דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

קורסי מיומנויות

תואר ראשון בפסיכולוגיה

מיומנויות וכישורים אינם מולדים, הם נרכשים. לכן, ולד הלמידה במסגרת קורסים עיוניים וכאלה עוסקים בשיטות מחקר, מקדיש בית הספר זמן ומשאבים, לפיתוח קורסי מיומנויות: קורסים שהנם חלק אינטגרלי מתכנית הלימודים, ומאפשרים לתרגם את הידע העיוני-אקדמי ל״ארגז כלים״, המקנה לסטודנטים ולסטודנטיות שלנו, מיומנויות אישיות ובין-אישיות, התורמות לפיתוח הזהות האישית והמקצועית שלהם, כא/נשים הנמצאות ונמצאים בראשית דרכם בעולם הבוגר ובשוק העבודה. קורסים אלה, לכן, אינם עוסקים ב"מה" ו"למה", אלא ב"איך": הם מספקים כלים מעשיים למימוש הפוטנציאל האישי והמקצועי הטמון בכל אחד מאיתנו.

הנה כמה מהם:

I Have a Dream - המוטיבציה להגשים - מוטיבציה היא מפתח מרכזי בהצלחות שלנו בכל תחומי החיים, החל מלמידה ועבודה וכלה בקשרים חברתיים ובשמירה על הבריאות שלנו. במסגרת הקורס, הסטודנטים יפתחו את המודעות העצמית שלהם ואת יכולתם לניהול עצמי, ילמדו מושגים בסיסיים מתוך תיאוריות העוסקות במוטיבציה, כיצד ליישם אותם במסגרת ניתוח מקרי מבחן בהם באה לידי ביטוי, חוסר מוטיבציה, הן שלהם עצמם והן של אחרים, וירכשו כלים לקדם את המוטיבציה, זו שלהם עצמם וזו של אחרים.

SPSS - בקורס זה הסטודנטים לומדים להשתמש בתכנה הסטטיסטית העיקרית המשמשת למחקרים בתחום. מיומנות זו גם באה לידי ביטוי בעריכת הניסויים בסמינרים בשנה ג', וכן בתארים מתקדמים.

טראומה נפשית – היבטים של חוויה והתמודדות: מעבר ללמידת הגדרות ומאפיינים של טראומה והתמודדות, בקורס זה הסטודנטים רוכשים מיומנויות ויכולת יישום של התערבות "עזרה ראשונה נפשית" במצבי דחק אקוטיים.

כישורים פסיכולוגיים ומושגים בסיסיים בפסיכותרפיה - בקורס זה הסטודנטים מתנסים בשדה, במסגרות טיפוליות שונות. הם רוכשים כישורים אישיים ובין-אישיים הנחוצים לעבודה כפסיכולוגים, בשילוב הדרכה וליווי. מיומנות נוספת היא בכתיבה והצגת תיאורי מקרה, על פי הדרישות המקובלות בתחום.