דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - נועה אוסטרובסקי

נועה אוסטרובסקי, product marketing manager בחברת סייבר, מאמינה שתפקידו של המנטור להיות האדם שאף פעם לא מביך לשאול אותו שוב ושוב את אותה השאלה, או מיליון שאלות שונות

נועה אוסטרובסקי, product marketing manager בחברת סייבר, היא בוגרת התואר השני במנהל עסקים, עם התמחות בשיווק ופרסום של המכללה למינהל. לנועה גם תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון. עוד במהלך התואר הראשון נועה החלה לעבוד ככלכלנית "אבל די מהר הבנתי שאני אמנם אוהבת מספרים ואנליטיקות אבל התפקיד הזה לא מביא לידי ביטוי את החלק שבי שמחפש יותר אנשים, שיחות ויצירתיות", היא אומרת. לכן החליטה לעשות שינוי ולנסות את עולמות השיווק, תחום שהיא מרגישה שהוא המקום הנכון עבורה. במהלך הקריירה עבדה נועה בחברות שונות , בהן מילאה תפקידים שונים בעולמות השיווק. "בלי תכנון או אג'נדה, יצא שבמהלך העשור האחרון עברתי בין לא מעט חברות. במשך לא מעט שנים זה הלחיץ אותי. היום אני מבינה שזה יתרון ומרגישה כמה ערך יש לזה", היא אומרת, "מכל תחום וחברה אני לומדת, מתפתחת, צומחת ועושה את המיטב כדי להחזיר את כל זה בחזרה לארגון ולתפקיד".

למה את כאן?

חשוב לי מאוד לשלב התפתחות מקצועית לצד התנדבות ותרומה לקהילה. זה בהחלט משהו שאני מקדישה לו זמן ומחשבה בשנים האחרונות וללא ספק הנתינה מעניקה לי הרבה בחזרה. השנה התלבטתי באיזו מסגרת להתנדב וכששמעתי על האפשרות להשתלב בתכנית forward הרגשתי שזו נקודת זמן מתאימה להתנדב במסגרת שלוקחת בחשבון את הידע המקצועי שצברתי.

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטורית?

להיות הבן אדם שאף פעם לא מביך לשאול אותו שוב ושוב את אותה השאלה או מיליון שאלות שונות. בשנים הראשונות בשוק העבודה (בעצם אולי גם אחרי ;)), יש הרבה לחץ סביב השאלות האם בחרתי את המקצוע הנכון עבורי והאם אני עושה את הצעד הנכון בכל מעבר עבודה ו/או תפקיד. אני מאמינה שהיום הרבה יותר קל לעבור בין תחומים ושיש ל-diversity יתרונות רבים. מתוך האמונה הזו, הייתי רוצה להיות הקול המאזן ששם את הדברים בפרופורציות מתאימות ועם זאת מסייע בתהליך בניית וגיבוש קריירה וגם גיבוש העובד שאתה.

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

בתפקיד הראשון שלי, לפני כעשור, אחרי תקופה מאוד אינטנסיבית בעבודה, הגיע חג המולד והקולגות בחו"ל יצאו לחופשה. המנהל שלי עודד אותי לצאת מוקדם כל יום והסביר: צריך לזהות בחיים מתי חשוב לעבוד קשה ולהתאבד על דברים, ומתי אפשר להוריד קצת את הרגל מהגז. בתקופה שבה הכל כל כך אינטנסיבי והגבולות בין בית ועבודה מטשטשים- זה משפט שאני אוהבת להזכיר לעצמי.

ההמלצות של נועה לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. חיוך ושיח בגובה העיניים הן נקודת התחלה מצוינת לכל משימה ופגישה. 
  2. אנחנו כאן כדי ללמוד, לשפר ולהשתפר. מכל טעות והתנסות צריך ללמוד לקחת את הטוב וגם את הפחות ולהמשיך הלאה חכמים יותר. 
  3. שינוי עבודה/תפקיד זה נקודת זמן נהדרת לעבוד עם עצמך על הדברים (הקטנים והגדולים) שהפריעו לך במקום הקודם, ולהשתפר. כשמגיעים למקום חדש אנחנו מגיעים כדף חלק ויש לנו את הזכות לצייר את עצמנו קצת יותר כמו שהיינו רוצים. דוגמה לכך יכולה להיות שינוי גישה או סגנון ניהול, אלו שינויים שקשה יותר לעשות אותם לאחר שכבר גובש סגנון שכולם מכירים והעובד מזוהה איתו. 

לפרופיל הלינקדאין של נועה >