דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

פרויקטי גמר

בית הספר לעיצוב וחדשנות

פרויקטי גמר

עשייה עשירה ומרתקת של 4 שנות לימוד מגיעה לשיאה בתערוכת הבוגרים של בית הספר לעיצוב וחדשנות של המסלול האקדמי המכללה למינהל. בסיומה של כל שנה, זוכים הסטודנטים המסיימים להציג את פרויקט הגמר שלהם בפני בכירים מהתעשייה, אקדמיה, בני משפחה וחברים באירוע מרגש.

במהלך השנה הרביעית ללימודים עובדים הסטודנטים על פרויקט הגמר שלהם, כאשר נושא הפרויקט משתנה משנה לשנה. בית הספר, כחלק ממוסד המוביל תפיסה חברתית, מקדם גישה לפיה למעצבים חלק חשוב בקידום פתרונות המשפרים את חייהן של אוכלוסיות מגוונות. כתוצאה, פעמים רבות הנושאים של פרויקט הגמר עוסקים ביצירת פתרונות העונים על הצרכים החברתיים והתרבותיים של קבוצות שונות בחברה הישראלית.

האדריכלית טלי כהן אנדרסון, מרצה בכירה בבית הספר, מרכזת בכל שנה את פרויקט הגמר אשר עוסק בנושאים שונים בעלי דגש חברתי, בהם, עיצוב פתרונות חכמים לאוכלוסיית הגיל השלישי, בהיבטים שונים הקשורים לבית הישראלי - הקשר האישי, העירוני והחברתי, בכלכלה שיתופית וההשפעה שלה על תפיסות מסחר, מגורים ועוד, ומקומו של המעצב בתהליכים אלו.

את פרויקט הגמר מציגים הסטודנטים בתערוכת גמר חגיגית אליה מוזמנים אדריכלים ומעצבים מובילים המגיעים להתרשם מהפרויקטים ואף לחוות את דעתם במעין תחרות הנערכת בין הפרויקטים השונים. לחלק השני של אירוע הפתיחה מגיעים בני המשפחה והחברים. בהמשך נפתחת התערוכה גם לקהל הרחב.

"במסגרת פרויקט הגמר הסטודנטים מביאים לידי ביטוי את כל הכלים העיצוביים שרכשו במהלך שנות לימודיהם, ומגיעים לתוצרים שלמים, מורכבים ומפותחים", אומרת טלי כהן אנדרסון. "הפרויקט עצמו ותערוכת הגמר, בה הם חושפים את התוצרים שלהם בפני בכירי התעשייה, מספקים להם נקודת פתיחה מצוינת" היא מסכמת.

תערוכת גמר 2023- "ומה אם?"

תערוכת הגמר של בוגרי ובגרות המסלולים לתקשורת חזותית במרחב ועיצוב פנים עוסקת השנה בשאלה "ומה אם?". במהלך השנה התמודדו הסטודנטים והסטודנטיות עם שאלת מפתח מורכבת בעולם העיצוב המאפשרת שאלות פתוחות, פרובוקטיביות ומעוררות מחשבה, אותן הסטודנטים והסטודנטיות ביקשו לבחון דרך כלים עיצוביים.

תערוכת גמר 2022- "אי נוחות זמנית"

התערוכה "אי נוחות זמנית" מציגה פרויקטים של סטודנטים וסטודנטיות שנה ד' בבית הספר, אשר יציגו עבודות מגוונות בהן פיצחו מצבי אי נוחות זמניים לכדי פתרונות מתחום עיצוב הפנים ומתחום התקשורת החזותית במרחב.

תערוכת גמר 2021 - "מהו הנורמלי החדש?"

עם שאלה מאתגרת זו התמודדו הסטודנטיות.ום בפרויקט הגמר בתואר הראשון בעיצוב פנים. לאורך השנה התעמקו בסוגיות ששאלה זו מציפה - מה זה נורמלי? איך וביחס למה הוא מוגדר? איך מעצבים נורמליות? מה ההתאמות המרחביות הנדרשות לנורמלי החדש? תערוכת הבוגרות.ים מציגה שישים פרשנויות שונות ומגוונות לשאלה זו.

ירושלים של חינוך

פרויקט ייחודי בשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים. מטרת הפרויקט הוא להציע לירושלים פתרונות חדשניים של מרחבים ופדגוגיה המבוססים על מורכבותה של העיר. כמו כן יושם דגש רב על חיבור בין תפיסות החינך הרלוונטיות למאה- 21 עם היבטים של הקשר מקומי ודגש על אסתטיקה, אמפטיה, ערכים ויצירתיות. בפרויקט משתתפים כ- 80 סטודנטים עם חמישה מנחים שהינם מעצבים ואדריכלים מובילים בתחום.