דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

שנה"ל 2023

תערוכת פרויקט הגמר תשפ"ג "ומה אם" של בית הספר לעיצוב וחדשנות

 

תערוכת הגמר של בוגרי ובגרות המסלולים לתקשורת חזותית במרחב ועיצוב פנים עוסקת השנה בשאלה "ומה אם?". במהלך השנה התמודדו הסטודנטים והסטודנטיות עם שאלת מפתח מורכבת בעולם העיצוב המאפשרת שאלות פתוחות, פרובוקטיביות ומעוררות מחשבה, אותן הסטודנטים והסטודנטיות ביקשו לבחון דרך כלים עיצוביים.

התערוכה מוצגת כשיתוף פעולה במוזאון יעקב אגם שיזם דיקן בית הספר לעיצוב וחדשנות, ד"ר גווין סאס, ובהנחיה וליווי של ראשת התוכנית לתקשורת חזותית במרחב מיכל קסטיאל, ראשת התוכנית לעיצוב פנים שרה רופמן, האוצרת והאדריכלית דנה גורדון, מנהלת הפרויקטים והמפיקה סיגל טרבלסי, המעצבת אילור טפר קירשנר, המעצבת שרון רהב, המעצב מיכאל ששון המעצב אביחי חיים, המעצב נדב שטריימר, המעצבת הילה נבו, האדריכלית טל דותן, המעצבת ירדן ויצמן, המעצבת הילה בן יונה, המעצבת מור גרוסי-מקירי, האדריכל אלון ראודור, האדריכלית מעיין דורי, המעצב עמית סיסו בטרני, ומעצבי התערוכה: המעצבת סהר חיון והמעצב ליאור גיאת.

נושא התערוכה

המרחב האקדמי מונע על ידי חדשנות ודמיון, השאלה "ומה אם?" משמשת כקטליזטור רב עוצמה לחקירה ולרעיונות פורצי דרך. "ומה אם?" מעצימה את הסטודנטים והסטודנטיות לשחרר את הפוטנציאל היצירתי שלהם, לטפח רוח של חדשנות ושינוי ולתכנן כל דבר העולה על הדימיון.

היצירתיות האנושית נותרה ייחודית ומקיפה מגוון רחב של גורמים קוגניטיביים ורגשיים מורכבים שעדיין לא מובנים במלואם ועדיין לא משוכפלים על ידי מערכות בינה מלאכותית שהפכו אחרונה לנחלת הכלל. "מה אם?" היא בדיוק מסוג השאלות המעודדות את השריר הייחודי לבני אדם שנקרא יצירתיות.

תערוכת הגמר מתקיימת השנה ב"מוזאון אגם" שבעיר ראשון לציון, שיתוף פעולה בין שני מוסדות חשובים בעיר ראשון לציון.

התערוכה תיפתח לקהל הרחב בתאריך ה-03/08/2023 ותינעל ב-14/8/2023.