצבים ייעוציים וניהוליים במגוון שדות ארגוניים ובמגוון תהליכי שינוי.

 

למי מיועדת התכנית?

התכנית מיועדת לסטודנטיות וסטודנטים בעלי סקרנות, רצון ללמידה ולהתפתחות אישית, שיכולים לשתף מניסיונם המקצועי, בעלי בגרות אישית ואיכות אקדמית גבוהה.

 

סגל התכנית

סגל התכנית כולל מרצים ומרצות, בעלי ניסיון מעשי מגוון בארגונים וידע מקיף בסוגיות מקצועיות. הסגל מייצר לסטודנטיות והסטודנטים הזדמנויות לרכישת ידע ומיומנויות למידה מעשייה ותוך כדי עשייה. זאת לצד הענקת כלים שיעזרו להם לעצב את הזהות המקצועית שלהם כמובילי שינוי וכמסייעים לחוללות של שינויים.

אשכולות הלימוד

 • אשכול הייעוץ לפיתוח ארגוני

  אשכול זה מיועד בעיקר לסטודנטים המעוניינים לקדם קריירה בעולם הייעוץ לפיתוח ארגוני ולהשתלב בחברות ייעוץ, כיועצים פנים ארגוניים בחברות גדולות או להתפתח כיועצים עצמאיים. הקורסים יספקו הזדמנות לרכוש תפיסת עולם על תפקידו ודרכי פעולתו של היועץ ויחשפו את הסטודנטים לשיטות עבודה וכלים שיועצים עשויים להשתמש בהם.
 • אשכול ניהול ופיתוח ההון האנושי

  אשכול זה מיועד לסטודנטים שעולם משאבי האנוש מרתק אותם ושרוצים להרחיב את ההבנה שלהם על תהליכי פיתוח המשאב האנושי בארגונים ועל אופן תפקוד מחלקות משאבי האנוש בעולם משתנה תדיר. הקורסים יקנו שיטות, מיומנויות וכלים לפיתוח ההון האנושי ולעבודה בתפקידי מטה מול מנהלי יחידות קו בארגונים.
 • אשכול ניהול שינוי למנהלים ואנשי מטה

  אשכול זה מיועד לאנשים שמסלול העבודה שהתחילו בו כולל ניהול (או פיקוד) על יחידות בתוך ארגון גדול, תפקידי מטה בארגון גדול או תפקידי הובלה של עסקים קטנים ובינוניים. האשכול מיועד לספק תמונת עולם רחבה ומגוון כלים ומיומנויות הקשורות בניהול אנשים ובניהול תהליכי שינוי בעולם משתנה וטכנולוגי.

תנאי הקבלה

• תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר בישראל בציון ממוצע של 75 ומעלה.
• ניסיון תעסוקתי רלוונטי בתחום.
• מעבר ריאיון אישי ובכפוף לאישור ועדת הקבלה.

AI בתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני

חווית לימודים ייחודית

 • פרקטיקום והתנסות מעשית

  במהלך התואר השני הסטודנטיות והסטודנטים משתתפים ב'פרקטיקום' שבו מתנסים בתהליכי ייעוץ ושינוי בתוך ארגון. הפרקטיקום מזמן מפגשים עם יועצים בתהליכי שינוי ומזמן הזדמנויות לחוות שלבי שינוי, התפקידים השונים שאפשר לאמץ כדי להוביל שינוי, ולהתנסות באופי היחסים הנוצרים בין מובילי שינוי, תומכי שינוי, מתנגדים לשינוי ויועצים לשינוי. הקורסים השונים כוללים מפגשים עם מנהלים ויועצים, סימולציות ומשחקי תפקידים, האקתונים ואירועים שונים החושפים את הסטודנטיות והסטודנטים למציאות הארגונית הנוכחית, מעמתים אותם עם אתגרי ההווה ומכינים אותם להתמודדות עם אתגרי המחר. במסגרת השיעורים יתורגלו מיומנויות רבות ויוקנו מודלים וכלים מעשיים להובלה ולהנחיה של שינויים בקהילות, בארגונים ובצוותים.
 • מרחבי קריירה

