דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

"לכדורגלנים בארץ אין כלים להתנהלות פיננסית נכונה"

דן מורי, בלם קבוצה בני יהודה תל אביב, החליט ללמוד מנהל עסקים במכללה למינהל כדי לקבל כלים מעשיים שייתרמו לו בתום הקריירה הספורטיבית שלו

דן מורי, בלם בקבוצת בני יהודה תל אביב, החליט לשחק גדורגל בגיל 8. כיום, בגיל 33 יש לו רקורד מקצועי מרשים - הוא שיחק בליגת העל ההולנדית, בבית"ר ירושלים וכעת בבני יהודה, זו עבורו הקדנציה השלישית בקבוצה. 

העשייה הספורטיבית המרשימה הזו לא עצרה אותו מלחשוב על היום שאחרי. לכן החל מורי בלימודי תואר ראשון במינהל עסקים עם התמחות במימון ושוק ההון של המסלול האקדמי המכללה למינהל. מורי שמצוי כעת בשנה השלישית ללימודיו, צפוי להשלים את התואר בשנה הבאה.

"לכדורגלנים בארץ אין כלים להתנהלות פיננסית נכונה", מסביר מורי את ההחלטה ללכת ללמוד עוד במהלך היותו כדורגלן מקצועי פעיל, "רבים מהכדורגלנים בארץ לא יודעים להתנהל נכון עם הכסף שלהם, לא חושבים קדימה. רובינו די מנותקים ממה שקורה בשוק. אנחנו מקבלים משכורות מצוינות אבל ביום שהקריירה המקצועית נגמרת יש נפילה גדולה ברמת ההכנסה, ומי שלא מכין את עצמו - יהיה בבעיה קשה".

מורי מציין כי החליט ללכת ללמוד מינהל עסקים מתוך ההבנה הזו, והרצון לנהל נכון את עתידו הכלכלי. "לשמחתי ההתנהלות מצד המכללה למינהל מאוד סייעה לי להשלים את התואר. בכל פעם שביקשתי דברים, באו לקראתי - אם זה דחייה בהגשת עבודות, אי התעקשות על נוכחות בשיעורים ועוד. הגעתי לכאן כי באמת רציתי ללמוד, לא רק לקבל תעודה, ואני חושב שהיחס שקיבלתי נובע גם מהעובדה הזו".

מורי הוא מספורטאים מקצועיים רבים הלומדים במכללה למינהל, במגוון תארים. המכללה עושה רבות על מנת לאפשר לסטודנטים אלו לשלב בין לימודים להמשך פיתוח הקריירה הספורטיבית שלהם, על ידי אפשרות לפריסת שנות הלימוד, תמיכה לימודית הכוללת בין השאר שיעורי עזר, הכוונה, דחייה בהגשת עבודות ומבחנים במידת הצורך וליווי כולל.

כשהוא חושב קדימה, מורי מעריך כי לא יהיה שכיר. "אני רוצה לקחת את הכלים שרכשתי במכללה במהלך התואר, ולפתוח עסק עצמאי".