דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר ראשון בעיצוב פנים

עיצוב פנים הינו תחום מקצועי, מורכב ורב-גוני, העוסק בתכנון ועיצוב חללים במרחב הבנוי במטרה לשפר את איכות חייהם של השוהים והמשתמשים בו.

התוכנית לתואר ראשון בעיצוב פנים B. Design (interior) של המכללה הינה הוותיקה ביותר בארץ ועם בוגריה נמנים המעצבים והמעצבות המובילים בתחום. את התוכנית מלווים אנשי מקצוע מובילים הפעילים בתחומי העיצוב והאדריכלות בארץ.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בעיצוב פנים מציעה שני מסלולי לימוד: מסלול בעיצוב פנים ומסלול בתקשורת חזותית במרחבי פנים.


מסלול עיצוב פנים:
התוכנית במסלול זה היא תוכנית מעמיקה המקנה כלים לפיתוח חשיבה יצירתית, חדשנות, ביטוי אישי, ידע תיאורטי ומיומנויות תכנון ועיצוב מקצועיות, ובכך מסייעת לבוגרים ולבוגרות שלה לגבש את הביטחון והיכולת לעסוק בתחום העיצוב באופן מקצועי.

התוכנית כוללת תכנים ייחודיים כגון: יזמות נדל"ן למעצבי פנים, מתודולוגיות חדשניות של טרנדים בעולם העיצוב, היכרות עם כלי בינה מלאכותית בשירות מעצבים, נגישות והסמכה מקצועית בתחום האקו-פנים, ואף היכרות עם כלי עבודה הכרחיים הכוללים עיצוב תאורה ופרטי גמר, עיצוב בטכנולוגיות מתקדמות, תכנון וייצור דיגיטלי, מודלים תלת ממדיים ועוד. בנוסף, כוללת התוכנית קורסים בתכנון העוסקים בעיצוב מציאות מדומה (Virtual Reality).

בוגרי ובוגרות התוכנית משתלבים במגוון תחומים: עיצוב מגורים, עיצוב חללים מסחריים, עיצוב בתי מלון, עיצוב משרדים, עיצוב מבני ציבור, עיצוב "ירוק", עיצוב ריהוט, עיצוב תאורה, עיצוב מסעדות ועוד.


מסלול בתקשורת חזותית במרחבי פנים:
מסלול זה הינו מסלול ייחודי בארץ, והוא משלב עיצוב פנים עם התמחות בתקשורת חזותית ודיגיטל. השילוב בין התכנים הופך את בוגרי ובוגרות התוכנית למעצבים ומעצבות בינתחומיים, המשנים את פני המרחב האנושי העכשווי והמתמחים בנישות עיצוב מבוקשות. הבוגרים והבוגרות נהנים מיתרון בשוק העבודה הנובע מיכולתם לעצב עבור הלקוח one stop shop. בוגרי ובוגרות המסלול זכאים לתואר ראשון בעיצוב פנים (B.Des. (int ותעודת הסמכה בתקשורת חזותית.

בוגרי ובוגרות התוכנית משתלבים במגוון נישות עיצוב רב-תחומיות מבוקשות כמו: מיתוג במרחב (מתחמים מסחריים או חווייתיים, פסטיבלים, כנסים), עיצוב חנויות מותג, עיצוב אולפני טלוויזיה ואריזת ערוץ (Broadcast), עיצוב מרכזי מבקרים, עיצוב סביבות למידה, עיצוב תערוכות, חלונות ראווה, עיצוב מערכות שילוט והכוונה, עיצוב אריזות מותג, עיצוב חוויית משתמש, אימג'מייקינג ,עיצוב לסביבת WEB, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב למציאות מדומה (Virtual Reality) ועיצוב לווידאו.

תנאי קבלה

קבלה אוטומטית

מסלול בגרות: זכאות לבגרות, הגשת תרגיל בית, תיק עבודות וראיון אישי.
*מועמדים שאינם עומדים בתנאי של תיק עבודות יכולים להירשם למכינה 360 בעיצוב.
*ההתמחות בתקשורת חזותית במרחבי פנים תצוין במסמך נלווה לתעודת התואר.