  התכנית מאפשרת לסטודנטיות ולסטודנטים להתמקד במרחב קריירה מסויים ע"י בחירת סמינר ועוד לפחות שלושה קורסי בחירה נוספים מתוך אשכול הקריירה שבחרו: אשכול הייעוץ, אשכול ההון האנושי, או אשכול הניהול בעולם כאוטי. מיקוד באחד האשכולות יירשם בגיליון הציונים בסיום התואר באופן שיאפשר לזהות את תחום ההתמחות שהם יבחרו. בחירה זאת היא אפשרית אך לא הכרחית. נדגיש, הבחירה באחד האשכולות נוגעת למרחב הקריירה שיכול להפתח למוסמך התכנית שירצה בכך אך איננה מחייבת אתכם להחליט עכשיו במפורש מה תכנית הקריירה שלכם לאחר סיום הלימודים. מאידך, רצוי שההתלבטות לגבי האשכול תיקשר לראייה שלכם את מרחבי הקריירה שאתם שוקלים. יתכן גם שתרצו שלא לבחור אשכול מסויים לאור זה שמרחבי הקריירות שאתם צופים לעצמכם הם רחבים. לכן, מתאפשרת גם בחירת קורסים מכלל התכנית מבלי להתמקד באשכול מסויים.
 • סדנאות קיץ מרוכזות

  בתקופה שבין סמסטר ב' לסמסטר קיץ יוצעו קורסים מרוכזים. הקורסים מתקיימים במשך 4 ימים רצופים (בד"כ ימי חמישי-שישי וראשון-שני) בשעות אחה"צ והערב בין היתר ע"י מרצים מחו"ל שיביאו היבטים של הגלובליזציה של תחומי הלמידה השונים. הקורסים יהיו פתוחים גם למסיימי התכנית משנים עברו (בתשלום). הקורסים יפורסמו לקראת פתיחת שנת הלימודים.

יש לכם עוד שאלות?

התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון המעוניינים להתמקצע בתחום של ייעוץ ופיתוח ארגוני, למעוניינים להשתלב בדרגות ניהול בכירות בארגונים או למבקשים לפתוח בקריירת ייעוץ בתוך חברות, בתוך חברות ייעוץ ובאופן עצמאי.

 

הסטודנטים מתנסים במגוון תהליכי שינוי בארגונים, בהתאמה לאשכול ההתמחות שהסטודנט בוחר: התמחות ביעוץ ופיתוח ארגוני, התמחות בניהול ופיתוח הון אנושי, התמחות בהובלת שינוי למנהלים ואנשי מטה. ההתנסות מתקיימת במהלך ה'פרקטיקום', כאשר הסטודנטים מלווים על ידי יועצים בכירים. במסגרת זו הם יכולים לחוות מגוון רחב של תהליכי שינוי.

לימודי ההשלמה נבדקים פרטנית על סמך רשימת הקורסים בגיליון הציונים.
במידה וקיים ספק לגבי קורס מסוים וקיימת חפיפה בתכנים ניתן להעביר סילבוס לבדיקה .
על מנת להקל על הסטודנטים הנדרשים בלימודי השלמה, מקיים בית הספר מכינות מקוונות ובחינות פטור בתשלום.

בפני הסטודנט עומדות 2 אפשרויות:

1. רישום למכינה מקוונת ובסיומה יבחן בבחינת פטור.
2. רישום לבחינת פטור בלבד.

על הסטודנט לעבור את בחינות הפטור בהצלחה (מינימום ציון 60).

מוסמכי התכנית מועסקים במגוון רב של תפקידים בשוק העבודה הישראלי: יועצים ארגוניים, מנהלי הדרכה, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי קו ועוד. רבים מהמוסמכים פונים לתפקידי ניהול (משאבי אנוש, הדרכה, תפקידי מטה) בתוך הארגונים בהם הם עובדים. ישנם לא מעט בוגרים שהצטרפו לחברות יעוץ או שהקימו חברות עצמאיות.

כל המידע שצריך לדעת על תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני

כניסה לבלוג