דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

"מהרגע שהגעתי למכללה - התאהבתי"

אליס שלזינגר, ג'ודוקא מובילה וסטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול האקדמי המכללה למינהל, מספרת מה איפשר לה לסיים את התואר במקביל לטיפוח קריירה ספורטיבית מרשימה

אליס שלזינגר, ג'ודוקא מובילה, התחילה לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול האקדמי המכללה למינהל, בעקבות התנסות אישית לא קלה. "תמיד עניין אותי תחום הפסיכולוגיה", היא אומרת, "עוד בתיכון למדתי מגמה מורחבת של פסיכולוגיה וסוציולוגיה. לפני מספר שנים עברתי חוויה לא פשוטה שחידדה אצלי את ההבנה שזה התחום שאני רוצה ללמוד".

שלזינגר, בעלת מדליית ארד באליפות העולם בג'ודו, סגנית אלופת אירופה, ייצגה את ישראל בשתי אולימפיאדות, צפויה לסיים בקרוב את לימודיה. "הייתי אמורה להשתתף באולימפיאדת טוקיו, אבל מכיוון שהיא נדחתה בגלל הקורונה, החלטתי שהגיע הזמן לפרוש מספורט מקצועי, ולסיים את התואר", היא מספרת.

שליזנגר החלה לעסוק בספורט בגיל צעיר - 8. "בהתחלה גם שחיתי ועשיתי התעמלות קרקע, אבל מהר מאוד הג'ודו הפך לספורט המרכזי". כיום, בגיל 32, היא כאמור רגע לפני השלמת התואר הראשון.

"פרסתי את התואר על פני 4 שנים בגלל ההתחייבויות המקצועיות שלי", היא אומרת, "בעבר התחלתי לימודים במוסד אקדמי אחר ולא הצלחתי לסיים אותם בגלל הקושי לשלב בין הלימודים והספורט". לדבריה, חוויית הלימודים במכללה הייתה מדהימה. "מהרגע שהגעתי למכללה - התאהבתי. בסגל המרצים, ביחס האישי. קיבלתי המון תמיכה לאורך כל התואר - אם בדחיית עבודות בגלל תחרויות, או באי התעקשות על נוכחות חובה. עזרו לי לעבור את התקופה הזו בהצלחה ובפרגון. בנוסף, הלימודים בתואר הראשון לפסיכולוגיה במכללה הם בכיתות קטנות יחסית, וזה מייצר חוויה נהדרת. עוד דבר שתרם זו העובדה שהקמפוס קרוב לבית, בראשון לציון, מה שאיפשר לי לשלב בין האימונים ללימודים".

כיום לומדים במכללה מעל 150 ספורטאים פעילים במגוון ענפים, מתוכם למעלה מ-40 הם ספורטאים מקצועיים. המכללה עושה רבות על מנת לאפשר לסטודנטים אלו לשלב בין לימודים להמשך פיתוח הקריירה הספורטיבית שלהם, על ידי אפשרות לפריסת שנות הלימוד, מלגות, תמיכה לימודית הכוללת בין השאר שיעורי עזר, הכוונה, דחייה בהגשת עבודות ומבחנים במידת הצורך וליווי כולל.