דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

טיפ מהמנטור - ציקי פוקס

ציקי פוקס, שותף בבנק האירופאי DNFO, מאמין כי תפקידו של המנטור, בין השאר, הוא לספק מבט על, ולהאיר את הנקודות שעלולות להתפספס במהלך העשייה

ציקי פוקס, שותף בבנק האירופאי DNFO, למד במכללה תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון, ותואר ראשון במשפטים. בהמשך אף למד תואר שני במנהל עסקים בבר אילן.

את הקריירה שלו התחיל בחברות הקשורות לתחום הפיננסי, ובהמשך עבר לעולם הפיתוח עסקי, בהתחלה כשכיר ובהמשך הקים חברה בחו"ל. אחרי 3 שנים בחו"ל חזר לארץ ונכנס כשותף בחברת סטארט אפ בתחום של מוצרים רפואיים, ואחר כך היה מעורב בהקמה של שתי חברות סטארט אפ נוספות. "לפני כ-6 שנים הציעו לי אנשים שעבדתי איתם בעבר בתחום הבנקאי להצטרף כשותף להקמה של DNFO, שהוא בנק אירופאי שממוקם בשוויץ, והסכמתי", אומר ציקי, "כיום אנחנו מציעים שירות לאנשים ולחברות בכל העולם כמעט".

למה אתה כאן?

"החוויה שלי מהלימודים הייתה מאוד חיובית - הלימודים במכללה עשו לי רק טוב. כשפנו אלי, אמרתי שאשמח לתרום כמה שאוכל. אם אצליח לתרום למנטי ולמנוע ממנה לא לעשות את הטעיות שעשיתי, או לעזור לה לקצר תהליכים - זה יהיה סיפוק אדיר. גם עבורי היו אנשים שעשו זאת".

מה לדעתך התפקיד שלך כמנטור?

"שידכו לי מישהי מדהימה שמקימה עסק בתחום הקנביס הרפואי, וספציפית איתה אני מרגיש שהתפקיד שלי הוא רק לא להפריע. באופן כללי, אני חושב שהתפקיד של המנטור הוא לספק תמיכה בכמה רמות - ברמה הרגשית, ברמה של הידע שיש למנטור לתת, וברמה של העסק עצמו. תפקידו של המנטור הוא גם לתת מבט על. לפעמים אתה כל כך בתוך העשייה שאתה צריך לידך מישהו שיהיה מסוגל להביט מלמעלה ולתת טפיחה קטנה על השכם שתגרום לך לעצור רגע ולהסתכל, תפקידו להאיר עבורך את הנקודות שאתה מפספס.

"המנטור צריך גם להיות מסוגל להקשיב למנטי כדי לעזור לו לנווט, אבל גם רק בשביל ההקשבה עצמה. עוד הוא צריך להיות זמין בכל הרמות, ואוביקטיבי - כי לעיתים קל נורא להיסחף בייחוד כשמלווים אנשים כל כך מוכשרים".

עצה טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"לנשום. וגם - פרופורציה. בתקופות שחשבתי שאני הכי טוב היו אנשים שידעו להגיד לי 'אתה באמת טוב, אבל בוא נשים את זה בפרופורציה'. הם לימדו אותי להקשיב ולראות שיש אנשים שעשו את זה לפני".

ההמלצות של ציקי לפיתוח קריירה בעולם משתנה:

  1. תאמינו בעצמכם - במקרה הכי גרוע תקבלו "לא", תיכשלו. לא קרה שום דבר. אל תוותרו, ואל תפחדו.
  2. תהיו סבלנים - תכונה חיונית תמיד אבל בעיקר בעולם היזמות, בו כולם רוצים להיות כמו ההוא שבדיוק סגר גיוס או הונפק. אל תשכחו שלעיתים זה שסגר גיוס זה אחרי עבודה מאומצת של 10 שנים, וההוא שהונפק זה הסטארט אפ השלישי שלו, אחרי שניים שנסגרו. תזכרו שאתם במסע ויש לכם עוד דרך לעבור.
  3. תגוונו - אם אתם רוצים להגיע לקצה הפירמידה אתם חייבים לעבור דרך כל הנקודות החשובות בדרך לפסגה, ולעשות קצת מכל דבר. זה יעזור לכם לקבל ראייה רחבה, ולהיות יותר ורסטיליים.

לפרופיל הלינקדאין של ציקי >