דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - שרון שימקוביץ

שרון שימקוביץ, יועצת לסטארט אפים, נותנת שירותי HR ויעוץ ארגוני, מאמינה שהתפקיד שלה כמנטורית הוא לאפשר למנטי שלה לעשות בחירה נכונה מתוך היכרות אמיתית עם עצמה ועם החוזקות והעוצמות שלה

שרון שימקוביץ, יועצת לסטארט אפים, נותנת שירותי HR ויעוץ ארגוני, היא בוגרת תואר ראשון במדעי התנהגות ותואר שני ביעוץ ופיתוח ארגוני, שניהם של המכללה למינהל.

את הקריירה שלה התחילה שרון בחברות השמה לעולם ההייטק. לאחר כמה שנים, החלה למלא תפקידי ניהול גיוס ו-HR בחברות הייטק בינוניות. "עולם הגיוס ומשאבי אנוש עבר מהפך מתחילת הקריירה שלי. פעם שלחנו קו"ח של מועמדים בפקס ☺", היא מזכירה. לפני 8 שנים עברה שרון לעולם הסטארט אפים: "הבנתי שמצאתי את מה שחיפשתי. אני מאוד אוהבת את הדינמיות, הקצב והאדרנלין, היצירתיות והחדשנות ובעיקר את הבנייה מאפס שמלאה באינסוף אפשרויות וגיוון. זו עבודה שמלאה באנרגיות והתרגשות. חדוות עשיה במיטבה".
שרון הצטרפה לסטארט אפ Perfecto Mobile כשהיו בו כ- 40 עובדים כמנהלת הגיוס הגלובלית והובילה את הצמיחה של החברה לכמעל 200 עובדים. "זו היתה עבודה מרתקת של בניית אסטרטגיית גיוס ותשתיות גלובלית. בנוסף, ליוויתי בניית קבוצות וצוותים במחלקות שונות בעולם, ליוויתי והדרכתי מנהלים ומועמדים, הייתי אחראית על בניית מיתוג מעסיק והפיכת החברה ל'ארגון מגייס'. כל אלה תוך כדי למידה והבנה מתמדת של שוק העבודה שעבר מהפך בעשור האחרון והעולם הדיגיטלי תפס בו מקום מרכזי".
בהמשך עברה שרון לתפקידי ניהול משאבי אנוש ב- Perfecto Mobile ואחר כך ב Simplex שכללו בניית אסטרטגיית HR ושימור עובדים, ניהול צוות, ליווי וייעוץ להנהלה ולמנהלים, פיתוח עובדים ומנהלים, הובלה וליווי שינויים ארגוניים, הקמת סייט בחו"ל ועוד. "לפני שנתיים הגשמתי חלום נוסף והפכתי להיות עצמאית. הבנתי שצברתי הרבה ניסיון וידע אותו אני יכולה לספק למספר חברות במקביל, וליהנות מהמגוון שעבודה כזו מאפשרת. היום אני יועצת לסטארט אפים, נותנת שירותי HR ויעוץ ארגוני. במסגרת זו אני עובדת בעיקר עם מנכ"לים והנהלות על גיבוש ויצירת אסטרטגיית HR וגיוס ובניית תרבות ארגונית בריאה וטובה שהיא הבסיס לחברה מצליחה בעיניי", היא אומרת. "אני נהנית מאד מהמפגש עם האנשים, מההקשבה לצרכים והשאיפות שלהם והחיבור בינם לבין צרכי ומטרות הארגון. חלק מרכזי בתפקיד שלי הוא לשים מראות לכולם כדי לאפשר להם לגדול ולצמוח. סטארט אפים נמצאים בעשיה בקצב גבוה מאד ובלחץ גדול כדי כדי לנצל את המומנטום וההזדמנויות ויש לזה מחיר כמובן. התפקיד שלי הוא לאפשר למנכ"ל ולהנהלה לעצור ולהתבונן על העשייה בתוך כל האטרף, ולהבין האם הם עובדים נכון במונחים של שימור עובדים והקשבה לצרכים שעולים מהשטח והם קריטיים ויכולים להיבלע , יצירת מבנה ארגוני מתאים ועוד".

שרון מאמינה שמערכות יחסים טובות בעבודה, ובכלל בחיים, הן בסיס חשוב לצמיחה ולהצלחה. "ה- BEING של חברות, כמו אצל אנשים, הוא הבסיס להצלחה ושם אני מתחילה. על פני השטח הכול יכול להראות כביכול נפלא ועדיין לא מבינים למה דברים לא עובדים טוב, אבל כשמתחילים להעמיק ולשאול שאלות, דברים מתחילים לצוץ ולהתחבר ואז אפשר להתחיל לייצר שינוי. הלמידה שלי בתהליכים האלו היא עצומה, ואני מרגישה שאני נותנת ערך גדול בעשיה שלי ומאפשרת לשינויים לקרות".

