דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר ראשון במנהל עסקים

הפקולטה למנהל עסקים של המכללה למינהל היא הוותיקה והגדולה ביותר בארץ, ומאות מבוגריה השתלבו בשוק התעסוקה בתפקידים מגוונים ומשפיעים. תוכנית התואר הראשון במנהל עסקים, הנלמדת במסגרת הפקולטה, מעניקה חווית למידה משמעותית, חדשנית ומעשירה, והיא כוללת קורסים עדכניים והתמחויות ייחודיות כגון: מימון ושוק ההון, שיווק, פרסום ודיגיטל, יזמות וחדשנות, ומסלול ערב עם חטיבות במימון ושיווק. כל אלו משתנים בהתאם לדרישות השוק ומאפשרים התאמה אישית לכל סטודנט וסטודנטית.
*ההתמחויות אינן מצוינות בתעודת התואר.

למי התואר במנהל עסקים מיועד?

 • למי שיכול/ה לראות מספרים וליצור מהם סיפור, היגיון ומסקנות
 • למי שרוצה לעסוק בעולמות הפיננסיים, השיווק, האסטרטגיה והיזמות
 • לבעלי ראש יזמי ויצירתי
 • למי שרוצים לנהל, להבין תהליכי ניהול ותהליכי הנעת עובדים


מה עושים עם זה?

תואר ראשון במנהל עסקים מעניק יכולות וכלים רבים המאפשרים השתלבות במגוון רחב של תחומי עשייה. בוגרי ובוגרות התוכנית משתלבים בתחומים רבים: שוק ההון, משאבי אנוש, DATA ANALYST, משרדי הפרסום, וחלקם אף מקימים מיזמים משלהם. מאות מהבוגרים של הפקולטה מאיישים כיום תפקידים בכירים במשק וחלקם אף חוזרים להמשך התפתחות אישית ומקצועית בלימודי תואר שני.

מובילים - גם טכנולוגית 

הפקולטה למנהל עסקים מחויבת להכשיר את הסטודנטים והסטודנטיות למציאות העסקית ולקידמה הטכנולוגית המאפיינת אותה. לימודי הליבה והתמחויות השונות כוללים היכרות עם טכנולוגיות מתקדמות ויישומי מחשב, וכתוצאה- בוגרי הפקולטה הם בעלי יכולת טכנולוגית גבוהה המשרתת אותם בשוק העבודה במגוון תפקידים. לצד היכרות עם כלים ושפות פיתוח מגוונים כמו SQL, אקסל ועוד, הסטודנטיות והסטודנטים לומדים כיצד שימוש בטכנולוגיות ה-AI משנה את האופן שבו מנהלים עסקים וכיצד לשלב את כלי ה-AI בתחומים שונים כגון מכירות, שירות, משאבי אנוש, שיווק ועוד.

לומדים עם התעשייה

הפקולטה משתפת פעולה עם חברות וארגונים בפרויקטים שונים ביניהם בניית קמפיינים שיווקיים, חממות יזמות ומאיץ, קורסים ייחודיים, פרקטיקום בתחום המימון, סדנאות בתחום הדיגיטל ועוד. כמו כן, הסטודנטים נחשפים לפרקטיקה ולעבודה מעשית כבר במהלך התואר במסגרת פרויקט הגמר. בין השאר קיימה הפקולטה שיתופי פעולה עם מיקרוסופט, IBM, בנק לאומי, אדידס, שופרסל, AM:PM ,BBB, "מעגל נשים", NATURE VALLEY, זאפה, הרווקים של רוני, שטראוס, קנור, יוניליוור ועוד.

מרצים מן השורה הראשונה

נבחרת המרצים והמרצות בתוכנית התואר הראשון במנהל עסקים מביאה עמה התנסות עשירה מהשטח לצד מחקר בתחומים מגוונים ומתקדמים. סגל הפקולטה משקיע מאמצים רבים שתכליתם להכשיר את הדורות הבאים של המנהלים בישראל בצורה הטובה ביותר, תוך הטמעת ערכים חינוכיים-חברתיים ויצירת אווירת לימודים פורייה ומהנה.

