דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

חיבורים, ידע, במה

כוחה של קהילה

אירוע המנטורים שערך ארגון הבוגרים והבוגרות של המכללה למינהל היה מלא בחיבורים, שיתוף והרבה מאוד גאוות יחידה

בוגרים טריים לצד בוגרים ותיקים, אנשים בתחילת הקריירה שלהם, לצד כאלו עם שנות ניסיון ועשייה רבות - כל אלו נפגשו באירוע מיוחד שערך ארגון הבוגרים והבוגרות של המכללה למינהל במהלך הקיץ.

האירוע הפגיש את בוגרי כל מחזורי תכנית המנטורים Forward, למעלה מ-100 איש. התכנית הוקמה במטרה לסייע לבוגרים טריים במימוש הפוטנציאל האישי-תעסוקתי שלהם, בדגש על קידום ופיתוח הקריירה, על ידי ליווי של מנטוריות ומנטורים, שהם בוגרי המכללה, מנהלים ומנהלות בדרגי ביניים ומעלה, המגיעים מדיספלינות שונות ותחומי עשייה שונים.

המפגש היה בסימן חיבורים וכלל פעילות מיוחדת בהנחייתה של דקלה, מייסדת "החברים של דקלה", ובוגרת המכללה בעצמה. בנוסף, הוצב במתחם "קיר חיבורים" שכלל תמונות של כל המשתתפים, הרקע המקצועי שלהם, ובאיזה תחום הם היו רוצים להתחבר. "נוצרו קשרים חשובים והזדמנויות מהערב הזה, ובעיקר - תחושת גאווה", אומרת ליאור כהן, מנהלת ארגון הבוגרים והבוגרות של המכללה.

לדברי כהן התכנית זוכה להצלחה אדירה ורשימת ההמתנה לה ארוכה מאוד. "החיבורים שהתכנית מייצרת תורמים לשני הצדדים - למנטורים ולמנטיז", היא אומרת, "החיבורים האלו הם חלק מהתפיסה המובילה את ארגון הבוגרים והבוגרות: יצירת פלטפורמות המאפשרות חיבורים, ידע ובמה".

לדבריה, במהלך תכנית ההכשרה אותה מספק הארגון למנטורים נוצרים חיבורים וקשרים בעלי ערך רב, ומתפתחות יוזמות מרתקות. כך, לדוגמה, המנטורים והמנטיז, בשיתוף פעולה, יזמו בנוסף לתכנים הקיימים בתכנית עצמה מפגשי תוכן בנושאים שונים כמו מסע לקוח, סדנת נטוורקינג ועוד ותרמו אחד לשני בידע והעשרה. בנוסף, השתתפה נבחרת של מנטורים בהאקתון מיכל סלה במחזור הראשון, בשיתוף פעולה עם אימפקט 8200, בו ליוו יזמים למציאת פתרון למניעת הרצח הבא.

החיבורים האלו לא רק מנת חלקם של מי שמשתתפים בתכנית. "יש לנו מאגר ידע עצום", אומרת כהן, "פונים אלינו בוגרים של המכללה שמציעים יוזמות שונות, כמו לקיים הרצאות וסדנאות בפני הבוגרים, או שהם מחפשים קישורים כדי לקדם דברים שונים - ואנחנו מסייעים להם בכל הדברים האלו".  

רשת של 75,000 בוגרים

מועדון הבוגרות והבוגרים מיועד לכ-75,000 בוגרי המכללה. "המטרה של כל הפעילויות שלנו היא לייצר תחושת גאווה ושייכות, ולשדר לכל הבוגרים והבוגרות שלנו שיש להם בית שממשיך ומלווה אותם ומזמין אותם לקחת חלק", אומרת כהן.

במסגרת זו, יוזם הארגון פעילויות העשרה שונות ומגוונות. "כיום ברור שלמידה זה תהליך מתמשך", מציינת כהן, "אנחנו מייצרים עבור הבוגרים שלנו מגוון הזדמנויות להעשיר את הידע שלהם, כך שהזדמנויות אלו יסייעו להם בשוק התעסוקה". הארגון יוזם מפגשי תוכן שונים בתחומים מגוונים, שאת רובם המכריע מנחים ומעבירים בוגרי ובוגרות המכללה. כך, התקיימו הרצאות וסדנאות בתחומים של הובלת פרזנטציות, נוודות דיגיטלית, סושיאל, מיינדפולנס, חוסן נפשי, חדשנות בארגונים, "חושפות קריירה" - סדנה מתמשכת לנשים בצמתי קריירה ועוד.

"השילוב הזה מאפשר לבוגרים ולבוגרות לא רק להעשיר את הידע שלהם, אלא גם מספק במה חשובה בה הם יכולים לשתף אחרים בידע שלהם", אומרת כהן, "יש לנו מגוון עצום של בוגרים עם המון ידע. אנחנו מייצרים עבורם את הפלטפורמות שמסייעות להם לחלוק אותו, להעשיר אותו, ולהתחבר עם מי שיכולים לסייע להם בהשגת המטרות האלו".