דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

"המטרה שלנו - לתת לספורטאים מקצועיים את כל הכלים כדי להצליח בלימודים"

350 ספורטאים מקצועיים סיימו בעשור האחרון את הלימודים במכללה למינהל. שמעון אמסלם, ראש מדור הספורט בדיקאנט הסטודנטים: "כולם סיימו את התואר בהצלחה הודות לליווי המקיף שהענקנו להם"
שמעון אמסלם | ראש מדור ספורט | המסלול האקדמי המכללה למינהל

לימודים אקדמיים לצד העובדה שהם פותחים דלתות רבות וחשובות, יכולים להיות תובעניים. התובענות הזו יכולה להיות מאתגרת בעיקר כאשר מדובר בסטודנטים להם קריירה ספורטיבית, הנדרשת לאימונים אינטנסיביים והמשתתפים בתחרויות רבות בארץ ובחו"ל. במסלול האקדמי המכללה למינהל, עושים מאמצים רבים על מנת לאפשר לספורטאים מקצועיים להפוך לסטודנטים מן המניין ולסיים את התואר בהצלחה.

שמעון אמסלם, כדורסלן עבר וראש מדור הספורט בדיקנאט הסטודנטים, משקיע משאבים רבים ביוס ספורטאים מרצועיים למכללה, ורואה בכך מפעל חיים. "אנחנו רואים חשיבות רבה בעידוד ספורטאים מקצועיים לרכוש השכלה אקדמית", הוא אומר. "חשוב לנו שהם לא יגיעו לגיל 35 אחרי שהם מסיימים קריירה ספורטיבית עשירה בלי כלום ביד, כאש לכולם יש יתרון של 10 שנים עליהם".

כיום לומדים במכללה מעל 150 ספורטאים פעילים במגוון ענפים - כדורגל (גברים ונשים), כדורסל (גברים ונשים), כדורעף (גברים), כדוריד (גברים), טניס שולחן, דיבייט ומקצועות הריצה. מתוכם למעלה מ-40 הם ספורטאים מקצועיים.

המכללה עושה רבות על מנת לאפשר לסטודנטים אלו לשלב בין למודים להמשך פיתוח הקריירה הספורטיבית שלהם, על ידי אפשרות לפריסת שנות הלימוד, תמיכה לימודית הוכללת בין השאר שיעוריים פרטיים, הכוונה, דחייה בהגשת עבודות ומבחנים במידת הצורך וליווי כולל. "אנחנו עושים כל מה שצריך על מנת לעזור להם", מציין אמסלם, "בעשור האחרון למדו במכללה 350 ספורטאים מקצועיים וכולם סיימו את הלימודים, תוך שהם משלבים אותם עם הקריירה המקצועית שלהם. רבים מהספורטאים המקצועיים דוחים את הלימודים כי הם חושבים שלא ניתן לשלב אותם עם קריירה ספורטיבית, חוששים לא יצליחו לסיים אותם ולעמוד בהתחייבויות האקדמיות, ובכלל - חוששים כי הם לא מתאימים לאקדמיה. ברגע שהם מגיעים אלינו הם נוכחים לדעת שהתמיכה שהם מקבלים מאפשרת להם להצליח גם בתחום הזה".

לצד התמיכה בספורטאים המקצועיים, המכללה, הרואה בקידום הספורט ערך מרכזי, מעודדת את הסטודנטים להשתלב במגוון רחב של פעילויות ספורטיביות הקיימות במסגרתה.