מידע חשוב

תואר ראשון במנהל עסקים

תנאי הקבלה

קבלה אוטומטית

קבלה על תנאי

מסלול בגרות: ממוצע בגרות משוקלל מציון 90 ומעלה. ללוחמים/ תומכי לחימה/ קצינים - ממוצע בגרות משוקלל מ-88 ומעלה. מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה האוטומטית מוזמנים להגיש את מועמדותם ולפנות לצוות מרכז הרישום לצורך בדיקת אפיקי הקבלה על תנאי.
מסלול בגרות ופסיכומטרי: ציון פסיכומטרי 555 ומעלה, עם ציון כמותי 100 ומעלה, ועמידה בציון המשוקלל הנדרש במוסד (בגרות ופסיכומטרי). *מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה על תנאי יכולים להירשם למסלול המכינה (בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה למכינות).


*קבלה בתנאים מקלים – מתווה חרבות ברזל: לפרטים נוספים לחצו כאן>>

AI בתואר ראשון במנהל עסקים

 • תואר ראשון במנהל עסקים

  במהלך התואר תלמדו כיצד שימוש בטכנולוגיות משנה את האופן שבו אנו מנהלים עסקים ומתנהלים בארגונים.
  תלמדו כיצד לשלב את ה-AI בכל מחלקה שבה אנו
  עובדים: מכירות, שירות, משאבי אנוש, שיווק ועוד.
 • כיתה חכמה

  בקרוב! כיתה חכמה המצוידת במיטב הטכנולוגיות המאפשרות יישום של שיטות למידה מותאמות לדור הדיגיטלי כגון: למידה בצוותים, למידה עם עמיתים בחו"ל, פתרון בעיות וניהול פרויקטים.
 • מרחבי למידה גמישים

  מרחבי למידה גמישים לתצורות למידה חדשניות באמצעות מסכים אינטראקטיביים כגון: למידה אישית, עבודה בקבוצות קטנות, קבוצות חקר ועוד.

בואו להיות חלק מתוכנית לימודים:

מגוונת המאפשרת לחוות ולטעום מעולמות תוכן מגוונים, בין אם זה במסגרת הרצאות העשרה שונות, מסלול Edge-Ucation ועוד.
שפותחת דלת למקצועות העתיד. תוכניות הלימוד כוללות היכרות מעמיקה עם כלי AI שהם חלק בלתי נפרד מדרישות שוק התעסוקה כיום.
שמתעדכנת באופן תדיר בהתאם לצרכי השוק, ומכינה את הבוגרות והבוגרים באופן המיטבי לדרישות עולם התעסוקה.
שמשלבת שיתופי פעולה רבים עם גופים מובילים בתעשייה המאפשרים לסטודנטיות ולסטודנטים לצבור ניסיון מעשי רב עוד במהלך הלימודים. זאת לצד הקורסים והסדנאות המשלבים היכרות עם כלים פרקטיים רבים.

שאלות ותשובות

הבחירה בתואר הראשון במנהל עסקים מציידת את הסטודנטיות והסטודנטים בגוף ידע רחב הנוגע בקשת רחבה של נושאים בסביבה העיסקית בארץ ובעולם. עולם העסקים הוא שפה, כלי חשיבה ואופן התנהלות. כל אלו נלמדים במהלך התואר הראשון.
הלימודים פותחים בפני הבוגרות והבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, החל מהשתלבות במגוון תפקידים בחברות גדולות וכלה בניהול עסק עצמאי מצליח.
התואר הראשון במנהל עסקים הוא רחב מאד ומהווה בסיס להתפתחות עתידית במגוון רחב של תחומים.
כבר במהלך התואר הראשון הסטודנטיות והסטודנטים בוחרים התמחות משנה המאפשרת להם להעמיק את ידיעותיהם ומיומנויותיהם בתחום ספציפי, דוגמת מימון, שיווק או יזמות.