למה את כאן?

חלק גדול מהצמיחה שלי היא הודות לאנשים שהיו שם בשבילי ולמדתי מהם ומהעצות שלהם. נעזרתי לא מעט, גם בתשלום, ביועצי קריירה ואנשי מקצוע אחרים לאורך הדרך שעזרו לי להתפתח. היום אני שמחה להיות כזאת בשביל מישהו אחר ולחלוק בידע ובחוויות שלי.

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטורית?

להיות שם בשביל המנטי בכל שאלה והתלבטות, לעזור לה לעבור את המסע הזה ביחד. להקשיב לה ולעזור לה להגשים את עצמה בדרך הכי נעימה ומאפשרת שיש. לאפשר לה לעשות בחירה נכונה מתוך הכרות אמיתית עם עצמה ועם החוזקות והעוצמות שלה, תוך כדי שאני מעשירה אותה בתובנות וידע מהניסיון והדרך שלי. זו מתנה לשני הצדדים וזכות בשבילי להיות שם בשביל מישהו. גם אני לומדת ממנה על עצמי.

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

להיות נאמנה וקשובה לעצמי ולהיות מסוגלת להסתכל במראה אחרי כל צעד שאני עושה. עוד עצה טובה שקיבלתי היא שבעבודה צריך ליהנות - אני מאמינה שתפקיד נכון עבורנו אמור להלהיב ולרגש אותנו. רק כשהעובדים עם הלב, זה יכול להצליח באמת.

מה עוד?

כדי לצמוח באמת בקריירה דרושים הקשבה, תעוזה ואומץ. צריך לפרוץ מהמקומות הרגילים והמוכרים שלנו, ולהגיע אל המקומות הלא ידועים - בהם מתרחשת צמיחה אמיתית. המשפט שאני מחוברת אליו ומדבר על זה: "כל מה שרצית נמצא בצד השני של הפחד" (ג'ורג' אדאיר).

ההמלצות של שרון לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. צרו הזדמנויות למידה מגוונות - תמשיכו לחקור, לחוות ולגלות. מעבר לידע אקדמי חשוב לקרוא ספרים, כתבות, פודקאסטים, לקחת חלק גם בקורסים, סדנאות, כנסים, מיטאפים - יש אין סוף ובכל תחום. ידע זה מקור עצום להתפתחות ולצמיחה מקצועית והוא לא חייב להיות מקצועי נטו - כל דבר יכול להעשיר אתכם. לפני חצי שנה סיימתי סדנת משחק וזו היתה חוויה מדהימה שנתנה לי הרבה כלים גם לעולם המקצועי שלי.
  2. התפתחות אישית היא הבסיס להתפתחות מקצועית - חשוב להזין את עצמנו מבחינה אישית ובאופן שוטף כדי לפרוץ ולצמוח בקריירה ובכלל (בכל הרבדים - הורות, זוגיות ועוד). אם יש דברים שמעכבים אותנו, פחדים וחסמים אחרים, הם יבואו לידי ביטוי גם בקריירה. כשאנחנו במקום שלם ועם ערך עצמי גבוה הכול פתוח  גם מקצועית. 
  3. אנשים, אנשים, אנשים - המילה נטוורקינג אולי הפכה נדושה אבל אני מאמינה בחיבור אמיתי לאנשים. אנשים היו ועדיין חלק משמעותי בצמיחה המקצועית שלי. אני אוהבת להיפגש ולהתייעץ עם אנשים שאני מכירה שנים וגם יוצרת מפגשים עם אנשים חדשים כל הזמן. כל מפגש מלמד ומפרה, ורוב האנשים נהנים לשתף ולעזור.
  4. תשקיעו - ובאמת - תעבדו קשה מבחינת זמן, למידה ומחקר כדי לעשות את הכי טוב שלכם. תעשו עבודה מקיפה ונסו תמיד להבין את הרציונל והמשמעות של מה שאתם עושים. משמעות ועניין הן מילות מפתח בעשיה מוצלחת.
  5. להיות טובים ואנושיים - ככה פשוט, אותנטיים ולא מונעים מאגו. בכל צעד שלנו. 

לפרופיל הלינקדאין של שרון >