דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטור - נדב קידר לשנת 2020

נדב קידר, יצרן מציאות, יועץ אסטרטגי לסטארטאפים ובעלים של משרד שיווק דיגיטלי, הוא בוגר תכנית התואר הראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק של המכללה למינהל. נדב בחר במסלול של עצמאות, ויש לו רקורד יזמי עשיר. במהלך השנים הוא הקים מספר סטארטאפים טכנולוגיים. "הטכנולוגיות שבנינו נראות עתידניות גם כיום, כמה שנים אחרי" הוא מספר בנוגע לאחד הסטארטאפים שהקים. במהלך הלימודים החליט לרכז את הניסיון הגלובלי שצבר ולהקים סוכנות שיווק דיגיטלי, ובהמשך הקים חברת ייעוץ לסטארטאפים. לתכנית המנטורים של המכללה למינהל הצטרף כבר לפני שנה, במחזור הראשון, וכעת הוא ממשיך למחזור נוסף.

למה אתה ממשיך?

הייתי מנטור במחזור הראשון של התכנית ומאד נהניתי מהעשיה והתרומה. בין המנטורים אנחנו תמיד דנים כמה התהליך מגדיל את שני הצדדים. בכל מה שעשיתי בחיים תמיד דאגתי שיהיו לצידי מנטורים ואנשים מנוסים ממני שאני יכול ללמוד מהם. ולכן, אם יש מישהו שאני יכול לעזור לו לגדול כמו שעזרו לי, זו זכות מבחינתי. כבוגר המכללה אני זוכה לעשות משהו עבור הבוגרים שלנו, וזו הרגשה של חזרה הביתה.

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטור?

אני מאמין שבשביל להיות מנטור אתה חייב, לפני הכל, להוות דוגמא אישית. חשובה ההתאמה בין המנטור למנטי. המנטי הוא אדם שרוצה לצמוח ולהתפתח בדיוק כמוני, ואני חולק את הניסיון שלי ואת מה שעבד לי. כמנטור התפקיד שלי הוא לכוון ולעזור למי שמולי להוציא מעצמו את הגרסה הכי טובה שלו.

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

בכל עסק שהקמתי דאגתי שיהיה לי ייעוץ עסקי איכותי לצידי. אחד מהיועצים המדהימים שנתקלתי בהם היה אמיר פליישמן. הוא הראה לי שבעסקים יש רק שני מצבים - צמיחה או דעיכה. אין אמצע. אין כזה דבר להישאר במקום. אם הגעתם לתפקיד או לפרויקט המיוחל – המסע רק מתחיל, עכשיו הזמן לתת גז ולהמשיך לצמוח. אני תמיד אוהב לעבוד עם אנשים גדולים שאני יכול ללמוד מהם. ברגע שאתה האדם הכי חכם בחדר, הגיע הזמן להחליף חדר.

מה עוד?

למדתי דרך הרגליים ודרך השטח כמה הסיפור הפנימי שלך הוא זה שקובע מה תשיג. נכשלתי המון בחיים ולאט לאט למדתי איך לבנות את עצמי מתוך זה. הפרשנות שאני מעניק היא זו שתקבע האם הכישלון מקדם אותי או עוצר אותי. ההצלחות שהיו לי נוצרו בזכות מה שלא הצלחתי בו.
אני מאובחן עם לקויות למידה מכיתה ה'. כשהייתי ילד קצת התביישתי בזה ועם השנים עברתי מסע, למדתי להתמודד עם זה והבנתי שזו המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיים. הבנתי שאני חושב ההפך מכולם וכדאי שאבנה את עצמי בצורה שתעשה טוב למי שאני.
בתואר לקחתי כמעט בקביעות קונסרטה (ריטלין בשחרור איטי) וכשסיימתי את הלימודים הבנתי שאני חייב להחליט – האם אני רוצה להיות תלוי בכדורים האלה כל החיים? האם ה-ADD שולט בי או שאני שולט בו? באותו יום חתכתי את הריטלין מהחיים ומאז אני מתנהל בלעדיו בהצלחה.
חוץ מזה, בעבר הקפתי את אוסטריה באופני שטח, עברתי יחד עם חבר מסע של 1,200 ק"מ. כיום אני מאד מתחבר לצלילה ומתרגש כשאני מצליח לרוץ 5 ק"מ.

ההמלצות של נדב לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. תשכחו מהמילה קריירה - פעם, בדור ההורים שלנו, היית בוחר במקצוע לפי מסלול אפשרי וההתפתחות הצפויה בו. כיום אפשר להתפתח בכל תחום ולעשות מעברים מאד חדים בין תפקידים. מה שרלוונטי להתפתחות שלכם הוא התפקיד הנוכחי והתפקיד הבא. מעבר לזה אין לאף אחד מאיתנו יכולת חיזוי: לפני 20 שנה לא היה מקצוע כזה שיווק דיגיטלי, עד 2007 הטלפון שלנו היה ממש טיפש וכל עולם האפליקציות לא היה קיים.
  2. תראו את עצמכם כל הזמן ובמקומות הנכונים - אנשי מקצוע שבוחרים ליצור לעצמם מותג אישי בנוסף לתפקיד שלהם בעולם העבודה והקריירה, הופכים למצרך מבוקש. זה מראה שלפני הכל יש לכם ערך להביא. המעסיק צריך אתכם ולא להפך. את המותג שלכם כדאי שיראו בקביעות אנשים בעלי השפעה.
  3. לכל החלטה שלכם יש מחיר - אם אתם אנשים שרוצים לצמוח ולטרוף יעדים עסקיים יש לזה מחיר של לחיות ביעילות, ועם מעט מנוחה (אל תבלבלו את זה עם שינה – תשנו טוב). אם הבנתם שטוב לכם איפה שאתם והגעתם ליעד שלכם, תהנו מהמקום הזה ושימו את ה-FOMO בצד.
  4. רק אתם קובעים מה תוכלו להשיג - קמתם בבוקר? תנו מבט ימינה ושמאלה. אתם נמצאים במדינה מערבית מפותחת עם הזדמנויות מדהימות סביבכם. זה כבר יתרון לעומת רוב העולם. התפקיד שלכם הוא לבחור מה תרצו להשיג ולעשות כל מה שאפשר כדי להשיג אותו.
  5. תרגלו מדיטציה - פעם המילה הזו נשמעה לי הזויה. כיום אני מבין כמה עוצמה יש בלשבת 15 דקות עם עצמך בניסיון להתרכז ולנשום. אני לא תמיד מצליח להתרכז כמו שהייתי רוצה אבל דקה אחת של מדיטציה איכותית מתוך רבע שעה שווה את הכל.

לפרופיל הלינקדאין של נדב >