דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - טל בשן

טל בשן, מנהלת שיווק ופיתוח עסקי בלאומיטק, הגיעה לתכנית המנטורינג, מתוך הרצון לתרום מהידע ומהניסיון שלה, אבל מאמינה שגם היא עצמה תיתרם ממנה

טל בשן, מנהלת שיווק ופיתוח עסקי בלאומיטק, הזרוע הבנקאית לתעשיית ההיי-טק של בנק לאומי, היא בוגרת התואר הראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון ושיווק, של המכללה למינהל.

תוך כדי התואר השני במנהל עסקים, אותו למדה בברוך קולג' בניו-יורק, התקבלה ל- JP MORGAN CHASE למסלול האנליסטים בתחום האשראי. את המסלול סיימה בהצטיינות והוצבה כאנליסטית בבנקאות המסחרית המתמחה בטקסטיל ויהלומים, ולאחר מכן קודמה ל- RM. "עם חזרתי לארץ החלטתי שאני רוצה להתנסות בעוד תחום והצטרפתי למשרד הפרסום מקאן אריקסון כפלנרית", היא מספרת. "תחום זה תרם לי רבות בכל הקשור לאיתור וניתוח מידע, הכנת מצגות, חשיבה יצירתית ואסטרטגית, עבודת צוות וטיפוח קשרי לקוחות".
בהמשך, הצטרפה לבנק לאומי בו היא נמצאת ב-15 השנים האחרונות. "רבים בסביבתי מתפלאים על משך הזמן שאני 'מחזיקה' באותו המקום. אומנם מדובר באותו מעסיק אבל הצלחתי לנהל קריירה מעניינת ומגוונת בשנים הללו, עם מילוי תפקידים שונים ובמקומות שונים - אשראי, פיתוח עסקי שיווק וקד"מ", היא מציינת.

למה את כאן?

"החלטתי להצטרף לתכנית המנטורים FORWARD מתוך הרצון לתרום מהידע ומהניסיון שלי ולסייע לאחר לצמוח ולהתפתח. אני חושבת שכשיש מישהו שיקשיב, שיכוון, זה יכול לתרום רבות במיקוד והשגת מטרות. מעבר לכך, ההצטרפות לתכנית תורמת רבות גם לי - אם בחידוד כישורי ההקשבה וההכוונה שלי, בהגדלת רשת הקשרים שלי ואם בחשיפה לכלים וחומרים חדשים שנלמדים כיום במסלול האקדמי".

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"כל העצות שנתתי כאן. אלו המלצות שאני מנסה ליישם לכל אורך הקריירה שלי".

הטיפים של טל לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. לסמן מטרות - מתחילת הקריירה ולכל אורכה - סמנו את המטרה הבאה אליה אתם שואפים להגיע. ברגע שאנחנו מכוונים, אנחנו מתעלים את עצמינו ומבצעים את כל הנדרש על מנת להגיע לשם.
  2. לא לשקוט על השמרים - כשמתחילים להרגיש נוח מידי בתפקיד, כאשר כבר אין אתגר, אין יותר מה ללמוד – זה הזמן להתחיל לחפש את התפקיד הבא. לא חייבים לחפש דווקא קידום. על מנת לאתגר את עצמינו וללמוד דברים חדשים, כדאי לבחון כניסה לחברה גדולה יותר, טיפול בתחום אחר. התפקיד הבא צריך לשלב מיומנויות נוספות בהן ניתן ללמוד ולהתמקצע, וכזה שיסייע בהגדלת רשת הקשרים.
  3. טפחו את רשת קשרים - הקדישו זמן להיכרויות, תהיו אדיבים, תקשיבו, תנסו לעזור כשאפשר או לחבר בין אנשים. אף פעם אי אפשר לדעת מה יילד יום, חיבור שיצרתם יכול להביא לכם את התפקיד הבא או ערך מוסף לתפקיד בו אתם כיום.
  4. צברו ידע וערך מוסף - הקפידו לקרוא ולהיות מעודכנים בכל הקורה בתחום העשייה שלך בארץ ובעולם, בחנו איפה אפשר לחדש בתחום שלכם/ בתפקיד שלכם - אם בתהליך, בשירות או במוצר. כאשר תהיו עוגן ידע בתחום מסוים, יחד עם הבאת הערך המוסף, תהפכו לציר מרכזי בחברה בה אתם עובדים.

לפרופיל הלינקדאין של טל >