בוודאי. סטודנטיות וסטודנטים שסיימו חובותיהם בתואר הראשון ועמדו בקריטריונים הנדרשים לתואר שני יוכלו להמשיך ישירות לתואר שני במנהל עסקים. יתרה מזאת, במכללה למינהל ניתן לסיים תואר שני בשלושה סמסטרים בלבד.
לסטודנטיות וסטודנטים מצטיינים בתואר הראשון, ניתנת האפשרות ללמוד 2 קורסי ליבה כבר במהלך שנת הלימודים האחרונה שלהם. אין זה מקצר את משך הלימודים לתואר שני, אבל בהחלט מוריד קצת מהעומס בהמשך.

בפקולטה מתקיימים דרך קבע כנסים, אירועים וסדנאות מגוונות בהתאם לתחום ההתמחות הנבחר. מדובר בסדנאות פיתוח והעשרה (אך לא סדנאות חובה), לדוגמא: בשנה האחרונה התקיימו בפקולטה סדנת פייסבוק בהנחיית סמנכ"לית השיווק של פייסבוק ישראל, חממת יזמות, קורסי הסמכה של גוגל, סדנה להקמת עסק קטן הכולל ליווי והדרכה ועוד. הפקולטה מציעה מגוון עצום של פעילויות העשרה , מפגשי מנהלים והרצאות.

תפקידו של המרכז לפיתוח קריירה ללוות את הסטודנטים והסטודנטים ולהכין אותם, עוד במהלך לימודי התואר "ליום שאחרי" באמצעות הרצאות, כנסים, סדנאות, ומפגשים אישיים עם יועצת קריירה המתמחה בתחום לימודיהם ומכירה את שוק התעסוקה כמו גם מגמות ושינויים.


לצד זאת המרכז מייצר ופותח הזדמנויות מקצועיות לסטודנטים בשוק התעסוקה באמצעות מגוון רחב של משרות המותאמות לתחום הלימודים, למשל, תוכנית ה- Internship היא תוכנית המאפשרת לסטודנטים ולסטודנטיות חווית למידה איכותית בחברות מובילות, ירידי תעסוקה ועוד.

חווית לימודים מעשירה

 • כנס "המשק הישראלי לאחר ה-7 באוקטובר"

  בתאריך ה-30.05 הפקולטה למנהל עסקים קיימה כנס בשיתוף המכון לחקר הכלכלה הציבורית והעסקית ע"ש זנבר. מנחת הטקס: ד"ר גלי אינגבר, ראשת המחלקה למימון ולימודים כמותיים. את ההרצאה המרכזית בנושא כלכלת ישראל העביר פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. את הפאנל הנחה סמי פרץ, פרשן כלכלי ועורך לשעבר של עיתון דה מרקר.
 • כנס "נגישות לשירותים פיננסיים – אתמול היום ומחר"

  לאחרונה נערך כנס "נגישות לשירותים פיננסיים – אתמול היום ומחר" של הפקולטה למנהל עסקים, לזכרו של יעקב רון ז"ל, במעמד נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון.
  את הכנס הנחתה ד"ר מאיה פינגר חברת סגל במחלקה למימון בפקולטה, נשאו דברים פרופ' יורם רבין נשיא המכללה, פרופ' תמר אלמור דיקנית הפקולטה, חגית רובינשטיין סמנכ"לית קרנות קורת ופרופ' רוני מנוס ראש תכנית התזה בפקולטה. הנגיד התייחס לנושא עליית הריבית ”צריך לזכור כי העלאות הריבית עד כה יושמו בקצב מהיר יחסית וכי ההשפעה של העלאות הריבית על האינפלציה מתרחשת בפיגור של זמן מה. יתרה מכך, כדי להיות בטוחים שהאינפלציה אכן יורדת לתוך היעד, סביר להניח שנראה את הריבית שוהה בסביבת ה-4% זמן מה. זוהי ההערכה שמשקפת את התרחיש המרכזי״.
 • אקדמיה ופרקטיקה- פרוייקט מיוחד בשיתוף המותג הבינלאומי "אדידס"

