דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות המרכז

מרכז חת הינו מוקד אקדמי רב תחומי של המסלול האקדמי המכללה למינהל. המרכז נוסד ביוזמתם והודות לתרומתם של גב' רנה ופרופ' מאיר חת. תכליתו של מרכז חת היא פיתוח והעברת ידע בתחומי התחרות והרגולציה, על היבטיהם התיאורטיים והמעשיים.


המרכז הוקם מתוך רצון לחקור ולהעמיק את ההבנה על אודות התחלופה וההפעלה של אמצעי התחרות והרגולציה בשווקים שונים בישראל. המטרה היא לחדד בעיות הטעונות פתרון, ולגבש המלצות לשיפור המדיניות הרגולטורית הראויה.


המרכז הרב-תחומי, משותף לבית הספר לכלכלה, לפקולטה למנהל עסקים ולפקולטה למשפטים. עיקר פעילותו מתבצעת במישורים הבאים:

  • מחקר אקדמי יישומי לפיתוח ידע וכלי ניתוח ייעודיים, במגמה להעמיק את השיח הציבורי ולאפשר הכוונה של הפעילות הממשלתית בענפי משק שונים.
  • פיתוח מסלולי הוראה לסטודנטיות ולסטודנטים בתחומי התחרות והרגולציה.
  • השתלמויות מקצועיות למנהלות ולמנהלים.
  • בניית מאגר מידע בנושאי תחרות ורגולציה בישראל.
  • קיום כנסים ואירועים בנושאים אקטואליים במטרה ליצור דיון ציבורי אפקטיבי ומעמיק, המבוסס על ידע משפטי, כלכלי וניהולי.

 

לקריאה נרחבת על מרכז חת לחקר התחרות והרגולציה

Read more about the Heth Academic Center

עו״ד אלקס הרטמן ז"ל

מרכז חת לחקר התחרות והרגולציה אבל עם פטירתו של עו״ד אלקס הרטמן.

ביג טק – האתגר

איריס סורוקר ומיכל הלפרין משוחחות: ביג טק - האתגר!
על חברות טכנולוגיה בינלאומיות, פרסום פרסונלי חוצה גבולות, הכנסות וירטואליות ושאלות של מיסוי. מיכל הלפרין ואיריס סורוקר בסדרת וובינרים. מוזמנים ומוזמנות לצפות בוובינר השלישי בסדרה אשר התקיים בתאריך 5.5.24.

רגולציה לעת משבר - כנס זום

ישראל במלחמה. כיצד ניתן לתמוך בחברה האזרחית מזווית ראייה רגולטורית? מה דינם של חוזים שלא ניתן לבצע? מהי אחריותם של בנקים בעת משבר? מוזמנים לצפות בשיח מומחיות ומומחים.

הסקירה המשפטית של מרכז חת

על תביעות הגבליות כנגד גוגל; על פגמים בתפקוד הרשות לאיסור הלבנת הון; על הפרטת דואר ישראל; על מסחר בנקאי במטבעות קריפטוגרפים; על תכנון מס בחלוקת דיווידנד; על שוויון מגדרי במרחב הציבורי, נשים לוחמות, תמיכה עירונית בקהילה הלהט"בית, והתערבות שיפוטית בהסכם למראית עין בין שותפים. קראו גם על מחקרים חדשים לפירושו ויישומו של חוק עקרונות האסדרה החדש. הנה לפניכםן הסקירה המשפטית הדו-שנתית של מרכז חת לחקר התחרות והרגולציה בעריכת השופטת בדימוס ד"ר אירי סורוקר.

צרו קשר

גב' ענבל מור - מנהלת אדמיניסטרטיבית