דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - אוסי תגר

אוסי תגר, ה-CEO של חברת Unilog, מאמינה שמנטור הוא כמו מגדלור - תפקידו להאיר את הדרך, לאפשר, ולייצר תחושת ביטחון

אוסי תגר, ה-CEO של חברת Unilog, היא בוגרת תואר ראשון ושני במנהל עסקים, התמחות ראשית מימון משנית מערכות מידע, שניהם של המכללה למינהל.

המסלול שלה התחיל בעולם הייעוץ ב-Ernst & Young ולאחר מכן שימשה כסמנכ"ל בחברת הייעוץ Deloitte & Touch. "התמזל מזלי ובשנת 2000 הבנתי שהחיבור של האינטרנט עם עולם הלוגיסטיקה האפרורי עומד ליצור מהפכה, וקפצתי למים של עולם הלוגיסטיקה שדאז עשה מיתוג חדשני וקרא לעצמו Supply Chain", אומרת אוסי, "ההתמחות שלי היא בעולם של ניהול שרשרת אספקה גלובלית שמביאה לפתחם של חברות אתגרים השונים מניהול מקומי. אני חוגגת השנה 20 שנות שרשרת אספקה ובחמש שנים האחרונות מנהלת חברה מהממת ומגניבה בשם Unilog שמעצבת פתרונות ומנהלת עבור לקוחות את שרשרת האספקה שלהם בחו"ל, חברה שעובדת 7\24 ויש בה אנשים צבעוניים מאוד, חכמים, שאוהבים את מה שאנחנו עושים, יש לנו מערכת מידע שפותחה על ידנו שמאפשרת לנו להיות מי שאנחנו".

אוסי אומרת כי מה שעזר לה להתקדם בקריירה שלה זה שאפתנות מולדת, יצירתיות, תשוקה אמיתית לתחום, ושמחת עשייה. "מעבר לכך גם ההחלטה לא לוותר על מי שאני, על מה שחשוב לי, על הערכים שגדלתי עליהם. לא לוותר על עצמי, על הילדים ועל החופש להיות משמעותית היכן שאני נמצאת; לקיחת אחריות על הבחירות, לנהל את המציאות (עד כמה שניתן) ולא לתת לה להכתיב את חיי, לשנות גם אם זה קשה, לזוז קדימה, ללמוד, להקשיב, לפחד אבל להתמודד עם הפחד".

למה את כאן?

"בעשייה האישית שלי אני מלווה מנהלות שרוצות להגיע לתפקידים בכירים. חשוב לי לראות יותר נשים בתפקידים מובילים בחברות עסקיות, יותר נשים בחדרים 'שבהם מתקבלות ההחלטות'. ההצטרפות לתכנית אפשרה לי לחבור לבוגרת צעירה שמתחילה את מסעה בעולם העסקי וכולי תקווה שאהיה לה מגדלור כל אימת שהיא תצטרך, אני לא רואה בזה 'תפקיד לחצי שנה' אלא אפשרות שתעמוד לרשותה בעשרים שנים הבאות".

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטורית?

"מה התפקיד של הורה? של מנהל? אין לי תשובה מנצחת. בדרך שלי בחרתי להקשיב ולשאול, ללמד שיטות ולא לספק פתרונות, או לפחות לספק פתרון רק כשבאמת זה מה שנדרש. מנטור/מנהל/הורה דומה בעיני קצת למגדלור - הוא שם, הוא מאיר את הדרך, הוא מאפשר, יוצר תחושת ביטחון".

עצות טובות שקיבלת במהלך הקריירה?

"בתקופה שעבדתי בנטפים ארז מלצר, שהיה אז המנכ"ל, אמר לי יום אחד - 'את עושה הרבה דברים מצוינים, שאני מודע אליהם כי אני נכנס לחדר שלך ושואל, אבל לא הרבה יודעים'. מהשיחה הזו למדתי שמנהל צריך לעשות גם PR. לא לצאת מנקודת הנחה שכולם יודעים על העשייה שלי, ולכן חשוב לחלוק אותה".

מה עוד?

"כתבתי שני ספרים לאחד קוראים 'קוסמת המציאות' ולשני 'הקבוצה'. הם יושבים להם במגרה שלי וכנראה יישארו שם לעולם, כתיבה עבורי היא חלום שאין לי אומץ, עדיין, לחלוק עם העולם.
יש לי שלושה ילדים, כאם יחידנית. אחרי שהבכור נולד, הייתי בתפקיד מרתק ומאתגר שהכתיב נסיעות תכופות לחו"ל, אבל אחרי כשנה עזבתי, כי לא עמדתי בניתוקים הללו משגרת היום יום שלו. בלי לדעת לאן אלך אך מידיעה שחשוב לי להיות בבית ולהיות נוכחת - בחרתי לעבוד בחברה חדשה ובתפקיד חדש שבניתי אותו כך שאהיה משמעותית בעבודה וגם בבית. בהמשך נולדו לי תאומים, אחד מהם חלה מאוד כשהיו בני שנה וקצת. נעדרתי חודש מהעבודה, וכשחזרתי המנכ"ל ישב מולי ונזף בי ולא שאל דבר על מצב הבן, מצבנו בבית. אני זוכרת שישבתי שם והבנתי שאני לא רוצה חלק בחברה כזו שאלו ערכיה, שזה מי שמוביל בראשה, ועזבתי בלי לדעת מה הלאה. בשני המקרים הבחירה שלקחתי לוותה בחששות, תחושת משבר שתעלתי לבחירה אחרת, טובה יותר עבור מי שאני ועבור המשפחה שאני רוצה לבנות, המנהלת שאני רוצה להיות. בשני המקרים צמחתי והתפתחתי למקומות שהם נכונים לי יותר ובסופו של דבר למקום בו אני מנהלת חברה ויוצרת את התרבות הארגונית בה אני רוצה לעבוד ושערכיה הם הערכים בהם אני מאמינה".

ההמלצות של אוסי לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. העזו לדמיין - תעזו לבחור בתפקיד החלומות ולנעוץ בדמיון - איזו חברה? מה היא עושה? מה התפקיד? מה ארגיש? למה זה מה שאני רוצה?
  2. ללמוד, כל הזמן - העשרת עולמות תוכן מקרינה על כל עשייה שתבחרו. היא מעשירה ומדליקה נורות המצאה.
  3. תאהבו - תאהבו את העשייה שלכם, האנשים שסביבכם, התכולה. 
  4. אל תפחדו מכישלון - להיכשל, לספוג את המכה, להתרומם אחרי חישוב המסלול מחדש ולהמשיך לנוע. 
  5. תיעזרו - קחו מלווה בכל פעם שהאתגר מיצר פער בין היכולת הקיימת לצורך - להתייעץ, להקשיב ולפתוח את זווית הראייה והאפשרויות. 

לפרופיל הלינקדאין של אוסי >