  שיתוף פעולה ייחודי בין המותג הבינלאומי ADIDAS לבין המחלקה לשיווק פרסום ודיגיטל, הוליד גם השנה פרוייקט חדשני עבור הסטודנטים שהתבקשו לתת ביטוי לשילוב בין המותג לבין העיר תל אביב- יפו ע"י עיצוב חולצות. שיתוף פעולה זה התקיים בין 6 צוותים של סטודנטים מ 3 בתי ספר: הפקולטה למנהל עסקים, בית הספר לתקשורת ובית הספר לעיצוב וחדשנות. החולצות משווקות כיום בחנות הדגל של ADIDAS בדיזנגוף תל אביב, מעוררות עניין רב בקרב הציבור וזוכות להצלחה כבירה במכירות. ניכר כי הסטונדטים שלקחו חלק בתהליך, הצליחו לפצח בריף מורכב וייחודי של אחד ממותגי ההלבשה וההנעלה המובילים בעולם.
 • CALL TO ACTION

  סטודנטים רבים רוצים להשתלב בשוק התעסוקה אך לרובם אין מושג איך ולעיתים הם מוותרים מראש בעקבות תחושה של ״מה בכלל יש לי לתת?". לרוב, הסיבה לכך היא חוסר ידע כיצד לעשות את זה נכון. בפאנל, בהנחייתה של ד״ר מירב מלצמן, התארחו סטודנטים שסיפרו לנו בגובה העיניים על השתלבותם בתעשייה בזמן הלימודים. התהליך דורש יצירת סדר עדיפויות ברור, ניהול זמנים חד, מעט שעות שינה, מחקר ויכולת להתייעץ, לשאול ולחשוב בצורה חדשנית. בפאנל קיבלנו טיפים והמלצות לראיונות עבודה מבוגרת המכללה, הגב׳ אפרת אגסי, מנהלת גיוס בחברת Intel וגב׳ דיקלה בר אילן, מהמרכז לפיתוח קריירה, ששיתפה אותנו בפרויקטים, קורסים כלל מסלוליים והאפשרויות הרבות שמציעה לנו המכללה על מנת להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.
 • פרויקט הגמר של המחלקה לשיווק

  כ- 20 קבוצות של סטודנטים איכותיים במיוחד הציגו בפני מנהלי שיווק של החברות המובילות במשק את תכניות השיווק והפרסום עליהן עבדו לאורך כל שנת הלימודים. החברות שלקחו חלק בפרויקטים הן: שטראוס, ג'נרל מילס, BBB, זאפה, הרווקים של רוני, וכמו בכל שנה גם עמותה נהדרת - מעגל נשים. התוצרים היו מדהימים ומקצועיים במיוחד וגם המשובים שאנחנו ממשיכים לקבל ממנהלי השיווק מעידים על כך שהיה אירוע שיא של ממש.
 • תכנית המצטיינים

  הסטודנטים בתכנית נחשפו לתכנים ייחודיים וסדנאות פרקטיקות ומעשירות. בהובלתה של ד"ר מאיה פינגר.
 • הוקרה לסטודנטים של פרוייקט "יש כיוון"

  מפגש תודה והוקרה לשגרירי ״יש כיוון״ על עבודתם המוערכת בליווי הסטודנטים של שנה א׳ בפקולטה למנהל עסקים.

כל המידע שצריך לדעת על מנהל עסקים

כניסה לבלוג