דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטור - איתי פרי לשנת 2020

איתי פרי, סמנכ"ל כספים ואופרציה בחברת לה מרק ויז'יון בע"מ, הנוטל חלק בתכנית המנטורים של המכללה זו השנה השנייה ברציפות, מאמין כשתפקידו כמנטור הוא לשאול שאלות שיגרמו למנטי לחשוב ולהתקדם לעבר המטרות שלו

איתי פרי, סמנכ"ל כספים ואופרציה לה מרק ויז'יון בע"מ,, הוא בוגר תכנית התואר הראשון במנהל עסקים וחשבונאות, ותכנית התואר השני במנהל עסקים לחשבונאים - שתיהן של המכללה למינהל. את הקריירה שלו התחיל איתי בהתמחות בפירמת רואי החשבון EY, אחת מארבע הפירמות הגדולות בעולם לראיית חשבון. "היה לי חשוב להיכנס דווקא לאחת מהפירמות הגדולות, כי כבר בהתחלה כיוונתי לתפקידי ניהול כספים ולא לתפקידים של רואה חשבון במשרד רואה חשבון. הידיעה לאן אני רוצה להגיע עזרה לי לתכנן את המסלול והובילה אותי ל- EY" הוא אומר.

כשסיים את ההתמחות, למרות היותו יחסית נטול ניסיון, התברג איתי בחברת סטארט אפ כמנהל הכספים, בה עבד כ-4 שנים. באותה חברה הוביל, בסופו של דבר, מחלקה של 10 אנשי כספים מכל העולם, הקים חברות בחו"ל, בנה תכנוני מס לקבוצת החברות, הטמיע מערכות ERP והוביל הליך הנפקה בלונדון ובנאסד"ק. "ההתפתחות שלי, הניסיון שצברתי וההתבגרות המקצועית שלי באותה חברה, אליה נכנסתי ללא ניסיון, הייתה כמו לעלות במעלית אנכית במהירות האור".

בתפקידו הבא המשיך איתי לניהול כספים ביחידה עסקית גדולה ומשמעותית בחברת אמדוקס, תפקיד בו חיזק את היכולות העסקיות וניהול מו"מ עם לקוחות תוך תמיכה בשדרת ניהול גדולה, בכירה ומשמעותית.

"עם ניסיון בהובלת חברה קטנה לעבר צמיחה וגם בליווי של חברה גדולה עסקית, הייתה לי הזכות לבחור מה הלאה", אומר איתי, "הבחירה שלי הייתה לחזור לחברה קטנה בתור סמנכ"ל כספים ואופרציה ולהשתמש בכל הכלים שרכשתי על מנת ליצור באותה חברה משהו אליו אני מתחבר מבחינת הערכים שחשובים לי. שם גם נולדה התשוקה שלי לתת, לשתף, להיות מנטור ולהוביל אנשים לעבר הגשמת יעדים וניצול פוטנציאל ויכולות אישיות".

למה אתה כאן?

מזה כעשור התשוקה שלי היא להתחבר לאנשים, לשתף בניסיון ובתובנות שצברתי, הן בעולם העסקים אך בעיקר בהבנת אנשים וביכולת לעזור להם להגשים מטרות. מצאתי את עצמי עושה את זה בכמה מסגרות, חלקן רשמיות כמו התנדבות בארגון "פעמונים" ופורום מיכל סלה, חלקן במסגרת תפקידי כחבר הנהלה בכירה בארגון בו אני עובד, וחלקן בצורה לא רשמית בתור עזרה למכרים, משפחה וחברים. כשנחשפתי לקול קורא של ליאור כהן מהמכללה למינהל, הרגשתי שמצאתי בית ומענה לכל מה שחשוב לי ולהגשמת הערכים שלי. היום כבר מלווה את המחזור השני שלי בתכנית ונהנה מכל רגע.

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטור?

תפקיד המנטור הוא לשאול שאלות שיגרמו למנטי לחשוב ולהגיע למסקנות מה עליו לעשות לעבר הגשמת המטרות אותן הציב לעצמו. הדרך לעשות זאת היא עם הרבה רגישות, יכולת להתחבר למנטי, לאופי ולערכים שלו, לתת לו דוגמאות מהניסיון האישי, ובעיקר לחזק אותו ו"להחזיק" לו את היד שלפעמים רועדת מחשש לקבל החלטות.

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

בדיעבד קיבלתי הרבה עצות טובות, אך לא תמיד ידעתי שהן עצות טובות כשנחשפתי אליהן. אנחנו מקבלים עצות כל הזמן, מה שעושה אותן טובות, בעיני, הוא שילוב של האמון והערכה בין מקבל העצה לאדם שנותן אותה, ומה מקבל העצה בוחר לעשות איתה.

ההמלצות של איתי לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. תתייעצו - התייעצו תמיד עם אנשים שאתם מעריכים כי עצה מהם תהיה משמעותית עבורכם, ויהיה לכם קל יותר ליישמה. 
  2. תכוונו גבוה! כדי להתקדם ולהתפתח צריך לא לפחד לקפוץ למים העמוקים. אם כל הזמן נחפש לעשות מה שאנחנו כבר יודעים לעשות, כי זה אזור הנוחות שלנו - נעמוד במקום ולא נתפתח. 
  3. למידה כדרך חיים - תחפשו הזדמנויות ללמוד כל הזמן - כנסים, הרצאות, כל דבר שמאפשר לכם לפתוח את הראש לדברים חדשים. 
  4. תעשו לכם מצפן - תגדירו שלושה ערכים מרכזיים שחשובים לכם, ותעזרו בהם לצורך קבלת החלטות בהתלבטויות ובסיטורציות לא מוכרות אליהן אתם נחשפים. 
  5. אל תחכו ש"המזל ידפוק לכם על הדלת" - אל תצפו שיציעו לכם ושיראו אתכם כפי שאתם חושבים שמגיע לכם שיראו אתכם. כל אדם הוא שונה וכל אדם מונע ממשהו אחר. אם לא תגידו מה אתם רוצים, אתם למעשה מהמרים שמי שמולכם ידע זאת בעצמו, מה שמקטין מאוד את הסיכויים שתקבלו מה שאתם רוצים. 
  6. אף פעם לא מאוחר להתחיל לעשות דברים - המשיכו לחקור, להתפתח ולחפש חידושים בחייכם. זה שומר אתכם חדים, יעילים עם חדוות עשייה וסיפוק גדול!

לפרופיל הלינקדאין של איתי >