דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית

תכנית התואר השני .M.A בפסיכולוגיה קלינית הינה תכנית ייחודית, ראשונה מסוגה, המספקת למשתתפים בה כלים טיפוליים להתמודדות עם הקשיים עמם מתמודדים מתבגרים וצעירים (גילאי 25-18), תוך שימת דגש על קשיים ספציפיים לאוכלוסיות אלו בחברה הישראלית.

 

ההתמודדויות אותן חווים מתבגרים וצעירים רבים במעבר מילדות לבגרות הן רבות ומגוונות, ומושפעות באופן טבעי מהשינויים התרבותיים, הכלכליים והטכנולוגיים המהירים. עד היום, לא היתה קיימת בישראל תכנית הכשרה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית המתמקדת בקבוצות גיל אלו, והמספקת מענה לצרכיהן הייחודיים.

 

לימודי תואר .M.A בפסיכולוגיה קלינית של צעירים היא תכנית חדשה המספקת למשתתפיה הבנה רחבה ומעמיקה, ידע ומיומנויות קליניות עם מיקוד במתבגרים וצעירים בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכו-דיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני, הפסיכו-פרמקולוגיה, הגישות הטיפוליות השונות והכלים הטיפולים הקיימים.

 

התכנית כוללת קורסים נתמכים מחקרית המבוססים על הגישה החדשה של פסיכופתולוגיה התפתחותית בשונה מפסיכופתולוגיה פסיכיאטרית, ומציעה קורסים המתמקדים לא רק בטיפול אלא גם במניעה.

 

את התכנית בלימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מלווה סמינר מגמה מחקרי המאפשר העמקה והעשרה בתכנים הנלמדים תוך התייחסות לשיטות הערכה, מדידה ומחקר המקובלים בתחום והכנה לקראת עבודת הגמר. בנוסף, הלימודים משולבים עם פרקטיקום קליני במרפאות לבריאות הנפש ובבתי חולים שונים.

רוצים לדעת עוד על תנאי הקבלה והגשת מועמדות? למידע נוסף

מידע חשוב

תנאי הקבלה

לצורך הגשת מועמדות לתכנית בפסיכולוגיה קלינית יש לעמוד בתנאים שלהלן:
• ציון מתא"ם – 100
• תואר ראשון בפסיכולוגיה בממוצע 88 ומעלה
• שאלון תיאור עצמי
• שתי המלצות: אחת אקדמית מחקרית ואחת מהשדה – התנסות קלינית

*מועמדים/ות שיימצאו מתאימים/ות לאחר סינון ראשוני יזומנו לראיון אישי.
*הגשת מועמדות אינה מבטיחה קבלה לתכנית.
*הודעות על קבלה לתוכנית ישלחו בסיום תהליך המיון.

למה ללמוד אצלנו?

את התכנית מוביל צוות מרצים וחוקרים מהבולטים בתחום המציינים תחומים מגוונים של מדע הפסיכולוגיה
בוגרי התכנית, הראשונה מסוגה בישראל, יוכלו להשתלב בתחום רחב ומרתק, לו כיום אין מענה ממוקד
התכנית מספקת הכשרה מעמיקה ורחבה במרחב הפסיכולוגי הטיפולי, כולל שימת דגש על שיטות התייחסות וטיפול בטראומה, ושיטות למניעתה
רמת ההוראה והמחויבות הגבוהה של סגל התכנית מייצרים רמת למידה איכותית ומאפשרים ליווי ויחס אישי לכל סטודנטית וסטודנט
בין מרצי הסגל נמנים: פרופ' שמואל שולמן - בעבר ראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית באונ' בר אילן וד"ר צופי מרום - מומחית בכירה בתחום CBT, בעבר שימשה כראש המרכז לטיפול בהפרעות חרדה בגהה

יש לכם עוד שאלות?

השינויים התרבותיים והכלכליים המהירים מייצרים אתגרים לא פשוטים עמם מתמודדים מתבגרים וצעירים (גילאי 18-25) המקשים לעיתים על השלמת המעבר מילדות לבגרות.

למרות הצרכים הייחודיים של מתבגרים וצעירים, לא היתה קיימת עד היום בישראל תכנית הכשרה בפסיכולוגיה קלינית המתמקדת בקבוצות גיל אלו.

תכנית ראשונה מסוגה בארץ, הנפתחת במסלול האקדמי המכללה למינהל, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תעמיק את ההבנה של המשתתפים בה עם הקשיים והמצוקות של קבוצות גיל אלו, וההשלכות הקליניות והטיפוליות בהם.

התכנית מספקת למשתתפיה הבנה רחבה ומעמיקה, ידע ומיומנויות קליניות עם מיקוד במתבגרים וצעירים בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכו-דיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני, הפסיכו-פרמקולוגיה, הגישות הטיפוליות השונות והכלים הטיפולים הקיימים.

התכנית כוללת קורסים נתמכים מחקרית המבוססים על הגישה החדשה של פסיכופתולוגיה התפתחותית בשונה מפסיכופתולוגיה פסיכיאטרית, ומציעה קורסים המתמקדים לא רק בטיפול אלא גם במניעה.

כמו כן כוללת התכנית התייחסות לצרכי החברה בישראל, ובהתחשב במצב הביטחוני בארץ, מדגישה את הבנת נושא הטראומה ואת הדרכים לטיפול במצבי טראומה באופן כללי, ובמתבגרים ובצעירים בפרט.

את התכנית מלווה קולוקוויום - סמינר מגמה מחקרי - המאפשר העמקה והעשרה בתכנים הנלמדים תוך התייחסות לשיטות הערכה, מדידה ומחקר המקובלים בתחום והכנה לקראת עבודת הגמר.

כמקובל בתכניות לפסיכולוגיה קלינית, הלימודים משולבים עם פרקטיקום קליני. הפרקטיקומים יועברו במרפאות לבריאות הנפש ובמחלקות בבתי חולים שונים, ביניהם: בית החולים קפלן, בית החולים אברבנאל, מחלקות ומרפאות החוץ של באר יעקב-נס ציונה ומרפאות לבריאות הנפש של מכבי וכללית באזור הקרוב למכללה (ראשל"צ, מודיעין, אשדוד).

כל המידע שצריך לדעת על תואר שני בפסיכולוגיה קלינית

כניסה לבלוג