דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

השכלה פיננסית לכולם – יוזמת ארגון הבוגרים והבוגרות

ארגון הבוגרים והבוגרות של המסלול האקדמי המכללה למינהל גאה לשתף את ערכת "בגובה הכסף" הכוללת מצגת ודף הנחייה להעברה בבתי ספר במטרה לקדם שיח פיננסי כבר מגיל צעיר


כחלק מפעילויות מגוונות לקידום יוזמות חברתיות שארגון הבוגרים והבוגרות של המסלול האקדמי המכללה למינהל מוביל לאורך כל השנה, שמנו לנו למטרה להנגיש גם את נושא ההשכלה הפיננסית בקרב כמה שיותר ילדים, נוער ובוגרים, ולחשוף לידע אשר יסייע לקדם חברה שוויונית יותר. בהתאם לכך, יצרנו ערכה עימה כל אחד ואחת - שיש באפשרותו לשלב לפחות הרצאה אחת בבית ספר הקרוב לביתו, יוכל להעביר לילדים בגילאים שונים ובכך לייצר שיח המקדם ידע פיננסי הכרחי.

את הערכה תוכלו למצוא למטה בלחיצה על לינק למצגת ולדף הנחיה.

הערכה כוללת מצגת מודולרית ודף הנחייה הניתנים לשינוי ולהתאמה לפי גיל, כך שכל אחד ואחת יוכלו להעביר בקלות, בכל מסגרת רלוונטית, לפחות הרצאה אחת ולהגיע לכמה שיותר קהלים על מנת לייצר שיח שיגרום לילדים ונוער להתחיל לחקור, לבדוק, לשאול ובעיקר להבין שיש עולם שלם שישפיע על החיים שלהם שחשוב שיכירו ויתחילו ללמוד ולהכיר כבר מגיל צעיר.

חינוך פיננסי לילדים ולנוער הוא תהליך חשוב וערכי שמטרתו ללמד את הדור הצעיר את יסודות בניית ההון וניהול כספים. תהליך של הנגשת השכלה פיננסית כולל מושגים בסיסיים כמו חיסכון, תקציב, הלוואות, השקעות ועוד. כשילדים ונוער מבינים את העקרונות הבסיסיים של הכסף, הם מתחילים לפתח מודעות כלכלית ומיומנויות פיננסיות שיכולות לשפר את האופן שבו יקבלו החלטות כלכליות בעתיד.

המסרים שחשוב לנו להעביר במצגת:

1. הקניית ערכים בהקשר הכספי: ללמד ערכים כגון חיסכון, התמודדות עם רצון לרכוש מוצרים או שירות שלא באמת צריכים. להעניק לדור הצעיר מודלים של ניהול כספים אחראי במטרה שהם ישתפו את הערכים הללו עם המשפחה והסביבה.
2. ניהול תקציב וניהול הון: ללמד את הילדים כיצד לתכנן ולנהל תקציב, כיצד לנהל את הכסף שלהם ואיך לקבוע עדיפויות כלכליות.
3. חיסכון והשקעות: ללמד את הילדים את ערך החיסכון וכיצד להשקיע את כספם באופן מושכל.
4. הבנה על צרכי קניה ושיווק: ללמד את הילדים להבין את עולם הצריכה והשיווק, כולל זיהוי פרסומת שהן חלק מתוכן שהם רואים.


מקווים שתמצאו בתוכן ערך ותעבירו הלאה.
לכל שאלה הערה או הארה ניתן לשלוח מייל לליאור כהן, מנהלת ארגון הבוגרים והבוגרות, יוזמת וכותבת התוכן, כתובת המייל:liorco@hdq.colman.ac.il נשמח לקבל תמונות ולשמוע על ההרצאות שהעברתם בבתי הספר.