דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטורית - יעל בריסקר

יעל בריסקר, HP Indigo WW Service Segment manager, מאמינה כי התפקיד שלה כמנטורית הוא בין השאר לקצר את הדרך למנטי שלה, על ידי התווייה משותפת של מסלול הקריירה

יעל בריסקר, HP Indigo WW Service Segment manager, היא בוגרת תכנית התואר הראשון בכלכלה ותכנית התואר השני במנהל עסקים של המכללה למינהל.

את הקריירה שלה התחילה יעל בבית השקעות, "אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי ועזבתי לטובת משרת כלכלנית" היא מספרת, "התקדמתי מהר יחסית לניהול צוות ואח"כ לניהול מחלקה, ובמשך שנים ניהלתי כלכלנים ומנהדסי תעו"נ בחברת פלאפון במחלקות הכספים והשיווק. במהלך השנים שלי בחברה הובלתי פרויקטים מדהימים כמו השקת הרשת הסלולרית החדשה וכניסת האייפון הראשון לישראל".

בהמשך עברה יעל לענף ההייטק והצטרפה לחברת HP Indigo, ובמשך כמה שנים ניהלה בה קבוצה של כלכלנים ואנליסטים. "לאחר מספר שנים החלטתי לעשות שינוי ולהיות קרובה יותר ללקוחות ול-Business, וכיום אני חלק מהנהלת השירות העולמי בחטיבת הדפוס הדיגיטלי של HP ומנהלת את מוצרי השירות של אינדיגו".

למה את כאן?

"נתקלתי במקרה בפרסום של ליאור בפייסבוק, וחשבתי עד כמה היה עוזר לי אם במהלך הקריירה שלי היה מישהו שהיה מכוון אותי בדרך ובאתגרים עמם התמודדתי. החלטתי שאני רוצה להיות המישהי הזו עבור מישהו/מישהי".

יעל מאמינה כי תפקידה כמנטורית הוא לקצר את הדרך למנטי שלה, על ידי סיוע בבניית מסלול של הקריירה, חשיבה משותפת על מסלול הקריירה הנכון והתאמת התפקידים הנכונים, וזאת הודות לניסיון שצברה וההיכרות עם השוק. "התפקיד שלי הוא גם לתת ביטחון, לשמש כאוזן קשבת ולתת פידבק. כל אלו דברים מאוד חשובים בתחילת הקריירה", היא אומרת.

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"המנהל הראשון שלי אמר לי פעם 'אף אחד לא ייתן לך סמכות - קחי אותה בעצמך'. זה הטיפ הכי טוב שקיבלתי, והוא מלווה אותי עד היום".

הטיפים של יעל לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. תלמדו מאחרים - תלמדו ממנהלים בכירים, קולגות ועוד. מה כן לעשות וגם מאיזה טעויות להימנע. 
  2. לא לפחד מדברים חדשים - קחו על עצמכם דברים חדשים, אל תפחדו לעשות דברים שלא עשיתם קודם - בדיוק ככה צומחים.
  3. תתמקצעו - תשאפו להיות הכי מקצועיים במה שאתם עושים. תמיד תחפשו איפה אפשר להשתפר, ואל תסתפקו בפחות מהכי טוב. 
  4. תטפחו קשרים - תבנו ותטפחו קשרים בתוך החברה (וגם מבחוץ) - בסוף כולנו אנשים. 

לעמוד הלינקדאין של יעל >