דלג לתפריט ראשי דלג לתוכן העמוד דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לרישום ומידע נוסף השאירו פרטים

Entrepreneurship workshop in Education and Learning Technologies

חממת יזמות | שנה"ל תשפ"ב

אודות הקורס | חממת יזמות EDTECH - חינוך, הוראה ולמידה בעולם טכנולוגי

החשיבה על החוויה וההשלכות של משבר הקורונה נדרשת לפרספקטיבה היסטורית.
יחד עם זאת, מה שנדמה שאינו מוטל בספק כבר כעת הוא שבעולם האקדמי, המשבר הזה הוא, בין היתר, מאיץ תהליכים ברמה גלובלית. התהליכים עמדו לפתחנו כבר זה זמן רב ובאו לידי ביטוי בשילבו ההוראה המסורתית עם למידה מקוונת. ישנו גידול רב התכניות וקורסים המוצעים באופן מקוון וגידול במספר הלומדים באופן זה. משבר הקורונה האיץ אותם. בעולם מסורתי כמו האולם האקדמי, ההאצה הזו היא טלטלה.

אתגרים אלו מחייבים מעבר ממיקוד בהוראה למיקוד בלמידה ומעבר מלמידה פסיבית ללמידה אקטיבית. על מנת לתת מענה לאתגרים הללו ולהתמודד עם עידן ההוראה והלמידה מרחוק יש צורך לפתח שיטות חדשות וחדשניות.

במהלך תקופת הקורונה חשבתם כיצד ניתן לשדרג את תהליכי ההוראה והלמידה מרחוק?

סטודנטים המעוניינים לפתח פתרונות יצירתיים וחדשניים המותאמים לעידן הלמידה החדש, ובחלקם להיות מוצעים כבר במהלך שנת הלימודים הבאה. במסגרת התכנית תוכלו להבין את האתגרים ואת ההזדמנויות שמערכת ההשכלה הגבוהה ניצבת בפניהם בעידן זה ולפתח רעיונות ופתרונות חדשים שיאפשרו לשנות את דרכי הלמידה. התכנית תקדם האצה ופיתוח למיזמים שמטרתה להביא את הסטודנטים עד להקמת מיזם משלב הרעיון דרך אפיון פתרון/מוצר ראשוני ועד לשלב של היכרות עם השוק ופיתוח. התכנית מורכבת מעבודה בצוותים ברמה שבועית והנחיה של מנטורים שילוו את המיזם. במסגרת הקבוצתית נפגשים צוותי היזמים להרצאות ולסדנאות מדי שבוע באופן היברידי. במסגרת הצוותית מקבל כל צוות יזמים ליווי למיזם שלו, ייעוץ ותמיכה מקצועית, עבודה עם רשת מנטורים ומומחים באנדרוגוגיה, גישה להתנסויות ולפיילוטים מול משתמשים בשטח, ואפשרויות לשיתופי פעולה בארץ ובחו"ל. הסטודנטים המשתתפים יקבלו את הכלים להנביט מיזם של ממש. הקורס יכלול הרצאות אורח מעניינות, עבודה בקבוצות עם מנטורים מהתעשייה, אירועים מיוחדים וכו'.

תוצרי למידה

במהלך הקורס ודרך עשייה בקבוצות יתנסו המשתתפים במתן מענה לאתגר בעולם החינוך וההשכלה (education) באמצעות פיתוח שיטת הוראה או שיטת למידה חדשה (מיזם). סטודנטים שיסיימו בהצלחה את הקורס: 1. יפתחו רעיונות ופתרונות חדשים הקשורים לתהליכי למידה ולשיטות הערכה בעידן מקוון. 2. יחקרו ויזהו את האתגרים וההזדמנויות בעידן הנוכחי בהשכלה הגבוהה. 3. יבינו את האתגרים הקיימים בעידן הנוכחי בתחום ההשכלה הגבוהה בהוראה ובלמידה. 4. ידעו לזהות בעיות, להבין תהליכי יזמות ויכירו את מגוון המודלים לפתרון בעיות בעולם היזמות והחדשנות. 5. יהיו מסוגלים להוביל תהליך קבוצתי של זיהוי והגדרת בעיות צרכים, ניתוח שוק ומתחרים.

מידע חשוב

הקבלה לקורס מותנית בראיון אישי
הקורס הינו 3 ש"ס\ נ"ז, נוכחות חובה
הקורס מתקיים בימי ה' בין השעות 18:00-20:30 ובאופן היברידי
ציון הקורס ייקבע ע"י מטלה מסכמת
בקורס זה השקעה ועבודה רבה משיעור לשיעור ובכלל זה הגשת מטלות, הכנת פרזנטציה, הגשת מטלה מסכמת וכד'
הקורס מיועד לסטודנטים בתואר הראשון (שסיימו שנה א' ומעלה) ולסטודנטים בתואר השני ואין לו תקופת שינויים
להרשמה לקורסים למידע נוסף

יצירת קשר

היחידה הכלל מסלולית