דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

תכנית המנטורינג

בוגרים למען סטודנטים

שלושה מנטורים בתכנית FORWARD של פורום הבוגרים מדברים על הסיבות שגרמו להם לרצות לקחת בה חלק, ועל חוויותיהם בתהליך

מה גורם למנהל/ת עסוק/ה לקחת על עצמם פרויקטים נוספים נטולי תגמול חומרי? כששואלים את המנטורים בתכנית FORWARD של פורום הבוגרים של המכללה למינהל - התשובה היא ברורה.

FORWARD, היא תכנית המחברת בין מנטורים, בוגרים של המכללה ממגוון רחב של תחומי עשייה, עם בוגרים טריים, במטרה לסייע להם בהתמודדויות השונות בהן הם נתקלים.

יעל בן ארצי, Global Commercialization Director בקבוצת שטראוס, אומרת כי המניע העיקרי שהוביל אותה להשתתף בתכנית כמנטורית היה הרצון לתת בחזרה. "המוטו הזה מלווה אותי לאורך כל הקריירה שלי. בתור מי שאספה לאורך השנים מנטורים מדהימים - אני יודעת כמה הכלי הזה חזק", היא אומרת, "בנוסף, להיות חברה בארגון הבוגרים של המכללה פותח הזדמנויות לתהליכים ולפרויקטים משותפים".

אלון אבלסון, כיום מנכ"ל חברת highlander, אומר כי על אף שסיים את הלימודים במכללה לפני 13 שנים, תמיד רצה לתרום למקום ממנו צמח, וכשנחשף לתכנית - שמח להצטרף אליה. "אני מאוד מאמין בגישה של המכללה שמשלבת לימודים אקדמיים לצד התנסות מקצועית. כמעסיק, אני רואה את ההבדל בין בוגרים של המכללה לבוגרים של מוסדות אחרים. אני שמח להיות חלק מהגישה הזו של המכללה".

יוסי מלכה, Information Technology Manager ב- Maman Group, הגיע לתכנית לאחר ששימש כמנטור בתכנית לליווי יזמים בפורום מיכל סלה ז"ל, אליה נרתם פורום הבוגרים. "הפעילות הזו חידדה אצלי את התפיסה המאמינה בחשיבות יצירת אקדמיה חברתית שתורמת מניסיונה לקהילה. תכנית המנטורים היא המשך טבעי בעיני. אני מאמין שכאנשים יש לנו חובה לתרום מניסיוננו ולהכשיר את הדורות הבאים לנתינה ולערכים טובים".

שלושת המנטורים מציינים את הקשר הטוב שנוצר עם המנטי שלהם לאורך התהליך. "יש משהו מאוד עוצמתי בתהליך של להיות יחד, לחשוב יחד ולחוות יחד" אומרת בן ארצי, "השיחה הראשונה עם המנטי שלי הייתה מאוד מבולבלת, עם המון שאלות, ובתהליך המשותף הצלחנו לעשות סדר. חודשיים אחרי שהתחלנו לעבוד יחד קיבלתי ממנה הודעות מרגשות בהם היא מספרת איך היא נפגשת עם חברים והם עדיין מחפשים את דרכם, ולה כבר יש כיוון. כשהיא התקבלה לעבודה שרצתה - שמחתי איתה".

בן ארצי מוסיפה כי מאמינה ב"להעביר את זה הלאה". "אני מאמינה בתהליך. החכות שהמנטי שלי קיבלה יהיו שם לאורך הקריירה שלה, והיא תוכל להעביר אותן הלאה כמנהלת. לכן זה תהליך שתורם בסופו של דבר לאקוסיסטם כולו - לקהילת השיווק, לקהילת הנשים ולקהילת העסקים כולה".

גם אבלסון מציין כי המנטי שלו מצא עבודה בסיום התהליך, לאחר שקיבל מספר הצעות. "זו הייתה המטרה של התהליך, ובנינו הכל יחד - החל מפרופיל לינקדאין ודרך חידוד ושינוי דברים בקורות החיים שלו במטרה לכוון אותו ליעד המבוקש". אבלסון מציין כי הוא שאב המון מהמפגש עם המנטי ומההכשרות שהמנטורים עצמם קיבלו לאורך הדרך. "נהניתי לקחת סטודנט שהגיע ממדעי המחשב, שאלו אנשים פחות וורבליים בדרך כלל, ולהצליח לסייע לו כך שידע להעביר את הסיפור שלו בצורה שכובשת אנשים".

מלכה מציין אף הוא את הקשר שנוצר עם המנטי שלו, ואת תחושת הסיפוק להיות שותף לתהליך שתרם לו. "זה מייצר סיפוק רב להצליח לייצר שותפות וקשר אישי, תוך היכולת שלי להציג לו דברים בפרופורציה, לתת פרספקטיבה נוספת וכלים לחשיבה עתידית".

לפרטים נוספים על תוכנית המנטורים Forward ניתן לפנות במייל: liorco@hdq.colman.ac.il