AI בתואר ראשון בעיצוב פנים

 • תואר ראשון בעיצוב פנים

  במהלך התואר תלמדו קורסים כגון: AR/VR, עיצוב למרחבי מטאוורס ואימג'מייקינג. בנוסף, תוזמנו להשתתף בכנסים שמקיים בית הספר לעיצוב שעוסקים בשילוב AI בעולם העיצוב, דוגמת הכנס שנערך לאחרונה בתחום "העיצוב הספקולטיבי".
 • כיתה חכמה

  בקרוב! כיתה חכמה המצוידת במיטב הטכנולוגיות המאפשרות יישום של שיטות למידה מותאמות לדור הדיגיטלי כגון: למידה בצוותים, למידה עם עמיתים בחו"ל, פתרון בעיות וניהול פרויקטים.
 • מרחבי למידה גמישים

  מרחבי למידה גמישים לתצורות למידה חדשניות באמצעות מסכים אינטראקטיביים כגון: למידה אישית, עבודה בקבוצות קטנות, קבוצות חקר ועוד.

למה ללמוד אצלנו?

התכנים הייחודיים המוצעים בשני המסלולים מייצרים בוגרים ובוגרות הנותנים מענה בין-תחומי, בעלי חשיבה יצירתית ואף תפיסה חברתית
שני המסלולים כוללים היכרות מעמיקה עם כלים טכנולוגים מתקדמים בהם עושים שימוש בעולמות העיצוב, והתנסות בכלים אלו במהלך הלימודים עצמם
המסלולים השונים מציעים מגוון רחב של קורסים, סדנאות והתנסויות, חלקם ייחודיים למכללה, המבטיחים כי הסטודנטים והסטודנטיות יוכלו להשתלב במגוון רחב של תחומי עיסוק
הלימודים במסלולים השונים כוללים פרויקטים משותפים עם התעשייה, חשיפה למרצות ומרצים המובילים את תחום העיצוב בארץ, והשתתפות בפרויקט גמר בשנה האחרונה ללימודים המביא לידי ביטוי את הכלים והידע שנרכשו לאורך התואר כולו

שאלות ותשובות

בית הספר לעיצוב וחדשנות במסלול האקדמי המכללה למינהל נמצא בסביבה אקדמית בין תחומית ייחודית לתחום העיצוב.
בית הספר מהווה מודל לאקדמיה יזמית המייצרת פלטפורמות חדשות המבססות את הקשר בין פרקטיקה ואקדמיה.
בגישה זו הקמנו תואר ראשון בעיצוב פנים, המסלול לתקשורת חזותית במרחב ותארים נוספים הנמצאים בתהליכי פיתוח.
החזון שלנו - לפתח תכניות אקדמיות חדשניות בעיצוב בין- תחומי, לייצר ולהמציא את מקצועות העתיד ולהמשיך להוביל מצוינות אקדמית.
לבית הספר רשת רחבה של בוגרים המובילים את תחומי העיצוב בארץ ובעולם, הן במישור המעשי והן במישור האקדמי.

התוכנית לתקשורת חזותית במרחבי פנים היא החזון שמתגשם לעולם עיצוב עכשווי, ללמוד להיות מעצב חדשני הנותן מענה לצורך הגובר במעצבים בינתחומיים בעולם שבו חללים ואנשים מקיימים אינטראקציה מתמדת אחד עם השני.
היכולת לשלב מידע חזותי, להביע רעיונות וליצור חוויות באמצעות התערבות ומעורבות במרחבים במונחים של שפה חזותית פיזית, גרפית וטכנולוגית - זה המעצב החדש.התכנית לתקשורת חזותית במרחבי פנים היא הראשונה מסוגה בישראל. תכנית הלימודים משלבת לימודי עיצוב פנים, תקשורת חזותית ועולמות הדיגיטל.

שילוב תחומים אלו מבטיח עיצוב עשיר וחוויה מקורית וחדשנית המבטאים רעיונות ומסרים באמצעות עיצוב חללי תוכן ועיצוב חוויות המבוסס על החוויה האנושית של כולנו. בוגרי התכנית הם זן חדש של מעצבים המשנים את פני המרחב החווייתי והחזותי העכשווי ומספרים את סיפורם של הרבדים השונים של החלל, תוך מיקום האנשים במרכז ושילוב התחומים ליצירת עיצוב כולל.

