דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

Artificial intelligence (AI): כשהמחשב חושב

Artificial intelligence (AI)- בינה מלאכותית, הוא השימוש בטכנולוגיה על מנת לחקות את יכולות החשיבה האנושית, לביצוע משימות שונות. הבינה המלאכותית היא תחום במדעי המחשב הכולל כמה תתי-תחומים: למידת מכונה, למידה עמוקה, עיבוד שפה טבעית ועוד.

בינה מלאכותית נשענת על היכולת לנתח כמויות אדירות של דאטה, ולאמן את המכונות להגיב בהתאם לצרכים השונים ואף להסיק מסקנות, וזאת על ידי פיתוח אלגוריתמים המאפשרים למכונות ללמוד ולשפר את הביצועים שלהן.

בינה מלאכותית באה לידי ביטוי במגוון רחב של תחומים - רפואה, תעשייה, פיננסים, קמעונאות, ביטחון ועוד. דוגמה ליישום של בינה מלאכותית הוא בתחום הרכבים האוטונומיים היודעים לזהות מכשולים בדרך ולהגיב בהתאם. דוגמה נוספת לשימושים בבינה מלאכותית הם ההמלצות שאתם ואתן מקבלים ברשתות החברתיות השונות של אנשים שאולי אתם מכירים ובתי עסק שאתם עשויים להתעניין בהם.

אחד היישומים הבולטים של בינה מלאכותית הוא כל עולם הצ'טבוטים, בהם עושים שימוש חברות עסקיות רבות על מנת לסייע ללקוחותיהם לקבל מענה לבעיות שונות. פיתוחים מתקדמים יותר בתחום זה, דוגמת Chatgpt ודומיו, כבר מסוגלים לספק תשובות מפורטות ולייצר טקסטים בתחומים שונים בהתאם להוראות שהם מקבלים מהמשתמש.