דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

הגנת סייבר (Cyber Security) - מאבטחים את העתיד

הפקולטה למדעי המחשב מציעה קורס בנושא הגנת סייבר (Cyber Security) המאפשר לבוגריו להכיר את מערכות האבטחה ואת מגוון יישומי הסקיוריטי המתקדמים ביותר

וירוסים, האקרים ותוכנות זדוניות הפכו מילים שגורות בפינו. בעידן שבו מידע אישי ורגיש עלול להפוך בקלות לנחלת הכלל, אין פלא כי תחום אבטחת הסייבר הולך ותופס תאוצה. הפקולטה למדעי המחשב עונה על צרכי השוק ובמסגרת הקורס בלימודי Cyber Security מספקים לבוגרים את הכלים להשתלב בתחום זה.

"הקורס נותן לסטודנטים את כרטיס הכניסה לעולם הסקיוריטי, עולם שרבים נאלצים לרכוש לבד את הכישורים כדי להיכנס אליו"
נתנאל גרלנטר, ראש הקורס באבטחת סייבר

הפקולטה למדעי המחשב מציגה מערכת לימודים דינמית ומתחדשת.
תכנית הלימודים לתואר B.Sc. במדעי המחשב, מתעדכנת בהתאם לצרכי תעשיית ההיי-טק ודרישות האוניברסיטאות ללימודי התואר השני. במסגרת התואר, משתלבים הסטודנטים בקורסי התנסות מקצועית, ביניהם כאמור אבטחה בסייבר.
"האתגר הגדול בתחום Cyber Security הוא בכך שמי שעוסק בסקיוריטי צריך להכיר היטב את המערכת, לפעמים יותר מאלה שפיתחו אותה", אומר נתנאל גלרנטר, ראש הקורס, "בסופו של דבר רוב ההתקפות מתרחשות בזכות ידע טכני גדול של ההאקר שמבצע את ההתקפה ויכול לנצל פרצות שהמפתחים הותירו".

זוכים לתרגל יישומי אבטחה גם על אתרים אמיתיים

"רוב רובם של המתכנתים לא מבינים בסקיוריטי", מוסיף גלרנטר, "הם יודעים לפתח יישומים, אפליקציות ושירותים שאפשר לגשת אליהם דרך האינטרנט, אך לא בהכרח איך לאבטח אותם". מסיבות אלה עוברים כל הסטודנטים בפקולטה למדעים מדויקים קורס הכשרה בסיסי בתחום האבטחה ורוכשים כלים כיצד לחסום חלק ניכר מההתקפות. "מי שממשיך הלאה בקרוס אבטחה בסייבר", אומר גלרנטר, "לומד על דברים נושאים יותר מתקדמים ומשוכללים. בתחום הזה הדברים משתנים כל הזמן, כי יש כל הזמן טכנולוגיות חדשות ואשפי web שלומדים איך לפרוץ את האבטחה". 
במסגרת הקורס בלימודי Cyber Security לומדים הסטודנטים הן את הצד התיאורטי של הגנת סייבר וגם מתרגלים את הנלמד בפועל, באמצעות קורס מעבדה מתקדמת במסגרתו זוכים הסטודנטים לתרגל יישומי אבטחה גם על אתרים אמיתיים . בסיומו של הקורס יוצאים הסטודנטים עם כלים ההופכים אותם לאטרקטיביים עבור חברות בתחום האבטחה בסייבר. "הקורס נותן להם את כרטיס הכניסה לעולם הסקיוריטי, עולם שרבים נאלצים לרכוש לבד את הכישורים כדי להיכנס אליו", מוסיף גלרנטר. 

תכני הלימוד

הקורס בלימודי Cyber Security מזמין את הסטודנטים להכיר את מערכות האבטחה ואת מגוון יישומי הסקיוריטי המתקדמים ביותר. בקורס זה הסטודנטים מכירים לעומק את חזית הידע הטכנולוגי והאקדמי. הסטודנטים לומדים לבצע התקפות על אתרים רבים, כולל השתלטות על חשבונות שלהם.
הידע הנרכש הינו חשוב ושימושי ויהווה עבורכם יתרון גם אם אתם לא מתכוונים לעבוד בתחום אבטחת המידע.

לא בטוחים איזה קורס של מדעי המחשב מתאים לכם? מוזמנים לפגישת ייעוץ אישית אצלנו- לחצו כאן לפרטים

לחזרה לעמוד תואר ראשון במדעי המחשב >>