דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

"צריך לדעת לדלג בין הצלחה להצלחה בלי לאבד את הענווה"

ליהיא פינטו, המייסדת והמנכ"לית של Triple & Co, הצטרפה לתכנית המנטורינג Forward של המכללה מתוך רצון לסייע לנשים יזמיות

ליהיא פינטו, המייסדת והמנכ"לית של Triple & Co, היא בוגרת (בהצטיינות) של תכנית התואר הראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון, של המכללה למינהל.


את הקריירה שלה התחילה בעולם הפיננסים מיד עם תום התואר כשהצטרפה לתכנית העתודה הניהולית של בנק לאומי. זמן קצר אחרי שהצטרפה לבנק הוצע לה תפקיד בשלוחה של בנק לאומי בבריטניה, והיא עברה ללונדון למשך למעלה מ-9 שנים. בבנק לאומי בריטניה מילאה ליהיא תפקידים שונים, כשהאחרון ביניהם היה VP private banking , "במסגרת התפקיד הזה נפגשתי עם יזמים שונים, והבנתי שמה שאני רוצה באמת הוא להיות בצד השני - בצד היזמי", אומרת ליהיא.


הרוח היזמית שלה באה לידי ביטוי בהקמה של חברת "Syte" . "אי שם ב-2014, כשכל התחום של AI עוד היה יחסית בחיתולים, גללתי באינסטגרם וראיתי שמלה אדומה שמצאה חן בעיניי. לא הבנתי למה אני לא יכולה ללחוץ על התמונה ולקבל פרטים היכן ניתן לרכוש אותה", היא מספרת על תחילת הדרך. מהצורך הזה הוקמה "Syte" , חברה ישראלית שפיתחה טכנולוגיית חיפוש ויזואלי המבוססת על בינה מלאכותית. הטכנולוגיה שפיתחה החברה נרכשה על ידי מותגים מובילים בעולם ביניהם טומי הילפיגר, נייקי, Forever 21 ועוד. החברה גייסה 71 מיליון דולר והעסיקה למעלה מ-170 עובדים.


במאי 2021 מכרה ליהיא את החלק שלה בחברה, ויצאה לדרך חדשה עם הקמת Triple & Co. החברה מלווה יזמים ויזמיות, בעיקר מי שהקימו חברות סטארטאפ בתחום ה-b2b, בתהליכי בניית המחלקות מייצרות הרווח - שיווק, מכירות ו- customer success. "אנחנו עובדים עם יזמים שכבר גייסו הון התחלתי ועוזרים להם להבין איך להגיע לשוק כמה שיותר מהר, ולשלש את הכנסות החברה שנה אחר שנה", אומרת ליהיא, "לתוך העבודה הזו אני משלבת את כל הידע והקשרים שצברתי. אני מביאה איתי ניסיון אמיתי מהשטח - הייתי בשוחות, ועשיתי את הכל. זה מסייע לי לסייע להם".


לתכנית המנטורינג Forward הגיעה ליהיא דרך ליאור שפירא, אף היא מנטורית בתכנית, שעבדה תחתיה ב- "Syte". "שמחתי להצטרף לתכנית המנטורינג Forward כי חלק מהאג'נדה שלי היום היא לעזור לנשים יזמיות. אחוזים מאוד נמוכים מהכסף שמגויס בתחומי היזמות מגיע לנשים, בנוסף גם הנוכחות של נשים בתפקידי מפתח בתעשיית ההייטק עדיין נמוכה מאוד. אני רוצה לעזור לשנות את המצב הזה".


מה העצה הטובה ביותר שקיבלת במהלך הקריירה שלך?

"יש ציטוט של צ'רצ'יל שאימצתי ועשיתי לו שינוי. הציטוט המקורי הוא 'הצלחה היא היכולת לדלג מכישלון לכישלון בלי לאבד את ההתלהבות'. זו אמירה שמתאימה מאוד לעולם הסטארטאפים בו חווים לא מעט נפילות. התוספת שלי לאמירה הזו היא - 'צריך לדעת לדלג בין הצלחה להצלחה בלי לאבד את הענווה', כי בהייטק כשחווים הצלחות בסקייל הן בסדרי גודל מאוד משמעותיים וצריך לדעת לשמור על ענווה".


מה עוזר לך בחיים להיות גרסה טובה יותר של עצמך?

"אני לומדת המון. זה הגיע אחרי הרבה שנים בהם כמעט לא למדתי, כי הייתי שקועה בהקמה של החברה הקודמת. עכשיו אני מפצה ומשקיעה המון בלימודים, במגוון תחומים. במצטבר אני לומדת 12 שעות בשבוע. יש לי שני מורים-מנטורים מופלאים, ואני ממליצה לכל אחד ואחת למצוא את המורה המתאימ/ה ולצמוח איתו/ה".


תמליצי לנו המלצה על פודקאסט/ספר/בלוג טוב שנחשפת אליו לאחרונה.

"הפודקאסט של 'SaaStr' הוא חובה לכל מי שפועל בתעשיית ההייטק לדעתי. זה פודקאסט מרתק שבו מתארחים בכירי התעשייה ומדברים על מגוון נושאים".