דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

"לא לפחד לקחת הזדמנויות ולהעז, לא לפחד להיכשל"

דקלה בינדר צור, מנהלת קבוצת פיתוח ב- ב-Next Insurance, המשמשת כמנטורית במספר מסגרות, מרגישה שזו זכות להיות חלק מקידום והעצמה של נשים טכנולוגיות

דקלה בינדר צור, בעלת קריירה מפוארת בתעשיית ההייטק, החלה את דרכה בעולם זה עוד במהלך לימודי התואר הראשון במנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע, של המכללה למינהל. "במסגרת התואר הגברתי הרבה קורסים בתחום מערכות מידע הכוללים קורסים במדעי המחשב ובתכנות", היא מספרת, "בנוסף, כבר במהלך התואר התחלתי לעבוד בתור QA בחברת הייטק. שם נחשפתי לתעשייה, שהיתה אז מאוד צעירה בארץ".


במהלך השנים מילאה דקלה תפקידים שונים בעולמות הפיתוח, התכנות וניהול הצוותים, ומהם התקדמה לתפקידים בכירים יותר בחברות סטארט אפ ובחברות בינלאומיות גדולות. במקביל, במהלך השנים האלו, השלימה תואר שני במנהל עסקים, אף הוא של המכללה למינהל, וגם בו הגבירה את הקורסים הקשורים ליזמות בהייטק וניהול ופיתוח טכנולוגי. בתפקידה הנוכחי מנהלת דקלה קבוצת פיתוח ב-Next Insurance.


בשנים האחרונות דקלה משמשת כמנטורית בצורה פורמאלית ובלתי פורמאלית לאנשים צעירים המחפשים את דרכם בעולמות הטכנולוגיים. "עיקר המנטורינג שלי מתמקד בנשים המבקשות להשתלב בעולם ההייטק. אני מרגישה זכות להיות חלק מקידום והעצמה של נשים טכנולוגיות", היא אומרת, "כשפנו אליי מהמכללה להשתתף בתכנית המנטורינג Forward, זו היתה עבורי הזדמנות מצוינת לסגור מעגל במקום שבו הכול התחיל ולתת קצת מהידע שיש לי לאנשים בתחילת דרכם".


מה העצה הטובה ביותר שקיבלת במהלך הקריירה שלך?

"לא לפחד לקחת הזדמנויות ולהעז, לא לפחד להיכשל. הפחד מכישלון משתק אותנו וגורם לנו לתקיעות. כישלונות מעצבים אותנו לא פחות מהצלחות".

 

מה עוזר לך בחיים להיות גרסה טובה יותר של עצמך?

"הילדים שלי, הם עוזרים לי להיות גרסה טובה יותר של עצמי, הם מלמדים אותי להכיל ולהיות סבלנית יותר, ומצד שני - להיות יותר נחושה עבורם ועבורי. בנוסף, אני אוהבת להרגיש משמעותית לא רק עבור עצמי אלא בשביל מישהו או משהו אחר. אם הצלחתי לעזור ולהשפיע לטובה על מישהו או מישהי בחייהם האישיים, בקריירה, ולו רק בזכות עצה טובה - זה ממלא אותי באנרגיות שנותנות לי תנופה להמשך".

 

תמליצי לנו על פודקאסט/ספר/בלוג טוב אליו נחשפת לאחרונה.

"הפודקאסט 'חיות כיס' של תאגיד השידור 'כאן'. זה פודקאסט כלכלי אבל במילים של בני אדם. את הפודקאסט מגישים העיתונאים שאול אמסטרדמסקי וצליל אברהם. בנוסף, אני ממליצה על ספר של סיימון סינק 'Leaders Eat Last', זה ספר בעולמות הניהול שמנתח מה גורם לאנשים בארגון להישאר או לעזור ואיך מחזקים את הקשר בין האנשים לארגון".