דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - דורין פרנסיס

דורין פרנסיס, בעלת סוכנות לסטוריטלינג ומרצה בתחום, מאמינה שבתהליך המנטורינג הלמידה וההתפתחות מתרחשות לשני הכיוונים

דורין פרנסיס, כיום מומחית למנהיגות נרטיבית ואסטרטגית תוכן, הגיעה למכללה מיד אחרי סיום תואר ראשון בפסיכולוגיה ומנהל עסקים. "חיפשתי תואר רחב ומקיף שייקנה לי מידע במגוון תחומים ולכן בחרתי בתואר השני ללימודי משפחה של המכללה". במקביל רכשה הכשרה במכון אדלר, ועם סיומם הקימה קליניקה להדרכת הורים ולייעוץ זוגי. פרויקט אחר פרויקט הביא לכך שהלב מצא מקום אחר והקליניקה נסגרה, ודורין פתחה חברה עצמאית לתוכן אסטרטגי. "היום לאחר עבודת דיוק חיפוש ולמידה מתמדת, אני הבעלים הגאה של סוכנות לסטוריטלינג שמציעה מגוון רחב של שירותים לחברות: ניהול נרטיבים ארגוניים, בניית סיפורי מותג קשובים ובולטים, הרצאות וסדנאות מגוונות, ובמקביל עובדת על מיזם חדש עם שותפים מתחומי החדשנות והפיוצ'ריזם (עתידנות).

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטורית?

"אני חושבת שמנטור טוב צריך לפני הכל להיות אחד שאיכפת לו, שחשוב לו להיות מעורב ולעזור. לטעמי הוא גם צריך להיות כזה שהגיע למידה מסויימת של שובע ותחושת מסוגלות עצמית גבוהה, וכעת הוא פנוי לסייע לאחר מתוך מקום של נתינה נקייה". 

דברים שלא יודעים עליי:

"עם פרוץ הקורונה כתבתי אגרת מורכבת ומרגשת לשני מנכ"לים בכירים שנדרשו להוציא לחל"ת, לפטר ואפילו לחשוב מחדש על כיוונים אסטרטגיים לחברה. האגרות תורגמו והופצו לאלפי עובדים בארץ ובעולם וזכו לתגובות מרגשות. עד היום אסור לי לספר לאף אחד שאני זו שכתבתי אותם". 

ההמלצות של דורין לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. תנו לפחד יד - יצא לי לראיין לבלוג שלי את ליאור צורף, בין הישראלים הראשונים שהרצו בטד העולמית, שאלתי אותו איך מתגברים על פחד כשעושים מהלכים גדולים בקריירה, הוא אמר לי משהו שהפך את עולמי: 'את לא צריכה להתגבר על הפחד או להיפטר ממנו, אלא לתת לו יד ולעלות יחד איתו לבמה, לאתגר הבא, לכל פעולה שאת עושה'.
  2. להרפות - לשחרר ולהבין שלא הכל בשליטתנו – זה בשליטתנו, כשמשחררים ממשהו ולא לוחצים מתפנה המון אנרגיה זמינה ואפשר מיד להשקיע אותה בנתיבים חדשים.
  3. זוזו אתם מפריעים לעצמכם - זה משפט שקראתי על פתק ביום שבניתי לעצמי כסא מאיקאה בקליניקה החדשה שלי, ומאז הוא מוביל אותי - 'זוזי את מפריעה לעצמך בדרך' אני לוחשת לעצמי בכל פעם כדי להזכיר לעצמי שאם משהו לא מתקדם כמצופה זה לא בגלל אחרים זה בגלל שאני מפריעה לעצמי. 
  4. העולם שייך למבוגרים שמבינים שהעולם שייך לצעירים - אמירה ששמעתי מגבי רוטר מנכ"ל קסטרו לפני 20 שנה, הוא אסף אותנו ואמר לנו שאנחנו העתיד של החברה. מאז המשפט הזה עוזר לי בכל פעם שאני נפגשת עם אדם חשוב ומבוגר עם שיושב במשרד מפואר ותעודות על הקיר שכנראה יודע המון דברים שאני לא יודעת, אני מזכירה לעצמי שזה שאני צעירה זה יתרון והעובדה שאני עובדת מתוך תשוקה לא פחות חשובה מהניסיון.
  5. תקיפו את עצמכם באנשים שלידם אתם אוהבים את עצמכם קצת יותר - את השאר תנקו מחייכם. אמא שלי אמרה לי את זה בתקופה שיצאתי עם מי שהיום הוא בן זוגי, היא אמרה לי שזה יהיה הסימן שלי שהוא הבעל הנכון. אני לקחתי את זה גם כהמלצה לקריירה ולחיים בכלל.

לפרופיל הלינקדאין של דורין >