הסטודנטים יהיו מומחי תוכן בנישות עיצוב בינחומיות שונות, כגון: מסעדות, בתי קפה, חנויות מותג, מיתוג מתחמים מסחריים או חווייתיים, פסטיבלים, כנסים, מוזיאונים, עיצוב מלונות ומרחבי אירוח, עיצוב כיתות חכמות, עיצוב אולפני טלוויזיה ווידאו קליפים ופרסומות, עיצוב מרכזי מבקרים, סביבות למידה, עיצוב תערוכות, עיצוב חלונות ראווה, עיצוב מערכות שילוט והכוונה, עיצוב אריזות מזון, עיצוב חווית משתמש UX/UI, עיצוב לסביבת אינטרנט, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב מציאות מדומה, וכן עיצוב מציאות רבודה ומציאות מדומה וכמובן קורסים לעיצוב בעזרת Ai.

.

בוגרי המסלול לעיצוב פנים יוכלו לעסוק בתחומים הבאים: עיצוב פנים לבתים פרטיים, עיצוב סביבות מסחריות, עיצוב בתי מלון, עיצוב מבני ציבור, עיצוב אירועים ותפאורות, ארט דיירקטור, עיצוב תאורה וריהוט, עיצוב לטלוויזיה, שימור מבנים ועוד.

שיתופי פעולה עם התעשייה

 • שיתוף פעולה ייחודי עם חברת "אדידס"

  שיתוף פעולה ייחודי וארוך שנים של המותג הבינלאומי "אדידס" עם המחלקה לשיווק בפקולטה למנהל עסקים,
  בית הספר לעיצוב ובית הספר לתקשורת הוליד גם השנה פרויקט מעניין עבור צוותי סטודנטיות וסטודנטים שהתבקשו לתת ביטוי לשילוב של המותג עם העיר תל אביב על ידי עיצוב חולצות.
 • חברת COSENTINO

  חברת קוסנטינו הינה חברה בינלאומית, המובילה מהפכה של ממש בתחום המשטחים והחיפויים בעולם האדריכלות והעיצוב. במסגרת סדנת מוצר וריהוט הציעו סטודנטים קונספטים חדשניים למרחבי רחצה על פי קולא'ז ניגודים אומנותי אותו יצרו בתחילת התהליך. הסטודנטים נתבקשו להשתמש במרבית החלל במשטחים אותם מייצרת ומשווקת חברת קוסנטינו.
 • חברת אלוני

  במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת אלוני המתמחה ומשווקת כלים סניטריים, חיפויים וציפויים לכלל הבית, חולקו הסטודנטים לתואר בעיצוב פנים לקבוצות, כל קבוצה עבדה על תרחיש דירה שונה, משלב הקונספט, דרך תכנון מלא, שרטוטים, הדמיות, כתבי כמויות ובחירת פריטים ממוצריה של אלוני. את ההשראה לעיצובים לקחו הסטודנטים מתוך מגזין אלוני שהציג 10 "מודים" (לוחות ההשראה) בשלל סגנונות, ומראות המייצגים את הקולקציות והטרנדים העכשוויים של המעצבים המובילים בעולם. הקבוצה שזכתה במקום הראשון קיבלה 5,000 ש"ח והעיצוב שלה הוצג באולם התצוגה של אלוני.
 • חברת זברה תערוכות ותפאורות

  במסגרת קורס מוצר וריהוט, התמחו הסטודנטים לתואר בעיצוב פנים, בבנייתם של ביתני תערוכה. שיתוף פעולה זה נערך ביחד עם חברת זברה תערוכות ותפאורות, מהחברות המובילות כיום בארץ בבנייתם של סטים לטלוויזיה, ביתני תערוכות ותפאורות לבמות. סטודנטים בחרו מותגים מוכרים מחיי היום יום ונתבקשו לתכנן עבורם ביתן תערוכה שכל גודלו לא יעלה על 20 מ"ר. הסטודנטים תכננו את הביתנים לפרטי פרטים כולל סטים מלאים של תוכניות חתכים והמחשות באמצעות הדמיות וסרטונים אותם הציגו לבעלי החברה.

סדנאות

פרויקטי גמר

כל המידע שצריך לדעת על תואר בעיצוב פנים

כניסה לבלוג